Божий дім

Ви будуєтесь Духом на оселю Божу. Еф. 2:22

Суд над вірними ми розділимо на дві категорії. Перша – це наше залучення в будівництво Царства Божого відповідно до наших дарів і покликання. Друга – як ми будували окремі життя, що включає і наше власне. Відносно творення інших людей – наш вплив на них; відносно нашого власного життя – як ми приймали благодать Божу, розвиваючи характер, подібний до Христового. Це ясно залежить від нашої реакції на Слово Боже, в яке ми вірили і якому були слухняні. Наші справи, вчинки, слова, думки і наміри будуть ретельно досліджені.

Спочатку ми розглянемо суд над нашою роллю в будівництві Його Царства, а потім обговоримо будівництво власного життя.

«Що ти зробиш для Мене?»

Наша можливість будувати Царство повністю залежить від послуху Духові Святому, бо ми самі, без благодаті Ісуса Христа, не можемо зробити нічого, що має вічну цінність. Нам сказано: «Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі» (Псалом 126:1). Ми можемо будувати, будучи відокремленими від Духа Святого, проте у світлі вічності наші труди даремні, вони згорять у вогні в день судний. Розуміти це життєво важливо.

Бог звертається до групи людей у Старому Завіті, які були зайняті служінням Йому:

«Небо – престіл Мій, а земля – підніжжя ніг Моїх; де ж побудуєте ви дім для Мене, і де місце спокою Мого? Бо усе це створила рука Моя, і усе це було, – говорить Господь. А ось на кого Я спогляну: на смиренного і скрушеного духом і на того, хто тріпоче перед словом Моїм» (Ісаї 66:1,2).

Простіше кажучи, Господь стверджує: «Я – Бог. Ви добре розумієте, Хто Я насправді? Ви гадаєте, що можете щось зробити для Мене?» Думку про те, що ми можемо створити щось для Бога, можна порівняти з тим, начебто мурашки сказали людині: «Ми зведемо для тебе дім». Яка дурість! Власними силами ми не можемо зробити нічого, щоб послужити або принести задоволення нашому величному, незрівнянному і дивному Богові. Він не потребує нас.

З іншого боку, Бог каже, хто може догодити і послужити Йому: упокорені люди, які розкаялися, бояться і слухняні Богові. Саме вони можуть звести Йому дім. Як вони можуть послужити такому великому Богу? «Не воїнством і не силою, але Духом Моїм, – говорить Господь Саваоф» (Зах. 4:6). Людина, що в послухові співпрацює з Духом Святим, отримує результат. Тільки в цьому випадку труди будівельника не марні.

Співпрацівники

Дивний факт полягає от у чому: така велична і могутня особа, як Господь, власним рішенням обмежив Себе у Своїх діях на землі, віддавши усю владу людині. Це вплинуло на те, що Бог може бути обмежений. Можливо, ви шоковані, але приклади цьому можна знайти в усьому Писанні. Нащадки Авраамові «спокушали Бога і ображали Святого Ізраїлевого» (Псалом 77:41). І ще Ісус сказав духовним лідерам Свого народу: «Таким чином усуваючи (анулюючи і роблячи даремним) слово Боже переданням вашим, яке ви встановили» (Марка 7:13, Розширений переклад). Ми несемо відповідальність за те, щоб, співпрацюючи з Ним, виконувати Його бажання, які полягають в основному в тому, щоб привести людей в образ і подобу Христову, щоб вони могли жити усю вічність. З цієї причини ми усі названі співпрацівниками.

«Адже ми співробітники (співпрацівники) у Бога, а ви – Його культивований сад, виноградник і поле, Його будова» (1Кор. 3:9, Розширений переклад).

Майже кожного разу, коли в Новому Завіті згадуються працівники Царства, вони порівнюються з працівниками на полях або будівельниками. Чому поля? Бо земля є полем, де в даний момент росте Царство Боже. Усі небеса тріумфують, спостерігаючи, як святі будують Царство на землі. Чому будівля? Тому що Бог шукає постійне житло, а ми живе каміння, що становить Його житло.

Петро пише: «І самі, мов живе каміння, будуйте з себе дім духовний, святе священство, щоб приносити духовні жертви, приємні Богові, через Ісуса Христа» (1Пет. 2:5). Отже, сенс нашого перебування на землі в тому, щоб будувати Його славний храм, або дім, що проявляється в спасінні людей, навчанні і служінні ним. Наша роль, – бути чистим живим камінням, а також творцями інших людей, щоб живе каміння підходило і з’єднувалося в єдиний дім Божий. Отже, ми усі дамо звіт за будівництво власного життя і творення Царства.

Попередній запис

Підготовка до вічного майбутнього

Ніщо в нашому житті не втече від суду. Усе стане явним і видимим. От чому Павло називає престол Суду «страхом ... Читати далі

Наступний запис

Зведення будівлі

Якби я був будівельником, перш ніж починати будівництво, я розробив би план і дизайн конструкції будинку. Приготував би креслення, що ... Читати далі