Природознавчі дані

Ми живемо в щасливий час, коли нас вже не атакують постійно вигадками про хибність Біблії. Достовірність і точність Писання в усіх деталях загальновизнана. Але, знову ж таки, точність в усіх деталях не є доказом богодухновенності. У мене є телефонний довідник, і він точний в усіх деталях. Але чи являється він богодухновенною книгою? Звичайно ж, ні. Викладені в ньому дані були відомі видавцеві і пройшли ретельну перевірку.

А чи не говориться в Біблії про те, що людям тих років не було відоме? Це вражає, але в текстах Біблії ми знаходимо природознавчі дані, про які люди не мали уявлення за часів їх написання! Лише через тисячі років, завдяки розвитку науки і техніки, у результаті ретельних досліджень і геніальних відкриттів люди дізналися, про те, про що в Біблії було сказано спочатку. Багато тисяч років тому Біблія стверджувала, що Земля кругла – Він є Той, Який сидить над колом землі… (Ісаї 40:22); що вона вільно висить у просторі – Він розпростер  північ над порожнечею, повісив землю ні на чому. (Іов 26:7); що зірок на небі незлічене число – Я благословляючи благословлю тебе і примножуючи примножу сім’я твоє, як зірки небесні і як пісок на березі моря… (Буття 22:17), хоча до винаходу телескопа були відомі лише близько 1500 зірок – ті, що видні неозброєним оком.

У Біблії сказано, що повітря має вагу –  Коли Він вітрові визначав вагу… (Іов 28:25); що Місяць і Сонце мають різний розмір – І створив Бог два світила великі: світило більше – для управління днем, і світило менше – для управління ніччю (Буття 1:16); що існує кругообіг води в природі – Всі ріки течуть у море, але море не переповнюється: до того місця, звідки ріки течуть, вони повертаються, щоб знову текти (Екклезіаст 1:7). Саме в Біблії, за 3500 років до того, як люди дізналися про існування бактерій, які є причиною інфекційних захворювань, описані основи гігієни і епідеміології (Второзаконня 23, Левит 15). Люди ще не знали, що таке мікроб, але в Біблії було описано, як не заразитися, як здійснювати протиепідемічні заходи, як організувати карантин.

Візьміть будь-яку книгу з природознавства, написану 20-30 років тому, і ви побачите, як безнадійно вона застаріла. І чим раніше вона написана, тим наївнішою вона нам здається тепер. Але тільки зараз, через тисячі років, ми починаємо розуміти деякі істини, записані в Біблії. Жодна з наукових ідей, що описана в Біблії, не застаріла. Проте, з одного боку, Біблія – не підручник природознавства, з іншого боку, усі ці наукові знання отримані людьми. Міг же хтось просто дізнатися про це раніше за інших?

Попередній запис

Достовірність написаного

Німецька Біблія часів Мартина Лютера Що ж, збереження текстів – добра справа. Але чи є істинним те, ... Читати далі

Наступний запис

Історичні пророцтва

Не менш значним свідченням богодухновенності Біблії є записані в ній пророцтва. Бог - володар історії: "Я звіщаю від початку, що ... Читати далі