Розділ 65: Нерозумна гординя

ХРИСТОС:

Моя дитино, які би добра ти не посідав, не думай надто високо про себе. Нехай Я буду твоїм найбільшим скарбом, а все решта хай буде на другому місці.

Чи ти є багатим, сильним, популярним, привабливим, завжди пам’ятай просту правду про себе, і тоді ти ніколи не станеш жертвою нерозумної гордині.

Що б доброго не було в тобі, усе належить Мені. Речі, якими люди так часто пишаються, – Мої. Вони вважають себе кращими за інших через талант, здібності чи обставини, які Я їм дав. Я б міг так само легко віддати ці речі тим, хто зараз є менш обдарованим.

Роби якомога більше добра в щоденному житті, але стережися, щоб не згордіти за свої вчинки. Без Мене нічого не можеш робити. Якщо вважаєш себе кращим за інших, ти, без сумніву, нерозумний. Я можу зробити будь-кого або й усіх кращими за тебе, якщо так захочу.

РОЗВАЖ:

Якщо Бог порахував кожну волосину на моїй голові, як можу думати про себе високо? Я повністю залежний від Нього, а навіть кожен мій наступний подих залежить від Нього. Знаючи це, мені слід боятися усякої гордині та самозадоволення. Ніколи не можу захоплюватися собою завдяки незаперечному факту власної нікчемності. Сам, без Божих дарів, я – ніщо. Цей факт – основа правдивої покори. Чи можу я коли-небудь вважати себе кращим за будь-яку людину на землі? Як почуваюся, коли інші дивляться на мене зверхньо? Так само почуваються люди, коли я демонструю почуття зверхності. Навіть якщо не показую гордині, Бог бачить її та ненавидить, бо гординя заснована на хибній самоповазі.

МОЛИСЯ:

Мій Боже, любителю Правди, лише Ти великий за Своєю власною природою! Уся інша велич, чеснота, доброта – лише Твої дари для нас. Май милосердя над моїм гордим серцем. Прошу, нехай мене вразить правда про мою нікчемність. Тоді я нарешті стану добрим, уважним, милосердним до інших людей. Даруй мені Твою ласку, дорогий Господи, щоб я ніколи знову думкою чи вчинком не підносився над ким-небудь. На знак вдячності за Твої щедрі дари, спробую поширювати Твою доброту, будучи добрим до інших. Убивай гординю в мені, навіть якщо потрібно упокорювати мене перед іншими. Лише захорони мене від жахливого приниження, коли увесь світ бачитиме мою потворну гординю на Страшному Суді. Амінь.

Попередній запис

Розділ 64: Бажання людських похвал

ХРИСТОС: Дитино, деякі люди турбуються про те, щоб справити добре враження і щоб їх цінували. В інших сильне бажання мати ... Читати далі

Наступний запис

Розділ 66: Самообман

ХРИСТОС: Моя дитино, ти навіть не уявляєш, як легко людом обманювати себе в земному житті. Багато людей думають, що провадять ... Читати далі