Невідповідність людських очікувань

Якось проводилося цікаве соціологічне дослідження, під час якого людей запитували: «Що б ви хотіли змінити в оточенні?» Більшість забажала щоб оточення було терпимішим, доброзичливішим, чутливішим, розуміючим. На питання ж: «А які якості ви в собі хотіли б більше розвинути?» – зазвичай звучала відповідь: «Упевненість, цілеспрямованість, наполегливість, силу» – абсолютно інші, протилежні якості, які хотіли бачити люди в ближніх.

Це дослідження – прекрасна ілюстрація стосунків, що склалися в нашому суспільстві – вимагаємо від ближніх те, що самі не збираємось робити. Зовсім іншому нас учить Господь: «Отже, все, чого бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм» (Мф. 7:12).

Як бачите, Божі та людські принципи кардинально відрізняються, і це один з безлічі епізодів такої невідповідності. Так що потім не слід нарікати на Бога, коли, на нашу думку, Він допускає стільки беззаконня у світі. Люди, їх власний вибір – от істинна причина всіх земних негараздів.

І якщо вас не задовольняє такий стан речей, почніть з малого – перестаньте вимагати від людей ті якості, які самі навіть не намагаєтесь розвинути в собі. А краще скористайтесь наведеною вище Божою порадою, і невдовзі переконаєтесь як світ (а точніше ваше ставлення до нього) зміниться навколо вас.

Редакція сайту


Ваш коментар: