Одностайність і спільна мета

Зішесття Духа Святого,
Роберт Ляйнвебер

Прочитайте тепер, що сталося незабаром після Ісусового воскресіння: «Коли настав день П’ятдесятниці, усі вони були однодушно вкупі. І раптом зчинився шум з неба, ніби від сильного вітру, і наповнив увесь дім, де вони перебували. І з’явились їм розділені язики, мов вогненні, і спочили по одному на кожному з них». – Діян. 2:1-3.

Знову-таки, з’явилася Божа слава. Зверніть увагу, що «усі вони були однодушно вкупі». Божественний порядок. Як зробити так, щоб 120 людей були однодушно вкупі? Відповідь проста. Вони усі померли для себе. У них не було власних планів. Єдине, що мало для них значення – це послух Ісусовим словам.

Ми знаємо, що Ісус послужив десяткам тисяч людей за той час, поки був на землі, тобто за три з половиною роки. Безліч людей йшла за Ним. Після розп’яття і воскресіння Ісуса Його бачили більше п’ятиста Його послідовників (див. 1Кор. 15:6). Проте, як ми знаємо, у день П’ятидесятниці в будинку було тільки сто двадцять людей, коли Дух Божий зійшов на них (див. Діян. 1:15).

Цікаво зауважити, що людей ставало менше, а не більше. Де були після розп’яття тисячі людей? Чому Бог з’явився тільки п’ятистам? А де були ці п’ятсот людей у день П’ятидесятниці? Божа слава з’явилася тільки ста двадцяти.

Після Свого воскресіння Ісус велів учням не відлучатися з Єрусалиму, але чекати обіцяного від Отця (див. Діян. 1:4). Я вважаю, що спочатку усі п’ятсот людей чекали обіцяння. Проте час йшов, і людей ставало менше. У нетерпінні деякі могли вирішити: «Ми можемо продовжувати жити своїм життям; Його більше немає». Інші могли піти і поклонятися Богові в синагогах у звичній для себе формі. Треті могли цитувати слова Ісуса: «Ми повинні йти всім світом і проповідувати Євангеліє. Краще нам піти і зайнятися цим!»

Я гадаю, що Господь чекав, поки ті, що залишилися, не приймуть рішення і не скажуть собі: «Будь що буде, але ми звідси не підемо, бо Господь велів чекати». Тільки той, хто був цілком слухняний Господові, був здатен на таке посвячення. Жодна людина, жодна діяльність – ніщо не було так важливе, як послух Його словам. Ці люди з трепетом ставилися до Його Слова (див. Іс. 66:2). Вони боялися Бога!

Люди, які залишилися чекати, уважно слухали, коли Ісус говорив, звертаючись до величезного натовпу: «…І хто не несе хрест свій і не йде слідом за Мною, той не може бути Моїм учеником. Бо хто з вас, бажаючи будувати башту, не сяде спершу і не обчислить витрат, чи вистачить у нього коштів, щоб закінчити? Щоб, коли закладе основу і не зможе закінчити, усі, хто побачить, не почали сміятися з нього, кажучи: як цей чоловік почав будувати, та не зміг закінчитиТак і кожний з вас, хто не зречеться усього свого майна, не може бути Моїм учеником». – Лк. 14:27-30,33.

Ісус ясно показав нам, що перш, ніж йти за Ним, ми повинні підрахувати ціну цього. Є певна ціна слідування за Ісусом, і Він показав, яка вона. Ціна ця – ніщо інше, як саме наше життя!

«Ви можете заперечити: «Я гадав, що спасіння – це безкоштовний дар, який неможливо заробити». Так, спасіння – це дар, який неможливо ні купити, ні заробити. Проте ми не можемо його утримати, якщо не віддаємо натомість усе своє життя! Навіть дар треба берегти від втрати або крадіжки.

Ісус перестерігає нас: «…Хто витерпить до кінця, той спасенний буде» (Мф. 10:22). Ми отримуємо силу зазнавати труднощі, коли безоплатно віддаємо Господу своє життя.

Істинний вірний, учень Ісусів, цілком покладає своє життя за Господа. Його учні стоять за своє до кінця. Новонавернені і сторонні спостерігачі можуть жадати вигоди і благословень, але їм бракує завзятості, щоб стояти до кінця. З часом вони розсіються. Ісус дав велике доручення; «Йдіть, навчайте всі народи». (Мф. 28:19). Він дав нам доручення робити учнів, а не просто навертати людей у нову віру.

Люди, які залишилися до дня П’ятидесятниці, відклали власні мрії, амбіції, цілі і плани. Це створило атмосферу, в якій вони могли бути вкупі і мати одне серце.

Таку єдність Бог бажає сьогодні бачити серед нас. Окремі лідери і церкви в наших містах рухалися до єдності. Ми збираємося разом і шукаємо єдності. Але ми повинні пам’ятати, що тільки Бог може зробити нас дійсно єдиними. Якщо ми не відкладемо усе інше, врешті-решт те, що ми приховували, спливе. Коли існують приховані мотиви, взаємини з Богом розвиваються на поверхневому рівні. Результат буде неглибоким і не принесе плоду. У нас може бути єдина мета, але позбавлена послуху серцю нашого Господа. Тоді уся наша діяльність буде марною. Бо «коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі» (Пс. 126:1). Бог продовжує шукати людей, які тремтять перед Його Словом! Це основа істинної єдності.

Явлення слави Господньої

Люди, які перебували разом у день П’ятидесятниці, були дійсно єдині. Вони були одним у меті свого Господа. В їх серцях панував порядок. Підготовче Іоаннове служіння, сполучене з Ісусовим служінням, народило Божий порядок. Божий порядок прийшов у людські серця. Згідно Божої закономірності після приходу Божого порядку з’являється слава Божа. Прочитайте ще раз, що сталося того дня: «І раптом зчинився шум з неба, ніби від сильного вітру, і наповнив увесь дім, де вони перебували. І з’явились їм розділені язики, мов вогненні, і спочили по одному на кожному з них». – Діян. 2:2-3.

Певна доля Божої слави з’явилася на цих 120-и чоловіках і жінках. Зверніть увагу, що вогненні язики спочили на кожному з них. Забудьте картинки, які ви бачили в книжках у недільній школі, – маленькі язички полум’я, що пливуть над головами учнів Христових. Кожна присутня там людина була хрещена (чи занурена) у вогонь славної Божої присутності (див. Мф. 3:11).

Це, звичайно, не була неприкрита Божа слава, бо ніхто не може побачити її або витримати зустріч з Божою славою, відкритою в усій її повноті (див. 1Тим. 6:16). Проте це її з’явлення виявилося досить сильним, щоб привернути увагу безлічі посвячених, богобоязливих євреїв, які прийшли в Єрусалим з усіх країн світу (див. Діян. 2:6-7).

У цей момент Петро встав і проповідував їм Євангеліє. Того дня три тисячі людей отримали спасіння і приєдналися до Церкви. Це зібрання не намічалося заздалегідь, про нього ніхто не оголошував. Але от результат: «Був же у кожній душі страх; і багато чудес і знамень сталося через апостолів у Єрусалимі». – Діян. 2:43.

Бог явив частинку Своєї слави, і люди вже були в трепеті від Його присутності і сили. Він продовжував здійснювати великі справи. Щодня чулися свідоцтва про неймовірні чудеса і зцілення.

Ніхто не заперечував діянь Божої могутньої руки. Чоловіки і жінки натовпами приходили в Боже Царство. Ті, хто раніше вже віддав своє життя Ісусу, оновилися у своєму посвяченні Йому в присутності Його Духа.

Але як ми вже бачили, якщо Бог виявляє Свою славу, а люди знову втрачають страх перед Ним, то на них приходить певне засудження. Насправді, чим більше слава, тим більше і швидше буде суд. У наступному розділі ми уважно розглянемо трагічну подію, що сталася незабаром після одкровення Божої слави.

Попередній запис

Нове святилище

Іоанн Хреститель бачить Ісуса здалека, Джеймс Тіссо Ісус ясно показав нам, що перш, ніж йти за ... Читати далі

Наступний запис

Приношення в неповазі

Якщо ви шукаєте похвали від людини, ви боятиметеся людини. Якщо ви боїтеся людини, ви служитимете їй, бо ви служитимете тому, ... Читати далі