У Бога завжди є план

Йосиф тлумачить сни (фрагмент), Фрідріх Вільгельм Шадов

Чи може бути ще гірше?

В’язниця була часом просіювання для Йосифа, а також і часом нових можливостей. Разом з Йосифом у темницю було посаджено двоє в’язнів: їм обом приснилися бентежні сни. Йосиф представив обидва ці сни з дивною точністю. Один в’язень мав бути відновлений на посаді, тоді як другий – страчений. Йосиф попросив того, кого мали от-от випустити, згадати про нього, коли він знову набуде фараонового благовоління. Той чоловік знову приступив до служіння фараону, але через два роки він так і не замовив жодного слівця про Йосифа. Це було ще одним приводом для розчарування Йосифа, ще однією можливістю образитися.

У Бога завжди є план

Настала година, коли фараонові приснився дуже тривожний сон. Ніхто з його волхвів і мудреців не міг пояснити значення цього сну. Саме в цей момент відновлений слуга згадав про Йосифа. Він розповів про те, як Йосиф представив його сон і сон другого в’язня. Йосифа привели до фараона, і він представив єгипетському цареві, що сон означає наближення голоду, і дав йому мудрі поради про те, як підготуватися до кризи. Фараон негайно прославив Йосифа і поставив його другим після себе управителем усього Єгипту. Йосиф за допомогою мудрості, даної йому Богом, підготував країну до суворого часу, що наближається. Пізніше, коли голод охопив усі відомі тоді народи, братам Йосифа довелося вирушити за допомогою в Єгипет. Якби Йосиф мав щось у своєму серці проти братів, то це був би відповідний момент помститися. Він міг би довічно ув’язнити їх, замучити, або навіть убити їх, і ніхто його не звинувачував би, бо він був другою особою в Єгипті після фараона. Його брати не являли для фараона жодної цінності.

Але Йосиф дав хліб братам безкоштовно. Потім для їх сімей була виділена краща земля в Єгипті. Якщо підвести підсумки: Йосиф благословив тих, хто проклинав його, і благодіяв тим, хто ненавидів його (див. Мф. 5:44).

Бог знав наперед усе, що зроблять Йосифові брати. Господь знав, що вони так вчинять ще до того, як Він дав Йосифу ті сни, або ще до того, як хтось з них взагалі народився.

Щоб зробити ще один крок, подивіться на те, що сказав Йосиф своїм братам, коли вони знову зійшлися. «Але тепер не засмучуйтеся і не шкодуйте про те, що ви продали мене сюди, тому що Бог послав мене перед вами для збереження вашого життя; тому що тепер два роки голоду на землі: [залишається] ще п’ять років, в які ні орати, ні жати не будуть; Бог послав мене перед вами, щоб залишити вас на землі і зберегти ваше життя великим визволенням. Отже, не ви послали мене сюди, але Бог» (Буття 45:5-8).

Погляньте на Псалом 104:16,17: «І прикликав голод на землю, і знищив усяке хлібне стебло. Послав перед ними чоловіка; в рабство був проданий Йосиф».

Хто послав Йосифа? Його брати або Бог? З вуст двох свідків ми бачимо, що це Бог послав його. Йосиф ясно сказав своїм братам: «Не ви послали мене сюди». Слухайте, що Дух каже!

Як я вже сказав, жодна смертна людина або диявол не може витіснити Божий план з вашого життя. Якщо ви приймете цю істину, вона звільнить вас. Проте ж є одна людина, яка може вивести вас з волі Божої, – це ви самі!

Поміркуйте про народ ізраїльський. Бог послав їм визволителя, Мойсея, щоб вивести їх з Єгипетського рабства і привести в Обітовану землю. Провівши рік у пустелі, лідери Ізраїлю послали спостерігачів, щоб оглянути Обітовану землю. Повернувшись, вони почали ремствувати. Їх налякали ті народи, що жили на тій землі, і які були сильнішими у військовій справі, ніж ізраїльтяни. Увесь Ізраїльський народ, за винятком Ісуса Навина і Халева, погодилися з цими лідерами. Людям здалося, що Бог привів їх сюди для того, щоб вони там загинули. Вони образилися на Мойсея і на Бога. Подібний умонастрій тримався в ізраїльтян більше року. Їх образа призвела до того, що це покоління так ніколи і не побачило Обітовану землю.

Багато людей палко служили Господу, але потрапили у важкі життєві обставини через те, що з ними погано обійшлися або беззаконні люди, або тілесні християни. Істина полягає в тому, що з ними дійсно обійшлися несправедливо. Але образитися – це означає виконати ворожий задум, що полягає в тому, щоб вивести їх з волі Божої.

Відмовляючись приймати образу, ви залишатиметеся у волі Божій. Якщо ж ви образитеся, ворог поневолить вас, щоб ви почали виконувати його власні наміри і волю. Вирішіть, що ви оберете. Набагато вигідніше триматися чимдалі від образ.

Ми повинні пам’ятати, що ніщо не може робитися проти нас без того, щоб Господь не знав про це заздалегідь. Якби диявол міг знищити нас, коли йому захочеться, він дуже давно знищив би нас, бо люто ненавидить людей. Завжди майте перед собою це напучення: «Вас спіткала спокуса ніяка інша, тільки людська; і вірний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушені більше, ніж можете, але разом із спокусою дасть і полегшення [в англ. тексті: «конкретну можливість позбавлення], щоб ви могли перенести» (1Кор. 10:13).

Зверніть увагу, що тут говориться «конкретну можливість позбавлення», а не просто «можливість для позбавлення». Бог бачить кожну ворожу ситуацію, з якою ми зіткнемося в майбутньому, якою б величезною вона не була, і Він передбачив конкретну можливість позбавлення від неї. І що ще приголомшливіше: часто те, що виглядає як кінець Божого плану, насправді, стає дорогою до його виконання, якщо ми залишаємося слухняними Богові і вільними від образи.

Отже пам’ятайте: залишайтеся покірні Богові, відмовляючись приймати образу; «противтеся дияволові, і він утече від вас» (Як. 4:7). Ми протистоїмо дияволові тим, що не допускаємо образу у своє серце. Сон або видіння, ймовірно, виконається не так, як ви цього чекали, але Його Слово і Його обіцяння залишаються вірними довіку – вони ніколи не підведуть вас. Ризик, що вони не виконаються, існує тільки тоді, якщо ми неслухняні Богові.

Інший різновид зради

Не багато хто пережив такі страждання і таке жахливе поводження з боку своїх братів як Йосиф. Це не було б таким болючим, якби так з ним вчинили його вороги. Але це були його рідні брати, його плоть і кров. Вони були тими, кому належало підбадьорювати, підтримувати, захищати його і піклуватися про нього. Чи можна уявити жахливіший сценарій жорстокого поводження, ніж той, який зазнав Йосиф?

Попередній запис

Погляд у минуле

Брати продають Йосифа в рабство, Костянтин Флавицький У той час, як я переказую історію Йосифа, ви, ... Читати далі

Наступний запис

Батьку мій, батьку мій!

Одна справа пережити неприйняття і злість від брата або сестри, але зовсім інша справа пережити відкидання з боку батька. «Батьку ... Читати далі