ПОСТАНОВА ЙОСИФА І МАРІЇ

Роздуми про подружжя

Прокинувшись від сну, Йосиф зробив, як звелів йому ангел Господній: прийняв свою жінку (Мт. 1:24).

Коли Йосиф почув Божий план щодо нього та його майбутнього подружжя, то зробив «як звелів йому ангел Господній».

Боже планування завжди ідеальне. Бог відвідав Марію після її заручин з Йосифом, але ще до їхнього одруження. Він хотів бачити, як Марія і Йосиф разом виховують Ісуса в подружжі, аж до часу, поки смерть їх не розлучить.

Незважаючи на суттєві труднощі і незгоди, які їм довелося пережити, Марія з Йосифом незмінно виконували свої обов’язки. Вони робили це не лише тому, що Бог дав їм завдання виростити і виховати Месію, а тому, що Бог наказав їм так робити.

Раніше ми обдумували історії двох пророків, які передали естафету Божих повідомлень зі Старого в Новий Завіт – Малахії та Йоана. У їхньому навчанні було багато подібного, а особливо стосовно однієї речі вони були вкрай наполегливі.

Обидва пророки безнастанно говорили про нерозривність подружжя. Голова Йоана врешті опинилася на таці через те, що він викривав Ірода через одруження з братовою дружиною. А Малахія часто докоряв тим, хто покинув свого чоловіка/дружину, одружившись вдруге. Дуже цікаво, як Малахія пояснює, чому Бог забороняє подружню зраду.

А ви ще й кажете: Чому? Та тому, що Господь був свідком між тобою та жінкою твого юнацтва, яку ти зрадив, дарма, що то твоя подруга й твоя законна жінка. Хіба Він не створив їх як одну істоту, що має тіло й духу собі? Чого ж шукає ця одна істота? – Потомства від Бога. Майте ж до вашого життя пошану, і нехай ніхто не зраджує жінки юнацтва свого (Мал. 2:14-15).

В сучасній «я-культурі» ми часто зосереджуємо надто багато уваги навколо себе і того, що з нами відбувається. Бог закликає нас, як колись покликав Марію з Йосифом, побачити своє життя як частину Божого плану, що виходить за межі нашого життя. Частиною Його плану щодо нас, зокрема, є виростити богобоязливих нащадків – не тому, що Він любить тільки їх і прагне бути назавжди з ними, а тому, що через цей план ми будемо долучені до зміцнення Христової Церкви і поширення Євангелія для наступних поколінь.

У Першому посланні до коринтян апостол Павло наказував християнам відкласти свій особистий комфорт на друге місце, надавши першість поширенню Божого царства через їхні сім’ї.

Невіруючий бо чоловік освячений жінкою, і невіруюча жінка освячена братом. Інакше ваші діти були б нечисті, а тепер вони святі (1 Кор. 7:14).

Апостол використав натхненні слова пророка Малахії і закликав християн у важких сімейних ситуаціях робити те, що правильно, заради християнського свідчення і доброго впливу на наступне покоління.

Ісус згадував, що в Старому Завіті закон дозволяв розлучення через твердість сердець ізраїльтян (див. Мт. 19:8). У Біблії сказано, що завдяки спасенню, яке ми отримали через Христа, Святий Дух забирає твердість з наших сердець і робить їх чутливими, м’якими серцями, з якими можемо виконувати Божі постанови (див. Єз. 36:26-27).

Ми, за Божим задумом, маємо бути «сіллю землі та світлом світу», аби власним прикладом показувати іншим, що означає життя у Христі та послух перед Богом (див. Мт. 5:13-16). Ісус казав, що Його учнів буде видно через любов, яку вони виявляють один до одного (див. Йо. 13:34-35). Як можемо показати любов, якщо так багато є розлучень у християнських подружжях? Як можемо показати своїм дітям, що Бог є любов, а ми – Христовими учнями, якщо постійно сваримося зі своїм чоловіком/дружиною?

Можливо, Бог надихнув обох пророків проповідувати про подружні обітниці тому, що їх недотримання перешкоджає поширенню Євангелія на наступні покоління та у всьому світі. Наші діти просто не розумітимуть, як поєднати віру, яку ми проповідуємо, і розлучення, яке їм довелося пережити, а весь світ бачить нас не сповненими любові, а такими ж, як і вони.

Бог чекає, коли ми вчинимо наше серце чутливим, і бажає навчити нас любити і зростати в цій любові. Він хоче, щоб наші подружжя були щасливими, для нашого ж благополуччя і для поширення Божого Царства.

Звісно, всі ми допускаємося помилок. Але Бог милосердний і прощає нам їх та спонукає йти далі. Якщо ви думаєте про розлучення, ще не пізно прийняти правильне рішення. Спробуйте вирішити проблеми вашого подружжя, використовуючи різні можливості.

Марія і Йосиф обрали Божий погляд на своє подружжя і в послуху перед Богом залишалися разом, утворивши чудову сім’ю. Наслідуймо їхній приклад!

Поради для батьків

Біблія наказує чоловікам любити своїх дружин, а жінкам – поважати своїх чоловіків. Чоловіки більше потребують поваги, тоді як жінки прагнуть любові. Навіть якщо у вашому подружньому житті все гаразд, розуміння цього допоможе зробити його ще кращим. І ваш син повинен знати, що означає любити жінку, а донька має навчитися поважати свого майбутнього чоловіка. Крім того, якщо відчуєте, що ваш син потребує поваги, а дочка – любові, зможете пристосовувати свої виховні методи до їхніх особистих потреб.

Попередній запис

ЙОСИФ ТА ІСУС

Святий Йосиф с Немовлям Ісусом, Гвідо Рені Як любити «чужу» дитину Більшість різдвяних історій зосереджені на ... Читати далі

Наступний запис

ІСУС У СВЯТИНІ

Принесення у храм (фрагмент), Філіп де Шампань Хрещення і миропомазання дитини Як сповнились вісім день, коли ... Читати далі