Справжній стан серця

Один з методів, за допомогою якого ворогу вдається тримати людину в скривдженому стані, полягає в тому, що образа ховається за гордістю. Гордість утримуватиме вас від визнання вашого справжнього стану.

Одного разу декілька служителів спричинили мені сильний біль. І деякі люди казали: «Я не можу повірити, що вони так вчинили з тобою. Тобі боляче?» І я швидко відповідав: «Ні, зі мною все гаразд. Я ні на кого не скривджений». Я знав, що мені не можна ображатися, тому я заперечував і пригнічував всяку образу. Я переконував себе в тому, що не ображаюся, хоча, насправді, я ображався. Гордість заважала мені бачити справжній стан мого серця.

Гордість утримує вас від істини і не дає дивитися правді в очі. Вона спотворює ваше бачення. Ви ніколи не змінитеся, якщо вважатимете, що у вас все гаразд. Гордість робить жорстоким ваше серце і потьмарює ваше розуміння. Вона утримує вас від зміни серця, тобто від покаяння, яке звільнить вас (див. 2Тим. 2:24-26).

Гордість підштовхує вас до того, щоб ви дивилися на себе, як на жертву. І ваше ставлення стає таким: «Зі мною погано обійшлися, мене недооцінили, тому я маю повне право поводити себе таким чином». Через те, що ви вважаєте себе невинним і обмовленим, ви утримуєте себе від прощення. Справжній стан вашого серця прихований від вас, але він не прихований від Бога. Тільки через те, що з вами вчинили несправедливо, ви не маєте жодного права носити в собі образу. Неправильне, помножене на неправильне не дає правильного!

Лікування

У книзі Одкровення Ісус звертається до Лаодикійської Церкви, кажучи, що вони вважають себе багатими, розбагатілими, що ні в чому не мають потреби, а потім Він відкриває для них їх справжній стан: «…ти нещасний і жалюгідний, і вбогий, і сліпий, і голий». (Одкр. 3:14-20). У своїй помилці вони прийняли фінансову силу за духовну. Гордість приховала від них їх справжній стан.

Багато людей сьогодні перебувають точно в такому ж стані. Вони не бачать справжнього стану свого серця точно так, як і я не міг побачити спротиву, яке живив до тих служителів. Я вселяв собі, що не був ними поранений. Ісус сказав лаодикійцям, як їм звільнитися від свого зваблювання: купити Боже золото і побачити свій справжній стан.

Купити Боже золото

Першою настановою Ісуса про те, як звільнитися від зваблювання, було: «Раджу тобі купити в Мене золото, вогнем очищене» (Одкр. 3:18).

Очищене золото є м’яким і піддатливим, вільним від іржі, корозії і різних домішок. Саме тоді, коли золото змішане з іншими металами (міддю, залізом, нікелем та іншими), воно стає твердим, жорстким, менш піддатливим і більш схильним до корозії і окислення. Така суміш металів називається сплавом. Чим вище відсотковий вміст чужорідних металів, тим більш твердим стає золото. І, навпаки, чим менше відсоток домішок, тим золото м’якше і піддатливіше.

Ми відразу ж бачимо паралель: чисте серце подібне до чистого золота – воно м’яке, ніжне і піддатливе. У Євр. 3:13 стверджується, що серця людей стають жорстокими через зваблювання гріхом! Якщо ми не розберемося з образою, вона зробить ще більше гріховного плоду, такого як гіркота, гнів і спротив. Ці чужорідні добавки роблять наше серце жорстким точно так, як і домішки роблять жорстким золото. Вони позбавляють нас ніжності, м’якості, роблячи нас бездушними. Погіршуються наші можливості чути Божий голос і бачити усе чітко. Це прекрасні умови для зваблювання.

Першим кроком в очищенні золота є розтирання його в порошок і змішування з речовиною під назвою флюс. Потім цю суміш поміщають у піч і розплавляють при величезній температурі. Сплави і домішки прямують до флюсу і піднімаються на поверхню. Золото (що має більшу вагу) залишається на дні. Домішки, або шлак (такий як мідь, залізо і цинк, змішані з флюсом), потім видаляються, і у вас залишається чистий метал.

А тепер подивимося на те, що каже Бог: «Ось, Я розплавив тебе, але не як срібло; випробував тебе у горнилі (тобто печі) страждання» (Ісаї 48:10).

І знову: «Цьому радійте, посумувавши тепер трохи, якщо треба, від різних спокус (в англ. тексті «суворих випробувань»), щоб випробувана віра ваша виявилася коштовнішою за золото, що гине, хоч і очищається вогнем, на похвалу і честь і славу під час об’явлення Ісуса Христа» (1Пет. 1:6-7).

Бог очищає людину стражданнями, випробуваннями і скорботою, жар від яких відділяє від Божого характеру в нас такі домішки, як непрощення, сварки, гіркоту, гнів, заздрість та інші. Гріх легко ховається там, де немає жодного жару випробувань і страждань. За часів досягнення успіху і добробуту навіть зла і беззаконна людина може здатися доброю і великодушною. Проте під час жару суворих випробувань усі нечистоти і домішки спливають на поверхню.

У моєму житті був такий період, коли я проходив через такі суворі випробування, з якими раніше ніколи не стикався. Я став грубим і різким з близькими мені людьми. Моя сім’я і мої друзі почали уникати мене.

Я заволав до Господа: «Звідки в мене взявся увесь цей гнів? Адже його ніколи раніше не було!» І Господь відповів мені: «Сину Мій, саме тоді, коли золото розплавляється у вогні, нечистоти і домішки спливають на поверхню».

Потім Він поставив мені питання, що змінило моє життя: «Чи можеш ти бачити домішки в золоті до того, як воно поміщене у вогонь?» «Ні», – відповів я.

«Але ж це не означає, що їх там не було, – сказав Він. – Просто коли ти опинився у вогні випробувань, ці домішки спливли на поверхню. Вони були приховані для тебе, але вони завжди були видні Мені. Отже зараз перед тобою стоїть вибір, від якого залежить твоє майбутнє. Ти можеш продовжувати гніватися, звинувачуючи свою дружину, друзів, пастора і людей, з якими ти працюєш; або ж ти можеш усвідомити, що саме є цим шлаком гріха, покаятися, прийняти прощення – і тоді Я візьму Свій ківш і видалю ці домішки з твого життя».

Подивіться на свій справжній стан

Ісус сказав, що наша здатність бачити усе в істинному світлі є ще одним ключем до звільнення від зваблювання. Часто, будучи скривдженими, ми бачимо себе як жертву і звинувачуємо тих, хто нас образив. Ми виправдовуємо свою гіркоту, непрощення, гнів, заздрість і злість, коли усе це спливає на поверхню. Іноді ми навіть злимося на тих, хто нагадує нам про наших кривдників. З цієї причини Ісус радив: «…і маззю для очей  помаж  очі твої, щоб бачити» (Одкр. 3:18). Бачити що? Свій справжній стан! Це єдиний шлях, тільки так ми можемо стати «ревними і покаятися», як і повелів Ісус. Ви зможете покаятися тільки тоді, коли припините звинувачувати інших.

Коли ми винимо когось і виправдовуємо свою власну позицію, ми сліпі. Ми намагаємося видалити скалку з ока нашого брата в той час, як у нашому оці знаходиться ціла колода. Саме одкровення істини приносить нам звільнення. Коли Дух Божий показує нам наш гріх, Він завжди робить це так, що ми бачимо гріх і себе окремо. Це приносить викриття, а не засудження. Я молюся про те, щоб під час читання цієї книги, Слово Боже просвітило очі вашого розуміння, щоб ви побачили свій справжній стан і звільнилися від всякої образи. Не дозволяйте гордості перешкодити вашому правильному баченню і покаянню.

Попередній запис

Я скривджений?

Наша реакція у відповідь на образу визначає наше майбутнє. «Неможливо не прийти образам» – (Лк. 17:1, пер. з англ.). Подорожуючи ... Читати далі

Наступний запис

Масова образа

Скривджений християнин – це людина, яка прийняла в себе життя, але через страх не здатна ділитися ним. І тоді багато ... Читати далі