30 листопада – Передова школа

Мені потрібно навчитися «допускати Бога» в усі дрібниці життя. У нашому метушливому, промислово розвиненому сучасному світі ми прагнемо розкладати по поличках своє життя. Ми наповнюємо день справами: забираємо з ремонту машину, вирушаємо у відпустку, ходимо на роботу, стрижемо газон, розвозимо дітей, – а потім намагаємося виділити певний час для «духовних» справ, на кшталт відвідування богослужінь, участі в домашній групі та особистій молитві. Але я не бачу анінайменших ознак подібного розподілу в Псалмах.

Якимсь чином Давиду та іншим поетам вдалося зробити Бога центром тяжіння свого життя, щоб з Ним співвідносилося все інше. Для них поклоніння було головною справою їх життя, а не короткочасним обов’язком, з яким необхідно скоріше впоратися, щоб повернутися до інших занять.

Я теж вчуся цьому повсякденному процесу переорієнтації, і Псалми стали для мене однієї зі сходинок на шляху до усвідомлення істинного Божого місця як центру тяжіння. Я прагну до того, щоб молитви, одного разу вимовлені єврейськими поетами, стали по-справжньому моїми. Це ж робили і автори Нового Заповіту, які цитували Псалми частіше за будь-яку іншу книгу. Божий Син на землі чинив так само, спираючись на Псалми як на мову взаємин між людьми і Богом.

Я упевнений, що для того, щоб Псалми перетворилися на мої власні молитви, знадобиться посвячення завдовжки в життя. Я відчуваю в них такий натиск, бажання і спрагу за Богом, що порівняно з ними мої власні потуги виглядають просто безживними. Псаломщики пристрасно прагнули до Бога, подібно до того, як виснажений олень, виваливши язик, прагне до води. Вони лежали ночами без сну, мріючи «споглядати красу Господню». Вони вважали за краще провести один день у Божій присутності, ніж тисячу років десь ще. Ці поети вчилися в передовій школі віри, тоді як я частенько почуваю себе, немов у дитячому садку. Але, сподіваюся, завдяки читанню Псалмів, ця ситуація почне змінюватися.

З книги «Біблія, яку читав Ісус»

Попередній запис

29 листопада – Центральний Герой

У кожного з нас є одночасно як внутрішнє, так і зовнішнє життя. Якщо ми з вами побуваємо на одному і ... Читати далі

Наступний запис

1 грудня – Якщо небес не існує

Антропологи відмічають, що всі відомі науці людські співтовариства вірили в загробне життя. Я почав роздумувати про те, як могло б ... Читати далі