27 листопада – Питання вселенської важливості

Йов вказує на дивну істину: наші кроки віри важливі не лише для нас і нашого майбутнього але, як це не дивно, – і для Самого Бога. Еліфаз висміював Йова: «Чи для Бога людина корисна?… Хіба Всемогутній бажає, щоб ти ніби праведним був?» (22:1-3). Наприкінці, коли він приносив через Йова жертви і просив вибачення, йому, напевно, не раз згадалися ці його слова. Віра Йова набула для Бога велику перемогу над сатаною, що поставив під сумнів увесь експеримент з людством.

Частина історії всесвіту залежала від рішень Йова, і вона як і раніше залежить від наших з вами рішень. Біблія містить натяки (лише натяки) на таємницю, що стоїть за цією істиною:

– Твердження Ісуса в Луки 10 про те, що, поки Його послідовники були у відсутності, проголошуючи Боже Царство, Він бачив «сатану, що з неба спадав, немов блискавка».

– Інтригуючий шепіт у Римлян 8 про те, що ми станемо на землі діючою силою спокутування природи. «Бо чекання створіння очікує з’явлення синів Божих» (8:19). Чи, як перекладений цей вірш у Кларенса Джордана: «По суті, найбільша мрія всесвіту – поглянути на справжніх живих синів і дочок Божих».

– Фраза з Ефесян: «Щоб тепер через Церкву була оголошена початкам та владам на небі найрізніша мудрість Божа» (3:10).

– Усеосяжна заява апостола Петра про те, «на що бажають дивитися Анголи» (1 Петра 1:12).

Ці завуальовані натяки повторюють думку Йова: наші рішення мають значення. Вхопившись за щонайтоншу ниточку віри, Йов здобув найважливішу перемогу у великому Божому плані зі спокутування землі. Бог ушанував звичайних чоловіків і жінок правом брати участь у відновленні всесвіту. Через наш послух Бог дає нам можливість допомагати в позбавленні цього світу від болю і несправедливості, про які так красномовно говорив Йов. Ми можемо навіть сказати, що Бог погодився із скаргами Йова на цей пропащий світ. Божий план з усунення пропащого стану залежить від віри тих, хто йде за Богом.

З книги «Біблія, яку читав Ісус»

Попередній запис

26 листопада – На самоті

У кожній релігії можна простежити тенденцію пробудження жадання до самоти, коли суспільство приходить у стан занепаду. В дні Ісуса євреі-ессеі ... Читати далі

Наступний запис

28 листопада – Терапія душі

Псалми дають мені модель духовної терапії. Одного разу я написав книгу «Розчарування в Богові», і моїх видавців спочатку турбувала її ... Читати далі