Чому Ісус учив нас про небеса

Небеса це не нагорода. Небеса – це дар!

«Треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, хто шукає Його, дає винагороду» (Євр. 11:6).

Що таке нагорода? Це те, що видається за особливі заслуги. Наприклад, премія, приз, підвищення або медаль.

Вас нагороджують, бо Ви чимось відрізнилися, принесли успіх своїй команді або компанії. Нероби не отримують нагород. Вони завжди дістаються тим, хто їх заробив.

Сьогодні ми поговоримо про нагороди. Ми дізнаємося, як Бог винагороджує Своїх кращих слуг.

Бог нікому нічого не винен

У Біблії багато разів говориться про нагороди. Ісус сказав: «І хто напоїть вас чашею води в ім’я Моє, тому що ви Христові, істинно кажу вам, не втратить своєї нагороди». (Мк. 9:41). Він також сказав: «Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах» (Мф. 5:12).

В Одкровенні Ісус вимовляє: «Ось, прийду скоро: блаженний, хто додержує слова пророцтва книги цієї» (Одкр. 22:7).

У 2Кор. 5:10 і 1Кор. 3:13 ми читаємо про те, що усі ми явимося на суд Христовий, і вогонь випробує справу кожного, як вона є. І якщо ми вистоїмо це випробування, ми отримаємо велику нагороду.

Ось чому учить Біблія: «Бо благодаттю ви спасені через віру, і це не від вас, це – Божий дар» (Еф. 2:8). «Він спас нас не за діла праведности, які б ми вчинили, а з Своєї милости, через купіль відродження і оновлення Святим Духом» (Тит. 3:5).

«Не через діла, щоб ніхто не хвалився» (Еф. 2:9).

Чи заслуговую я небес? Звісно ж, ні!

Якщо я працюватиму не покладаючи рук, чи зможу я заробити вхід на небеса? Звісно ж, ні!

Чи є небеса нагородою? Ні. Вічне життя – це Божий дар!

Чи зможе хтось вічність ходити золотими вулицями лише тому, що щосили намагався дотримуватися золотого правила? Будь це можливим, Ісусу б не довелося помирати.

Я виріс на фермі в Онтаріо. Навесні ми робили отвори на кленових деревах, збирали сік, а потім варили його. Таким чином, виходить кленовий сироп. Смакота! Сьогодні я хочу зробити щось подібне з Біблією, з 66 книгами і 2 Завітами. Старим і Новим.

Сатана, зрозуміло, працює день і ніч, щоб засліпити тих, хто не вірить, щоб Боже світло не досягло їх. Сатана хоче, щоб Ви вірили, що Ви не потрапите на небеса. Він хоче, щоб Ви вірили: у Бога немає на Вас часу. Він хоче, щоб Ви вірили, що Бог – Ваш ворог.

Істина ж полягає в тому, що у вічного Бога найдобріше серце, і «Путь праведних – як світило променисте, яке більше і більше світлішає до повного дня» (Пр. 4:18).

У Рим. 3 говориться, що немає праведного жодного. «Хто спраглий, нехай приходить, і хто бажає, нехай бере воду життя задарма» (Одкр. 22:17).

От Боже Слово для Вас: «І того, хто приходить до Мене, Я не вижену геть» (Ін. 6:37). «Всякий, хто покличе ім’я Господнє, спасеться» (Рим. 10:13).

Я сподіваюся, Ви знаєте, що спасіння – Божий дар. Небеса не мають ні ціни, ні валюти.

Мільйони людей вважають, що спасіння і пропуск на небеса видаються за виконання певної роботи. Але це не так. Прошу Вас, не плутайте Божі нагороди з Божими дарами. Вічне життя – Його безкоштовний дар. Для усіх, хто прийшов, для усіх, хто призвав Його.

Нагороди отримують Його слуги, Його сини, ті, хто вже врятований.

Давайте звернемося до Матфея 19:29. «І всякий, хто залишить дім, або братів, або сестер, або батька, або матір, або жінку, або дітей, або землі заради імені Мого, одержить у стократ і успадкує життя вічне».

Зверніть увагу, тут говориться «одержить у стократ і успадкує життя вічне». Бог нагородить усіх, хто поставить Його на перше місце.

Бог єдиний, Хто здатен втопити наші гріхи в морі Свого провидіння. Це відбувається, коли ми приходимо до хреста і закликаємо Його. Його кров може зробити чистим навіть найпоганіше. Тільки Його кров може допомогти нам змінитися.

Я намагаюся сказати лише одне. Ми не повинні плутати Божу благодать з Божими нагородами.

Той, Хто не нагороджує нас за наші гріхи, також є Тим, Хто нагороджує нас, коли ми старанно шукаємо Його.

Я хочу надихнути Вас, тому дозвольте мені перерахувати нагороди, які Ви можете отримати:

  • У Луки 19:17 сказано, що ми правитимемо безліччю міст.
  • В Одкровенні 22:5 сказано, що ми царюватиме у віки віків.
  • В Одкровенні 3:21 написане, що ми сидітимемо з Ним на престолі Його.
  • У 1Кор. 2:9 стверджується, що «не бачило око‚ і вухо не чуло, і на серце людини не приходило те, що Бог приготував тим, хто любить Його».

Наприкінці Другої світової війни Біллі Грем, будучи молодим чоловіком, давав інтерв’ю з великим британським прем’єр-міністром Уїнстоном Черчіллем. Черчілль, озираючись на розтерзану Європу, запитав: «Шановний, чи є у вас надія?»

Грем відповів: «Так, я читав останній розділ, і надія є».

Спасіння – безкоштовний дар. Провидіння. Вічне життя. Небеса і вічна радість. Божий дар, ціна за який не може бути призначена. Бо ми не заслуговуємо цього. Ми не в змозі заплатити за це. Це можливо лише завдяки Його благодаті і нашій вірі.

А ще в Нього є для Вас вінець, і Ви можете отримати його. Бог завжди нагороджує тих, хто наполегливий у своїх пошуках. Деякі будуть вихоплені прямо з полум’я.

Це приголомшлива благодать. Але я хочу для Вас більшого.

Служіть Йому усім серцем. І Він віддасть Вам у сто разів у цьому житті, і в прийдешньому набагато більше, ніж Ви можете попросити або навіть уявити.

Я щосили намагаюся допомогти Вам зрозуміти: ми отримуємо небеса і вічне життя тільки по благодаті Божій. Але окрім усього цього на нас чекають такі ж дивовижні Божі нагороди. Він завжди нагороджує тих, хто старанно шукає Його!

Благодать – це дар, який Бог дає Вам, хоча Ви його не заслуговуєте. Нагорода ж дається за заслуги.

Ви можете бути християнином, прощеним і врятованим, але не отримати жодних нагород. Чи залишити усе позаду, набратися терпіння і працювати так, щоб Ваші праці витримали випробування вогнем. Тоді Ви почуєте Його слова: «У малому ти був вірним, над великим тебе поставлю» (Мф. 25:23).

1Кор. 3 відкриває нам наступне: «Будує хто на цій основі із золота, срібла, дорогоцінних каменів, дерева, сіна, соломи, – діло кожного виявиться; бо день покаже, тому що у вогні відкривається, і вогонь випробовує діло кожного‚ яке воно є». Дерево, сіно і солому поглине вогонь. Самі Ви врятуєтеся, «але так, ніби через вогонь». Ті, чиї праці вистоять, отримають нагороди, які неможливо описати словами.

Чи маю я йти з порожніми руками? Звісно ж, ні! Я можу увійти до Царства з багатствами. Хотів би я стати свідком того, як всякий християнин перетворюється на енергійну працелюбну бджолу! Я б хотів побачити, як Ви приносите на небеса скарби.

Розбійник, який висів на хресті поряд з Ісусом, був врятований, проте йому нічого було покласти до ніг Спасителя. Апостол Павло сказав про його майбутнє: «А тепер готується вінець правди».

Я закликаю Вас відмовитися від усього, щоб придбати Христа. Нехай врятує Вас благодать. Слава Богу! І, коли Христос повернеться, Він віддасть кожному за справами його.

Автор: Г. Г. Барбер

Наступний запис

Божа нагорода

Образ нагороди нерозривно пов’язаний з біблійною вірою, згідно якої благочестиве життя ніколи не розглядається як життя, негідне нагороди. Починаючи з ... Читати далі