Повага в домі – дружина

Не лише діти перебувають під владою в домі, але і дружина. Раніше ми говорили, наскільки важливо дружині шанувати свого чоловіка. Але тут, так само як і у відносинах між батьками і дітьми, вірно і зворотне твердження: чоловікові необхідно шанувати свою дружину.

Повага дружини

«Також і ви, чоловіки, поводьтеся розсудливо з жінками, як немічному сосуду, віддаючи їм честь‚ як співспадкоємницям благодатного життя, щоб не було вам перешкод у молитвах». Перше послання Петра 3:7

У цьому вірші Петро підкреслює, що дружин належить вшановувати особливим чином. Деякі чоловіки тлумачать цей вірш, ніби дружина нижче за чоловіка в духовних речах. Ні! «Немічний сосуд» не означає, що ваша дружина нижче вас духовно, але має на увазі, що вона не може підняти таку ж вагу, як ви. Фізична сила звичайної жінки менше фізичної сили звичайного чоловіка. В Англійській Біблії в розширеному перекладі цей вірш звучить так: «Шануючи дружин, як (фізично) слабких». А от переклад слів Петра в Новому Живому Перекладі: «Також і ви, чоловіки, повинні шанувати своїх дружин. Ставтеся до них з розумінням, тому як ви живете разом. Вона може бути слабкіша, ніж ви, але вона ваш рівний партнер у новому житті дарованого Богом. Якщо ви не ставитиметеся до неї, як слід, ваші молитви не будуть почуті».

Ми рівні партнери – співспадкоємці благодатного життя. В останній частині цього вірша ми бачимо вражаюче твердження про безмовну молитву. Якщо чоловік не шанує свою дружину, його молитви не будуть почуті. Ого, ці слова витвережують! Яке жалюгідне життя! Тільки подумайте про це: ваші молитви ніколи не дійдуть до вух Божих, якщо ви не шануєте свою дружину. Цих слів достатньо, щоб повністю привернути мою увагу. Вони закликають мене суттєво обдумати мою роль як чоловіка. Але добра новина в тому, що протилежне також вірне: шануючи свою дружину, ви маєте упевненість у молитві перед Богом.

Чоловіки, дозвольте мені поговорити з вами прямо. Чи вважаєте ви свою дружину значущою і цінною? Чи слухаєте ви її слова або уникаєте їх, думаючи: «Та вона просто емоційна жінка?» Пройшовши через труднощі свого сімейного життя, я в результаті навчився цьому уроку. На початку нашого шлюбу я недооцінював поради моєї дружини. З часом я помітив – те, що вона казала, врешті-решт було мудрістю Божою, але я самовпевнено дивився на себе як на більш духовного. О, наскільки ж я помилявся!

Помітивши, що ось вже в декількох випадках Ліза була права, я почав молитися. Я протестував: «Боже, іноді я молюся по дві години на день, тоді як вона молиться по двадцять хвилин, більшу частину з яких під душем у ванні». (Щодо цього я теж помилявся, моя дружина має молитовне життя на регулярній основі в щоденному житті з Богом, чому я також навчився пізніше.)

Я продовжував: «Чому я так часто помиляюся у важливих питаннях, а вона ні?»

Відповідь Господня була такою: «Сину, намалюй коло на аркуші паперу».

Я намалював.

«Тепер намалюй знак «X» (ікс) усередині усього кола».

Його прохання було виконане мною.

Ісус продовжував: «Тепер намалюй лінію посередині цього кола, розділивши його на дві частини. Ти побачиш, що одна половина знаку «X» залишилася на одній стороні, а друга половина на другій».

Так і було.

Потім Господь сказав: «Знаки «X» являють Мою мудрість і пораду або інформацію, необхідну для ухвалення правильного рішення. Коло одне, але воно розділене на дві частини. Ви одна плоть і є цілим колом, попри те, що ви дві особи, представлені половинками кола. Але коло неповне, якщо тільки одна половина думає».

Він продовжив: «Ти помітиш, що частина мудрості міститься на стороні Лізи, а друга частина на твоїй стороні. Ти приймав усі сімейні рішення, ґрунтуючись на половині інформації від Мене, тільки зі свого боку. Ти не дізнавався, що Я казав Лізі. Я даватиму тобі необхідну інформацію, так само як Я даватиму необхідну інформацію Лізі. Але, будучи мудрим лідером, ти повинен навчитися дізнаватися в Лізи те, що Я показую їй, потім обговорювати це разом, щоб тобі прийняти правильне рішення як голові сім’ї».

Та розмова з Богом повністю змінила моє подружнє життя. Я зрозумів: коли я був неодружений, моє коло було цілим і я сам приймав усі рішення. Тепер, коли ми з дружиною стали однією плоттю, моє життя просто зобов’язане змінитися.

Немічний сосуд

Знову подивимося на слова Петра: «Також і ви, чоловіки, поводьтеся розсудливо з жінками, як немічному сосуду, віддаючи їм честь‚ як співспадкоємницям благодатного життя, щоб не було вам перешкод у молитвах». Нам треба навчитися розуміти наших дружин. Боже слово, сказане мені Господом у молитві, дало розуміння, як чинити у взаєминах з моєю дружиною.

У Його Слові є ще більше мудрості і знання про те, як успішно жити зі своєю дружиною довго. Багато розлучень могли б бути відвернені, якби чоловіки, виділивши час, шукали розуміння про характерну різницю між чоловіками і жінками. Адже якщо ми об’єднаємо чоловічу і жіночу сторону разом, ми знайдемо повне віддзеркалення образу Божого. О так, ви не зможете побачити повне єство Боже окремо в чоловікові або окремо в жінці. Звідки ми знаємо це? Писання каже нам: «І створив Бог Людину (людей, людських істот) за образом Своїм, за образом Божим створив її; чоловіка і жінку створив їх» (Бут. 1:27, у дужках слова автора).

Бог створив «їх» за Своїм образом, втілюючи Себе в «чоловікові і жінці». Писання прямолінійно стверджує про те, що для представлення усього людського роду потрібні чоловік і жінка, а людський рід створений за образом Божим. З цієї причини Павло пише: «Втім, ні чоловік без жінки, ні жінка без чоловіка, в Господі» (1Кор. 11:11).

Повернемося до Петрових слів. Він каже, що чоловік повинен шанувати свою дружину двома шляхами: як немічний сосуд і як співспадкоємицю благодаті Божої. Коротко поговоримо про перше. Нам слід ставитися до наших дружин, як до немічного сосуду. Це означає, ми повинні поводитися з нею, як з «пані». Ми, чоловіки, – сильні і можемо використовувати свою силу для захисту своїх дружин, не кажучи вже про надання простих знаків уваги, таких як відкриття дверей, відсовування стільця в ресторані і захист від хамства. Будучи головою сім’ї, чоловік має прославляти свою дружину. Це означає, якщо ви маєте в розпорядженні кошти лише на один новий наряд для особливого випадку, віддайте перевагу вашій дружині, купивши новий наряд їй, а не собі. Коли ви вибираєте місце для відпустки, якщо вона вибирає один напрям, а ви другий, погодьтеся з її вибором. У Царстві Божому – бути лідером, це означає служити, а не переважати. Єдиний раз, коли ви можете узяти вгору над дружиною, коли ви упевнені, що це найкращий вибір для неї, сім’ї і Царства Божого. Інакше кажучи, завжди вибирайте те, що хоче вона. Ви стали її лідером для того, щоб віддати за неї своє життя. Це і є шанування вашої дружини, через це ви будете благословлені і нагороджені. Ваші молитви не матимуть перешкод.

Попередній запис

Сімейна трагедія

Смерть Авессалома От ще один урок, який я отримав, будучи молодіжним пастором. Трагедія, що сталася через ... Читати далі

Наступний запис

Співспадкоємиці благодатного життя

Згідно з Петром, друга причина, чому ми повинні шанувати наших дружин, бо вони є співспадкоємицями благодатного життя. Це означає, що ... Читати далі