Вірні і депресія: чи можливо?

Чи можуть у вірних бути сумніви, зневіра чи навіть депресія? Ясна річ, що сумніви і зневіра, стосуватимуться не самого факту існування Бога, адже насправді у світі значно важче знайти факти, що ніби спростовують Його існування, ніж неспростовні докази існування Творця, щоб з цього приводу не заявляли атеїсти-вченні. Ні, коли говорять про сумніви і зневіру вірних, мають на увазі їх сумніви стосовно власних дій і прийнятих рішень, зневіра ж стосується їхніх власних можливостей і сил. Депресія ж у свою чергу може стати наслідком тривалих сумнівів і депресії. Отже, чи можуть у вірних бути сумніви, зневіра і, як наслідок, депресія? – Звісно, що можуть, навіть щоб з цього приводу не казали деякі надто самовпевнені вірні.

Факт, що вірних у певні моменти їх життя можуть долати смуток, сумніви, зневіра, охоче визнають люди світу цього, які самі не менше, а зазвичай більше, зазнають впливу цих негативних явищ. І це теж не має дивувати, адже на відміну від вірних, вони не можуть проголосити: «А наше життя – на небесах, звідкіля ми чекаємо і Спасителя, Господа нашого Ісуса Христа» (Флп. 3:20). А якщо не можуть проголосити, то в них немає таких беззаперечних підстав для сподівання на дійсно щось краще в житті. У тому самому житті, яке, між іншим, не припиняється для вірних з фактом фізичної смерті. А це вселяє велику надію, що попри всі життєві обставини в підсумку для вірних все складеться якнайкраще: «І витре Бог усяку сльозу з очей їхніх, і смерти не буде вже, ні плачу, ні крику, ні недуги вже не буде, бо колишнє минуло» (Одкр. 21:4).

А цього вірним у свою чергу не можуть «простити», а точніше визнати цей факт люди світу цього, тому вони намагаються (свідомо чи скоріше несвідомо, принаймні хотілося б думати краще про людей) знайти якісь недоліки в самих вірних та їх ставленні до власної віри. Цим вони намагаються приспати своє сумління, а заразом заспокоїти страх, який час від часу виринає чи то з підсвідомості (адже всі пам’ятають, що вони смертні, і не відомо, що відбудеться після неї), чи то коли Бог через різноманітні життєві обставини нагадує біблійну істину: «Всім нам належить стати перед судом Христовим, щоб кожному одержати згідно з тим‚ що він робив, живучи в тілі, добре або лихе» (2Кор. 5:10), – а це вже більш конкретно стосовно того, що очікуватиме на кожного з нас після смерті.

Але ми трохи відійшли від теми нашої розмови, а саме з питання: «Чи можуть у вірних бути сумніви, зневіра чи навіть депресія?» – Як свідчить життя, можуть, але стосуватимуться вони не віри, як такої, а ставлення цілком конкретних вірних до подій життя, що наразі оточує їх. Усе ж таки, вірні – цілком живі люди, а не бездушні (і зовсім не «безмозкі») роботи, як їх полюбляла зображувати атеїстична пропаганда. Вірні так само можуть негативно реагувати на різноманітні події, що точаться навколо них, попри всі їхні сподівання на Небесну батьківщину і про Божу турботу особисто про кожного з них. І наслідком такої реакції можуть стати сумніви, зневіра та, на превеликий жаль, депресія.

І не варто вважати, що ці негативні психічні явища – лише доля слабких у вірі. Зовсім ні, нападів депресії зазнавали і титани віри, яких часто ставлять всім у приклад. Наприклад, от що одного разу сказав Богові пророк Ілля: «Поревнував я за Господа Бога Саваофа, бо сини Ізраїлеві залишили завіт Твій, зруйнували жертовники Твої і пророків Твоїх убили мечем; залишився я один, але і моєї душі шукають, щоб відняти її» (3Цар. 19:14). Що це, як не зойк відчаю? – Але «вірний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушені більше, ніж можете, але разом із спокусою дасть і полегшення, щоб ви могли перенести» (1Кор. 10:13). Саме це і сталося у випадку пророка Іллі, який при зустрічі з Господом відкрив для себе (заодно і для нас) одну важливу істину: Бог перебуває у віянні тихого вітру, тобто Бог перебуває повсюди і тримає під Своїм особистим контролем абсолютно кожен аспект нашого життя.

«Що ж сказати про це? Якщо Бог за нас, то хто проти нас? Той, Який Сина Свого не пощадив, а видав Його за всіх нас, як з Ним не дарує і нам всього?» (Рим. 8:31,32), – це варто добре пам’ятати. Особливо, коли нас намагаються подолати сумніви, зневіра та їх супутниця депресія. Не забувайте, що Бог завжди поруч, хоча може здаватися, що Його ніби давно немає поруч з нами.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docВірні і депресія: чи можливо?


Ваш коментар: