Чому Бог прощає гріхи людей – три причини

Чому Бог прощає гріхи людей? Питання прощення дуже часто пов’язане із справедливістю і милістю. Іноді справедливість каже, що прощення гріхів бути не повинно, а милість іноді каже, що потрібно простити гріх і дати ще один шанс. Як мислить Бог? Давайте спробуємо знайти відповідь на це питання і подивимося на три причини, через які Бог прощає людей.

Перша причина. Бог дає ще один шанс змінитися.

У Біблії є історія, яка дає нам зрозуміти, чому Бог прощає людей. Поглянемо на неї.

Законники і фарисеї привели до Нього жінку, викриту в перелюбі, поставили її перед народом і сказали Йому: “Учителю, цю жінку взяли нині на перелюбі; а Мойсей в законі повелів нам побивати таких камінням; а Ти що скажеш?” Вони запитали, щоб випробувати Його і обернути Його відповідь проти Нього ж. Але Ісус опустився на коліна і став пальцем креслити по землі. Вони продовжували запитувати Його. Тоді Він підвівся і сказав їм: “Хто з вас без гріха, перший кинь у неї камінь” (Ін.8:3-7).

Чому Ісус Христос простив цю жінку? Ще трохи і її побили б камінням, тим більше що того вимагав чинний у той час закон Старого Завіту. Але що зробив Ісус? Він показав, що усі, хто хотів кинути в неї камінь, виявляється заслуговують на подібне покарання. Він показав, що хоче дати ще один шанс цій жінці. Бог ненавидить гріх більше нас з вами. Гріх – це єдине, що відділяє людину від Бога. Гріх – це знаряддя сатани. Але Бог прощає цю жінку. Бог дав їй ще один шанс змінитися. І, схоже, що жінка це зрозуміла.

Якщо Бог не карає нас за наші гріхи, будьте упевнені – Він усе бачить. Бог просто дає ще один шанс змінитися.

Друга причина. Бог прощає через невідання людей.

«І коли прийшли на місце, що зветься Лобним, тут розп’яли Його і злочинців, одного з правого, а другого з лівого боку. Ісус же говорив: Отче, прости їм, бо не відають, що чинять. А ті, що ділили одяг Його, кидали жереб. І стояли люди і дивилися. Насміхалися ж разом з ними і начальники, кажучи: інших спасав; нехай спасе Себе, якщо Він Христос, Божий обранець» (Лк. 23:33-35).

Незнання закону не звільняє від відповідальності. Але навіть у карному праві є поблажливість для тих, хто скоїв злочини вперше або в стані афекту. Гріх так само обманює людей і вводить їх у невідання. Людина як би знаходиться в стані афекту через свої гріховні емоції чи вчинки. Це дуже небезпечний стан, якщо з ним не мати справи. Адже якщо гріх укорениться, то він породить смерть.

Бог прощає, бо ми часто не відаємо, що чинимо. Ісус сказав це навіть стосовно тих людей, які розпинали Його. Ісус не відповідав на жодну образу, дозволивши відбутися несправедливому суду.

Бог бачить, що багато речей у цьому житті ми зробили через незнання. Але зараз ми знаємо. Він хоче простити нас. Але тепер нам потрібно зробити крок до Нього – відкрити Його Слово – Біблію і почати жити так, як учив Ісус Христос.

Третя причина і найголовніша. Бог прощає, бо любить.

«Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне». (Ін. 3:16)

Бог любить. Бог не просто любить – Він і є любов. Бог є істинна любов. А любові властиво прощати. Жоден шлюб не протримається без прощення. Жодна сім’я не встоїть без прощення дітей батьками і навпаки. Прощення – це те, що дає можливість почати все із самого початку.

Бог любить людей. Це важко іноді буває зрозуміти, як Бог може любити нас, але це так. Ми засуджуємо себе, але Бог хоче простити. Бог прощає, бо Він дає другий шанс. Бог прощає, бо розуміє, що ми не відаємо, що чинимо. І Бог прощає, бо любить нас.

Автор: Ігор Петров

Попередній запис

Скільки разів можна прощати?

«Тоді Петро підійшов до Нього і сказав: Господи, скільки разів прощати брату моєму, який згрішить проти мене? Чи до семи ... Читати далі

Наступний запис

Чи можна простити образи і приниження близьких?

Прощення – це одна з головних складових життя християнина, одна з найважливіших умов життя людини, яка вірує в Христа як ... Читати далі