Месіанські пророцтва

Ми згадали лише декілька історичних пророцтв. У Біблії таких – десятки. Але варто відмітити особливий тип біблійних пророцтв – так звані Месіанські пророцтва. Упродовж останніх трьохсот років до Різдва Христового, від пророка Малахії аж до початку проповіді Іоанна Хрестителя, в Ізраїлі взагалі не було пророків.

Іоанн Хреститель і фарисеї, Джеймс Тіссо

Але за багато століть до призначеного терміну Писання передбачало прихід Христа-Помазаника. Де і як Він народиться; як житиме; які чудеса і знамення зробить; ким і за яку суму грошей буде відданий; за яким вироком і яким чином буде страчений, як повстане з мертвих – численні деталі (всього – більше трьохсот) Його життя, смерті і Воскресіння описані за сотні років до Його народження на землі. Учені підрахували вірогідність випадкового збігу виконання лише тринадцяти найбільш ясних і безперечних месіанських пророцтв, і з’ясувалося, що вона складає один до 10140. Десять у 140 ступені – це одиниця із ста сорока нулями після неї!

Візьмемо лише один приклад пророцтва, яке в принципі неможливо пояснити інакше, як одкровенням Божим: “Отже, знай і розу­мій: з того часу, як вийде повеління про відновлення Єрусалима, до Христа Владики сім седмин і шістдесят дві седмини; і повернеться народ і відбудуються вулиці і стіни, але у важкі часи” (Даниїла 9:25).

Насправді це – подвійне пророцтво. Народ Ізраїльський вже тоді був виведений у рабство і розсіяний, і припустити, що євреї повернуться додому і знову відбудують Єрусалим, було занадто бурхливою фантазією. Тут же це передбачається, а Ісая навіть називає ім’я того, хто дасть євреям наказ усім повернутися додому і відбудувати Єрусалим – цар Кир (не менш вражаюче, бо коли вимовлялося це пророцтво, ніякого царя з таким ім’ям ще не існувало). Але в пророцтві, що розглядається нами, Даниїл за 600 років до народження Месії не лише передбачає Його пришестя, але і повідомляє його дату. Що ж це за дата?

Седмина – це сім років. Рік тоді визначався за місячним календарем і складав 360 днів. Якщо підрахувати величину вказаного Даниїлом періоду часу, вийде 173880 днів. Нам відомо, що указ про відновлення Єрусалиму, в перерахунку на наше літочислення, вийшов 14 березня 445 року до Р. Х. (Неємія 2:5-18). Додаючи 173880 днів до вказаної дати, то ми приходимо до 6 квітня 32 г. н.е. Але, на думку багатьох дослідників, це – не що інше, як дата в’їзду Господнього в Єрусалим! Це був єдиний день у житті Ісуса, коли Він явив Себе Володарем, дозволивши віддавати Собі царські почесті!

В’їзд Ісуса до Єрусалиму

Чи може такий збіг бути випадковим? У жодному разі! Це очевидно кожному. Тому все, що могли стверджувати супротивники Писання, що це пророцтво – підробка, що, ніби, фанатики-християни пізніше вписали цей фрагмент у старовинні тексти, щоб підтвердити свою правоту. Ви можете знайти цей погляд майже в будь-якій книжці написаній до 1947 року. Але в 1947 році було зроблено фундаментальне відкриття: поблизу селища Хібет-Кумран були знайдені так звані Кумранські рукописи, або Сувої Мертвого моря.

Кумранські печери, в яких були знайдені Сувої Мертвого моря

Хлопчик-пастух пішов шукати вівцю, що загубилася, побачив у скелі печеру і кинувши в неї камінчик, почув звук розбитого глиняного посуду. Хлопчик вдерся до печери, і там виявилася “законсервована бібліотека” – величезна кількість запечатаних глиняних глеків із древніми сувоями.

Один із знайдених сувоїв Мертвого моря

В античні часи в цих краях жила юдейська секта. При наближенні римлян члени общини пішли, передчасно запечатавши сувої в глеки і заховали їх у печерах. Так були знайдені найдревніші рукописи текстів Старого Завіту. І вони абсолютно співпадають із тими текстами, якими користуємося ми! В їх числі був знайдений екземпляр рукопису книги пророка Даниїла, що був написаний за 300 років до Різдва Христового, і містив те ж саме пророцтво – слово в слово! Будь-яка підозра про пізнішу вставку просто відпала. Залишилося лише одне пояснення: Бог, Володар історії, Який знає від початку, що буде в кінці, надихнув Даниїла записати дане йому одкровення.

Попередній запис

Історичні пророцтва

Не менш значним свідченням богодухновенності Біблії є записані в ній пророцтва. Бог - володар історії: "Я звіщаю від початку, що ... Читати далі

Наступний запис

Що таке Біблія - Закінчення

Сукупність текстуальних, історичних, наукових і пророчих свідчень переконує нас: Біблія - Слово Боже, що відкриває людям Його волю. Але є ... Читати далі