Що таке Біблія – Закінчення

Сукупність текстуальних, історичних, наукових і пророчих свідчень переконує нас: Біблія – Слово Боже, що відкриває людям Його волю. Але є і такі, хто говорить: “Біблія – дійсно велика Книга, вона послана з неба на Землю. Нам потрібно її покласти на почесне місце, поклонятися їй, цілувати її, і в жодному разі не читати. Це – одкровення, дане святим Богом, і ми, грішні люди, у принципі не можемо зрозуміти того, що там записане. Це – таємниця”. Проте, Писання говорить зворотне: Біблія послана саме для нас, грішних людей, щоб ми, читаючи її, пізнавали Бога і Його волю відносно нас. Про це заявляється однозначно і неодноразово:

Ісаї 34:16: “Відшукайте у книзі Господній і прочитайте; жодне з цих не промине прийти, і одне іншим не заміниться. Бо самі вуста Його повеліли, і сам дух Його збере їх“. Зверніть увагу: не призвіть якогось жерця, оракула або тайновидця, який розшифрував би написане – прочитайте!

2-е послання Петра 3:2: “Щоб ви пам’ятали слова, раніше сказані святими пророками, i заповідь Господа i Спасителя, передану апостолами вашими“. Слова, сказані пророками, необхідно пам’ятати!

Одкровення 1:3: “Блажен, хто читає, і ті, що слухають слова пророцтва цього і дотримуються написаного в ньому, бо час близький“. Блаженний (тобто абсолютно щасливий) той, хто не лише читає, але навіть слухає, якщо при цьому ще і дотримує написане, а це має на увазі розуміння прочитаного чи почутого.

2-е до Тимофія 3:15: “До того ж ти з дитинс­тва знаєш Святе Писання, яке мо­же умудрити тебе на спасіння вірою в Христа Ісуса“. З дитинства! Те, чого Бог хоче від людини написане зрозумілою мовою, і навіть дитина може розуміти це.

Не можна не згадати ще одне свідоцтво на користь того, що Біблія – слово Боже. Це – її здатність змінювати життя людей. Не багато знайдеться таких, хто брався б серйозно прочитати цю Книгу, і залишився таким же, як і раніше. Практично кожен, хто почав вивчати Біблію може розказати про це свою власну історію.

Здатність Біблії міняти людей до кращого визнають навіть атеїсти. Вони кажуть: “Ми не віримо в ці казки, але треба дозволяти народу вивчати їх, бо від цього люди стають кращими”. Доводилося вам чути такий погляд? Так, можливо, це зовсім і не казки, а призначення людини? А казки атеїстів, від яких, як самі вони визнають, людина краще не стає, не що інше, як спадщина гріха, того самого бунту проти Бога, що закладений у людині. Біблія корисна, бо вона – інструкція нашого Творця, а Він знає наше призначення як ніхто інший: “Усе Писання богодухновенне i корисне для навчання, для викривання, для виправляння, для наставляння в праведності; нехай буде досконала Божа людина, до всякого доброго діла готова” (2 послання до Тимофія 3:16-17).

Не корисність Біблії визначає її цінність! Не тому вона істинна, що корисна, а корисна, тому що істинна! Тому що вона – істинне Слово Боже; тому що дана нам з певною метою: “Це ж написано, щоб ви увірували, що Ісус є Христос, Син Божий, і, ві­руючи, мали життя в ім’я Його” (Євангеліє від Іоанна 20:31).

Постає питання, чому ж, не дивлячись на таку очевидну достовірність цієї Книги – і з текстуального погляду, і з пророчого погляду, і з історичного погляду, і з морального погляду – люди продовжують її відкидати? Хоча людей постійно обманюють і тим, що пишуть у газетах, і тим, що обіцяють у передвиборчих програмах кандидати на різні посади, люди наполегливо продовжують вірити і тому, що пишуть у газетах, і передвиборним обіцянкам. Але чим більше накопичується свідчень істинності Біблії, тим з більшим сумнівом до неї ставляться, тим сильніше її відкидають. Чому? Про це теж сказане в Біблії. У кожному з нас живе гріх – від народження закладений у нас бунт проти Бога. Очевидне і ясне ми відкидаємо, а в явну брехню готові вірити, аби вона нам допомогла не приймати істину. Про це і пише апостол Павло: “А оскіль­ки вони, пізнавши Бога, не про­славили Його як Бога i не подя­кували, а заметушилися в своїх мудруваннях, i затьмарилося не­розумне їхнє серце; називаючи себе мудрими, збожеволіли” (Послання до Римлян 1:21-22).

Уся Біблія має єдину тему: грішне людство отримало спасіння милістю Божою. Біблія – живе Боже Слово, Слово життя. Жодна історична книга, жодна філософська книга, жодна повчальна книга за всю історію людства не піддавалася такій критиці, як Біблія. Самовпевнені інтелектуали постійно розбивали свої лоби об цю Книгу, намагаючись довести її хибність. Де ці люди? Хто їх пам’ятає? Чим більше люди шукали свідчень проти неї, тим більше виявляли доказів її істинності. Нічим не можна пояснити існування цієї Книги, окрім як одкровенням Творця.

Свого часу Вольтер заявляв, що своїми працями він повністю підірвав віру в Біблію, і через сотню років вже ніхто не пам’ятатиме, що таке Біблія. Але лише через 50 років після смерті Вольтера Женевське Біблійне Товариство приступило до друку Біблії на його власному друкарському верстаті в підвалі будинку, де колись мешкав цій самовпевнений “інтелектуал”.

Музей Вольтера, Женева, Швейцарія

А Біблія як існувала, так і існує. “Бо всяка плоть як трава, i всяка слава людська як цвіт на траві; як засохне трава, i цвіт її одпаде; Слово ж Господнє перебуває повік; а це є те Слово, яке проповiдане вам. Отже, відклавши всяку злобу, i всяке лукавство, i лицемірство, i заздрість, i всяке лихослів’я, як новонароджені немовлята, полюбіть чисте словесне молоко, щоб від нього вирости вам на спасіння; бо ви пізнали, що благий Господь” (1 Петра 1:24-2:3).

Ви колись бачили новонароджених немовлят? Дуже допитливі істоти! Скільки для них усього цікавого навколо. Коли в мене народилася дочка, мені так подобалося дивитися, як вона з першого дня пізнавала світ. Їй було цікаво, коли мама ходила по кімнаті; їй було цікаво – що це за бородатий дядько підходить з брязкальцем, хто це такий? Сонячний промінець пробився через вікно – вона заусміхалася. Усе навколо привертало її увагу. Але існувало дещо, без чого її ніщо вже не цікавило. Це – материнське молоко. Якщо не було цього, усе інше втрачало сенс. Про це-то, і каже Писання: “Як новонароджені немовлята, полюбіть чисте словесне молоко“, бо без нього ми не можемо відповідати своєму призначенню. Без цього все інше, чому ми могли б радіти, втрачає сенс. Це – єдиний фундамент, на якому ми можемо будувати своє власне життя.

Попередній запис

Месіанські пророцтва

Ми згадали лише декілька історичних пророцтв. У Біблії таких - десятки. Але варто відмітити особливий тип біблійних пророцтв - так ... Читати далі

Наступний запис

Біблійна наука

Біблії присвячено багато наукових праць, у першу чергу - спрямованих на вивчення тексту. Древні рукописи ретельно досліджуються. Звідки вони? Чи ... Читати далі