12 нагород за наполегливе читання Біблії

Наша віра потребує постійного підкріплення. Адже, якщо її не підживлювати, вона стає поверхневою і слабкою. Та все ж, ми часто нехтуємо дорогоцінним даром Божого слова в нашому повсякденному житті.

Цей простий список стане спонукою більше свого часу присвячувати Божому слову.

 1. Біблія – це можливість більше знати і любити Ісуса.

«Дослідіть Писання, бо ви сподіваєтесь через них мати життя вічне; а вони свідчать про Мене» (Ін. 5:39)

Біблія – це місце, де, будьте певні, ми можемо побачити Христа і пізнавати Його щодня. Старозавітні писання обіцяють Його прихід і вказують на Нього. Євангеліє показує нам Його служіння тут на землі, що веде до Його смерті і воскресіння. Писання показують нам роботу, яку Він продовжує за допомогою Святого Духа і Церкви.

 1. Біблія дає нам надію на Бога, незалежно від того, що відбувається в нашому житті.

«А все, що написано було раніше, написано нам на повчання, щоб ми терпінням і втішанням з Писання зберігали надію» (Рим. 15:4).

Біблія – фундамент під нашими ногами, підтримка в хвилини депресії і страждання, коли особливо потребуємо перебувати в надії на Христа. У нас є Бог і Книга, яку Він для нас написав, щоб ми мали надію. Ми повинні скористатися перевагою цього дорогоцінного дару.

 1. Біблія веде нас до вищого щастя в Бозі.

«Блажен муж, що не йде на раду нечестивих, і на путь грішників не стає, і на зборищі губителів не сидить. Але в Законі Господнім воля його, і Закону Його повчається день і ніч» (Пс. 1:1-2)

Бог явив Себе в Своєму Слові. В Біблії відкрито шлях життя, який веде нас до „повноті радості“ і „блаженства довіку“: „Ти покажеш мені дорогу життя; перед лицем Твоїм повнота радости і в правиці Твоїй блаженство вічне“ (Пс. 15:11).

Щастя, яке Біблія пропонує нам, є таким же незмінним і надійним як Бог, Який написав її і Який є нашим найбільшим Скарбом.

 1. Біблія озброює нас, щоб вбити наш гріх.

«Бо коли живете за плоттю, то помрете, а коли духом умертвляєте діла плотські, то живі будете» (Рим. 8:13)

Слово Боже – меч у руках Божого Духа. Меч, призначений для того, щоб розбити гріх, який віддаляє нас від Бога. Очищені від гріха, ми можемо в більшій повноті бачити Христа і знайти велику святість і щастя.

«І шолом спасіння візьміть, і меч духовний, що є Слово Боже» (Еф. 6:17)

 1. Читаючи Біблію, ми чуємо слово безпосередньо з Божих вуст.

«Усе Писання богодухновенне» (2Тим. 3:16)

Напевно, є людина, з якою ви дуже хочете познайомитися особисто. Ви б ніколи не пропустили можливість, якби вона з’явилася. Ви звільнили б свій розклад від усього, для того щоб скористатися цим шансом. Чи не повинен Бог очолювати цей список? Ми знову й знову зустрічаємося з Ним у Його Слові, коли читаємо Біблію.

 1. Біблія – безкоштовний курс про життя, що дав сам Бог.

«Усе Писання богодухновенне і корисне для навчання» (2Тим. 3:16)

Бог говорить і Його слово корисне для навчання, то ж ми щодня можемо йти на заняття під керівництвом самого Бога. І це безкоштовно!

Проповідуємо премудрість Божу, таємну, приховану, яку призначив Бог перед віками для слави нашої. Нам же Бог відкрив це Духом Своїм; бо Дух усе досліджує, і глибини Божі“ (1Кор. 2:7,10).

 1. Біблія просвіщає нас і допомагає зростати.

«А ми всі‚ відкритим обличчям, як у дзеркалі, дивлячись на славу Господню, перетворюємося на той же образ від слави у славу, як від Господнього Духа» (2Кор. 3:18)

Так як бачимо Ісуса в Його слові, так і бачимо свою недосконалість і невідповідність Йому. Ми бачимо свою гріховність та поміж тим і можливості для зростання.

Ісус – приклад і можливість для наших змін, нашого перетворення. Тоді як бачимо Його, Святий Дух починає працювати, щоб перетворювати нас, звільняючи від непотрібних бажань, слабкостей, нашої залежності від гріха.

 1. Біблія озброює нас на добрі справи.

«Усе Писання богодухновенне і корисне для навчання, для викривання, для виправляння, для наставляння в праведності; нехай буде досконала Божа людина, до всякого доброго діла готова» (2Тим. 3:16-17)

Біблія спонукає нас на добрі вчинки. Коли ми робимо такі справи, інші бачать їх і складають славу нашому Небесному Отцеві:

«Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5:16).

Ми хочемо присвячувати своє життя для Його слави, і Бог дає нам керівництво для цієї великої справи у Своєму слові.

 1. Біблія створює здорові і щасливі сім’ї і взаємини.

«Діти, слухайтеся своїх батьків у Господі, бо цього вимагає справедливістьІ ви, батьки, не роздратовуйте дітей ваших, а виховуйте їх у вченні і наставлянні Господньому» (Еф. 6:1,4).

Якщо не знатимемо Божого Слова, то й не знатимемо, як і чому ми повинні коритися своїм батькам, як шанувати їх, відповідно до Господнього вчення. І ми не знатимемо, як виховувати своїх дітей так, щоб вони пізнавали, любили і Господа.

Сім’ї та церковні спільноти будуть значно здоровішими і щасливішими, якщо надихатимемося Біблією.

 1. Біблія оберігає нас від уподібненню зі світом.

«І не уподібнюйтеся світові цьому, а змінюйтесь оновленням вашого розуму, щоб ви пізнавали, що є воля Божа, блага, угодна і довершена» (Рим. 12:2).

Світ бомбардує нас спокусами, кричить про підпорядкування його системам і методам.

Тому нам потрібно з усієї сили старатися зосереджувати свій погляд на Ісусі, розмірковуючи над усіма Його словами, щоб не уподібнитися хаотичному світові, а постійно зростати у своєму Спасителі.

 1. Біблія вчить нас молитися.

«Хто відхиляє вухо своє від слухання закону, того і молитва – мерзота» (Пр. 28:9).

Без Біблії наші молитви пливуть за течією нашого егоїзму, керовані скаргами, бажаннями, самоспівчуття. З Біблією ми можемо бачити реальність, бачити свій гріх і знаходити допомогу в глибині її істин.

 1. Біблія спонукає нас до щирого і здорового спілкування.

«Будемо уважними один до одного, заохочуючи до любови й добрих діл» (Євр. 10:24).

Біблія допомагає нам зробити Божу славу – метою, гріх – ворогом, а наполегливість у нашій вірі – пріоритетом. Вона дає нам мужність і мудрість, щоб зі смиренням і любов’ю визнавати власні гріхи і протистояти їм.

Підготувала Наталія Павлишин

Попередній запис

Воскресіння і Суд

Тріумф Християнства, Гюстав Доре «Бо всім нам належить стати перед судом Христовим, щоб кожному одержати згідно ... Читати далі

Наступний запис

Обіцяна нагорода

Згідно Біблії вирок Небесного Судді на Страшному суді буде не дуже багатослівним. Одна група людей почує: «Прийдіть, благословенні Отця Мого, ... Читати далі