Співспадкоємиці благодатного життя

Згідно з Петром, друга причина, чому ми повинні шанувати наших дружин, бо вони є співспадкоємицями благодатного життя. Це означає, що ви рівні перед Богом. У вас немає переваг через те, що ви чоловік. Деякі вірять у перевагу чоловіка, але це порожня брехня і зваблювання. Ця чутка була запущена шовіністичними чоловіками, які одного разу з’являться перед троном і дадуть звіт. За час двадцятирічної подорожі церквами, разом з вивченням Божого Слова, мені стало очевидно, що Божа благодать утримується від сімей і церков, що розглядають жінку, як того, хто стоїть на позиції нижче за чоловіка. Насправді, ви знайдете духовне пригноблення, тяжкість і рабство там, де це відбувається.

Спробуємо відповісти на наступні питання. Чому в деяких церквах жінки не беруть участь у лідерських командах? Чому жінкам не дозволяють служити? Чому в лідерстві в нас батьківських голосів більше, ніж голосів матерів? Церква, де немає материнського голосу, нічим не відрізняється від сім’ї, де немає матері і діти виховуються одним батьком. Общині, що ухиляється від думки матерів, бракує благодаті і бракує мудрості Божої. Ви можете заперечити: «Так, але Біблія каже, що лідер має бути чоловіком однієї жінки». Давайте подивимося на сенс Павлових слів у цьому вірші: «Але єпископ повинен бути непорочним, однієї жінки чоловіком» (1Тим. 3:2).

Це твердження дійсне не за ознакою статі. Давайте подумаємо про це у світлі усього Писання. Апостол Павло пише до людей, звиклих читати книги Старого Завіту. У Старому Завіті ви знайдете багато випадків, коли чоловіки мали більше ніж одну дружину: Авраам, цар Давид, Соломон, Яков, Елкана (чоловік Анни і Феннани) і це ще не усі. Проте в Новому Завіті, ви не знайдете жодного такого випадку. Так не лише не було прийнято, але і не було дозволено, згідно із законом. Тоді чому Павлу треба було писати про те, що для того, щоб бути церковним лідером, треба мати одну дружину?

У цьому не було необхідності. Ви можете подумати, що я занадто роздуваю це, але проте якби ми так строго дотримувалися Павлових слів, то ми б не допускали неодружених чоловіків на лідерську позицію, бо вони не є чоловіками однієї жінки. У такому випадку Павло б залишив служіння лідера в церкві, що безглуздо. У деяких з нас дуже вузький погляд на це питання.

Отже, справа не в статевій ознаці, справа в покликанні Божому над життям людини. Чоловіки, які перешкодили своїм дружинам або жінкам у церкві здійснити їх покликання, великою мірою закривають небесні вікна над своїми домами і служінням. У них є благословення в деяких сферах, але повне Боже благословення пропущене.

Тіло Христове шкутильгає через неповагу до жінок. Блага звістка в тому, що усе зміниться. Бо пророк Іоїль і апостол Петро передбачили Духом Святим про повне відновлення жіночого служіння в церкві останнім часом. «І буде в останні дні, говорить Господь, – виллю Я від Духа Мого на всяку плоть; і будуть пророкувати сини ваші й дочки ваші, і юнаки ваші видіння бачитимуть, і старці ваші сновидіннями наставлені будуть. І на рабів Моїх і на рабинь Моїх у ті дні виллю від Духа Мого, і будуть пророкувати» (Діян. 2:17,18). Зверніть увагу, що будуть пророкувати раби і рабині, тобто чоловіки і жінки проголошуватимуть Слово Боже.

Ми бачимо, як ця істина підтверджується Ісусом. Чи не цікаво те, що першим євангелістом була жінка: Марія Магдалина?

Ісус був Тим, Хто уповноважив її. Ми читаємо: «Ісус говорить їй: не доторкайся до Мене, бо Я ще не зійшов до Отця Мого; а йди до братів Моїх і скажи їм: іду до Отця Мого і Отця вашого, і до Бога Мого і Бога вашого. Марія Магдалина прийшла і сповістила ученикам, що бачила Господа і що Він це сказав їй» (Ін. 20:17,18).

Давайте продовжимо розглядати це питання далі. Якщо ви відкриєте Євангеліє від Луки, ви побачите, що Марія була головним проповідником. Ісус послав не лише її, але і цілу групу жінок, щоб проголосити про воскресіння Господа апостолам. «То були Магдалина Марія, й Іоанна, і Марія Яковова, та інші з ними, які сказали про це апостолам» (Лк. 24:10). Отже, жінки проголошували Слово Боже, і Ісус був Тим, Хто послав їх!

Чи не цікаво, що першою, хто звернувся до чоловіків і жінок у Храмі під час приходу Месії, була Анна пророчиця? Симеон був першим, хто заговорив з Йосифом і Марією, проте першою, хто звернувся до натовпу в Храмі, була Анна. Ми читаємо: «Прийшовши тієї години, вона славила Господа і говорила про Нього всім, хто чекав спасіння в Єрусалимі» (Лк. 2:38).

Чи не цікаво, що у Филипа були чотири дочки, які проголошують Слово Господнє? «У нього було чотири дочки дівиці, які пророкували» (Діян. 21:9). Під Божественним натхненням вони проголошували Слово Господнє. Як ми можемо виконати Велике доручення, коли більше половини Тіла Христового живе в зневазі свого покликання? Коли чоловіки живлять Боже покликання в життях своїх дружин, вони отримають велику нагороду. Я бачу це в моєму житті. (Примітка. Є декілька місць у Новому Заповіті, які на перший погляд суперечать тому, що я пишу. Ці вірші треба вивчати, щоб зрозуміти їх істинний сенс. У цій книзі переді мною не стоїть завдання досліджувати ці місця з Писання)

Попередній запис

Повага в домі – дружина

Не лише діти перебувають під владою в домі, але і дружина. Раніше ми говорили, наскільки важливо дружині шанувати свого чоловіка. ... Читати далі

Наступний запис

Усіх шануйте

Добрий самарянин, Степан Бакалович Тепер давайте розглянемо питання поваги тих, хто поза нашим домом, церквою або ... Читати далі