
Взагалі про це можна було і так здогадатися, проте все ж таки наступна новина не може здивувати:
Люди звертаються до Штучного інтелекту за порадами в коханні – це може зробити їх нещасними
Здається, не всі розуміють, що ChatGPT – не жива людина, не джерело беззаперечного знання і не дипломований психолог. Люди звертаються до ШІ за порадами в романтичних стосунках, і це погана ідея.
Авторка Vіce Семмі Карамела з подивом дізналася про це явище і на початку року написала про чоловіка, дівчина якого «постійно використовує ChatGPT для терапії та просить в нього поради щодо стосунків». Що більше, ця дівчина навіть згадувала те, що їй казав ШІ, під час суперечок з коханим.
«Тоді мене трохи приголомшило це зізнання. Я й гадки не мала, що люди насправді звертаються до штучного інтелекту за порадою, не кажучи вже про думку щодо своїх стосунків», – пише Карамела.
Після цього авторка занурилася в дослідження теми та усвідомила, наскільки це поширене явище, «особливо в епоху, коли терапія стала розкішшю». Здатність мовних моделей штучного інтелекту давати поради такого рівня, м’яко кажучи, викликає сумніви, але люди цим активно користуються. Та чи це допомагає їм?
Подруга розповіла Семмі, що спочатку намагалася використовувати чат як «спосіб обміну ідеями з неупередженим джерелом». Однак згодом вона помітила, що ChatGPT все ж упереджений. Він найчастіше лише підтверджував її досвід, «можливо, навіть небезпечно».
«Тепер прояснімо одне: ШІ не може безпосередньо спричинити розрив стосунків. Зрештою, ви приймаєте рішення самі. Якщо ви нещасні, незадоволені або до вас погано ставляться, ви, безумовно, знатимете у своєму серці, що час піти», – зауважує Семмі Карамела.
Отже, звертатися до ChatGPT за порадами щодо життя та стосунків – точно не найкраща думка. «Підлабузник», який насправді не є людиною, не має досвіду та кваліфікації, може підвести до прірви, навіть буквально. (джерело)
Що тут можна до цього додати? Хіба що класичні біблійні вірші: «Не любіть світу, ні того, що в світі: хто любить світ, у тому немає любові Отчої. Бо все, що в світі: похіть плотська, похіть очима і гордість житейська, не від Отця, а від світу цього. І світ минає, і похіть його, а той, хто виконує волю Божу, перебуває повік» (1Ін. 2:15-17), і також: «Бо слово Боже живе і дійове, та гостріше від усякого меча двосічного: воно проникає до розділення душі й духу, суглобів і мізків, і судить помисли й наміри сердечні» (Євр. 4:12). От тільки здається, що більшість з людей не дослухається до цих порад і далі обиратимуть вкрай сумнівні засоби замість перевірених і дієвих. І причина цього небажання полягає у відмові цих людей мати стосунки з Богом Живим. Навіть у тому випадку, що ці стосунки реально зціляють.
Тому і залишається цим нещасним шукати підтримку десь «на стороні», навіть у Штучного інтелекту, який тут виступає більше як маніпулятор, а не як інтелект. Хоч і штучний.
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
Психологічна підтримка «на стороні»