Зведення будівлі

Якби я був будівельником, перш ніж починати будівництво, я розробив би план і дизайн конструкції будинку. Приготував би креслення, що в деталях показують, як має зводитися будинок і які потрібні матеріали. Але це ще не все. Кожен домобудівник знає, що найважливіша частина роботи, це своєчасно спланувати роботу підрядників, будівельників, сантехніків, електриків, покрівельників та інших фахівців. Саме вони виконують безпосередню роботу. Якщо роботу не спланувати правильно, хаос неминучий. Наприклад, перш ніж проводити електропроводку і утепляти стіни, необхідно запланувати укладання гіпсокартону.

У разі, коли підрядник погано виконує свою роботу або не укладається в терміни, замовник знайде когось іншого для виконання цієї роботи. Новий підрядник має швидко приступити до роботи і, можливо, переробити погану роботу попередніх робітників. Попри те, що окремий підрядник не виконав свою частину роботи, начальник будівництва зробить усе, щоб будівництво було завершене.

Я спостерігав ще таку ситуацію: начальник будівництва займається будівництвом власного будинку. Він досить ретельно підбирає підрядників, вибирає найкращі матеріали і виконує будь-які умови, щоб вони могли правильно зробити свою роботу. Він уважно спостерігає за усім процесом будівництва. Бог є Будівельником власної будівлі, але будівля Його – це ціле місто, що складається з людей!

На землі особливим будівлям часто дають назви. Наприклад, дім королеви Англії називається Букінгемський палац. У Сполучених Штатах президентський дім називається Білий дім. Інші, можливо, вам не такі відомі. Дім актриси Філіс Келверт називається Дім на пагорбі. Дім актора і режисера Чарльза Івана Венса називається Оук Лодж, дім романіста Чарльза Дайєра називається Олд Моб, і т. ін. Проте Бог дав ім’я Своєму дому задовго до нас. Свій вічний дім, який ще будується, Він називає Сионом. У Писанні сказано:

«Вибрав Господь Сион, забажав [його] на оселю для Себе. “Це місце спокою Мого повік віку, сказав Господь, тут оселюся, бо Я полюбив його» (Псалом 131:13,14).

Якщо вам пощастило планувати дім своєї мрії, ви переживали захват і з нетерпінням чекали закінчення будівництва. Ви бажаєте відпочивати у власному домі, бо там знаходите радість і мир.

Нам з Лізою пощастило будувати дім у середині 1990-х років. Ми жили в Орландо, штат Флорида, і один висококваліфікований будівельник приватних будинків Роберт, що полюбив наше служіння, звернувся до нас із пропозицією побудувати нам дім. У той час ми жили в дуже маленькому будинку і думали, що його послуги будуть нам не по кишені. Коли ми почали обговорювати фінансову сторону справи, він сказав: «Я побудую для вас дім за Божою ціною». Виявилось, що він не узяв собі ні цента за будівництво нашого будинку.

До того в нас були два будинки. Обидва були маленькими типовими будиночками, іншими словами, ми нічого не вносили в проект тих будинків. Я ніколи не забуду, коли Роберт через декілька днів після нашої розмови приїхав до нас, ми разом сіли за кухонний стіл, він вийняв аркуш паперу і натхненно сказав: «Намалюйте дім своєї мрії!»

Ми були приголомшені. Ми навіть не думали, що це можливо. Моя дружина відразу приступила до справи і почала малювати. Вона мріяла про таку можливість багато років. Потім і я із захопленням почав допомагати їй. Ми раділи все більше і більше, у міру того як думали, як має виглядати дім нашої мрії. Ми ні в чому не були обмежені. Закінчивши свій малюнок, ми віддали його архітекторам і дизайнерам. Через декілька днів Боб показав нам креслення, і ми з нетерпінням чекали початку будівництва.

Коли субпідрядники Роберта почали роботу, ми приїжджали на будівельну ділянку щодня, іноді двічі на день, упродовж усього будівництва. Ми з нетерпінням чекали, коли дім буде побудований. Здавалося, ті декілька місяців тривали декілька років, а дні – декілька тижнів через очікування чогось нового і того дня, коли ми зможемо в’їхати в новий дім. Думка про те, що наша мрія, яку ми намалювали на папері, оживає перед нашими очима, приводила нас у захват.

Це віддалено схоже на те, які емоції відчуває Бог з приводу Свого дому мрії, але тільки Він чекає його більше, ніж декілька місяців. Він з нетерпінням чекає повного завершення Своєї будівлі з моменту створення світу. У Писанні сказано: «Бо відбудує Господь Сион і явиться у славі Своїй» (Псалом 101:17) і «Від Сиону велич краси Його» (Псалом 49:2).

Він працює над Своєю будівлею впродовж декількох тисяч років. Бог відкрив Свій план людині, яку поселив на землі, знаючи, що людина зазнає поразки, хоча це не було в Його плані. Знаючи усе наперед, Він запланував побудувати Сион з врятованого людства.

Почати треба було з основи і наріжного каменю, який є не хто інший, як Сам Визволитель – Ісус. «Ось, Я покладаю в основу на Сионі камінь, – камінь випробуваний, наріжний, дорогоцінний, міцно утверджений: віруючий у нього не посоромиться» (Ісаї 28:16). Оскільки Отець придумав і спланував Свою будівлю ще до початку творіння, Ісус названий Агнцем «заколеним від створення світу» (див. Одкр. 13:8), а Петро стверджує: «призначеного ще раніше створення світу» (1Пет. 1:20).

Ісус є не лише наріжним каменем, але і головним Будівничим. Ісус Свою частину виконав і виконав досконало. Перед Своїм розп’яттям Він вимовляє такі слова, звернені до Отця: «Я прославив Тебе на землі, звершив діло, яке Ти доручив Мені виконати» (Ін. 17:4).

Бог Отець почав з того, що призначив для Ісуса певний час (див. Гал. 4:4); потім Він призначив час для усіх інших «підрядників». Ці «підрядники» – ви і я. Проте, як вже було сказано вище, нам судилося стати не лише «підрядниками», але ще і матеріалом для Його будівлі. Павло пише: «Він обрав нас у Ньому раніше створення світу, щоб ми були святі й непорочні перед Ним у любові» (Еф. 1:4). Тут говориться про нас, як про матеріал для будівництва будівлі: ми живе каміння.

Ще Бог обрав нас бути Своїми співпрацівниками, бо ми читаємо: «Бо ми – Його творіння, створені у Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував‚ щоб ми виконували» (Еф. 2:10). Зверніть увагу, що Він заздалегідь запланував завдання для нас. Ніде в Писанні не сказано, що завдання нам було дано від створення світу, хоча це можливо. Ми точно знаємо, що «діла Його були завершені ще на початку світу» (Євр. 4:3). Що ж до нашого завдання як підрядників, єдине, що написане, – це те, що воно було дане ще до нашого народження. Давид каже: «Очі Твої бачили зародок мій, і в книзі Твоїй були записані всі дні, призначені для мене, коли ще й одного з них не було» (Псалом 138:16).

Справи нашого життя були зумовлені ще до того, як ми сформувалися в материній утробі. Ця істина розкривається в Слові Божому, сказаному Єремії: «Перше ніж Я утворив тебе в утробі, Я пізнав тебе, і перше ніж ти вийшов з утроби, Я освятив тебе: пророком для народів поставив тебе» (Єр. 1:5). Апостол Павло пише: «Коли ж Бог, Який обрав мене від утроби матері моєї і покликав благодаттю Своєю, благоволив…» (Гал. 1:15,16). Свідчення Єремії і Павла тільки підтверджують слова Давидові, що ми усі, ще до свого народження, були відокремлені для конкретних справ Божих.

У цьому відкривається приголомшлива істина: Бог написав про вас книгу ще до вашого народження, у ній кожен момент був розписаний ще до того, як почався ваш перший день! Питання от у чому: чи виконаємо ми те, що було заплановано для нас? Соломон стверджує:

«Пізнав я, що все, що чинить Бог, перебуває повік: до того нічого додавати і від того нічого віднімати, – і Бог робить так, щоб благоговіли перед лицем Його. Що було, те і тепер є, і що буде, те вже було, – і Бог воззове минуле» (Еккл. 3:14,15).

Так багато сказано в цих словах Писання! Передусім, у Бога є план. З нього нічого убавити, і людина нічого не може додати до нього. Проте потім Соломон продовжує казати, що усе, що відбувається нині, спочатку було в думках у Бога. Те, що станеться в майбутньому, також було в Нього в думках. Проте за те, що вже було зроблене, ми дамо звіт! Чи виконуємо ми передбачене для нас? Чи ми усе переплутали і провалили усі свої завдання? Чи треба Йому доручити іншим те, що покликані були зробити ми?

Попередній запис

Божий дім

Ви будуєтесь Духом на оселю Божу. Еф. 2:22 Суд над вірними ми розділимо на дві категорії. Перша – це наше ... Читати далі

Наступний запис

Божественне покликання

Тепер я маю зробити важливу заяву. Кожна людина має божественне покликання у своєму житті. Кожен з нас є важливою частиною ... Читати далі