Слава Божа і слава людська

Біблія – єдина книга, яка дає відповіді на усі запитання, і дізнатись відповідь на запитання «Кому належить слава?», також можна в Слові Божому. Біблія говорить: «Вся слава на небі й на землі належить Богу, тому що Він є Творець Всесвіту». Під дією Його Слова була створена Земля і все що на ній. Його Словом тримається усе – вчасно сходить і заходить сонце, вчасно наступають пори року. Бог сказав – йде дощ і сніг, віє вітер, наступає відлига і тиснуть морози, штормлять моря, трясуться гори. В Його руках вся сила і влада, тому Йому належить вся слава. Сам Господь про це говорить так: «Я Господь, це – Моє ім’я, і не дам слави Моєї іншому і хвали Моєї ідолам» (Іс. 42:8).

Що означає воздати славу Богу? Це означає не перевернути, не перекрутити правди Божої. Господь є абсолютна Істина. Бог правдивий, а кожна людина неправдива (Рим. 3:4). Відтоді, як люди відступили від Бога, коли перестали керуватися істиною Божою, все змінилось до гіршого. Люди замінили славу Божу на людську, замість Творця почали поклонятись творінню – людині або тому, що зробила людина своїми руками. Люди почали прирівнювати творіння до рівня Творця.

Довгий час ми могли читати гасла: «Слава КПРС», «Слава Леніну», «Слава труду», «Слава визволителям». Це настільки сильно відклалось в людській свідомості, що потрібно віддавати славу комусь чи чомусь, що це відгукується і в наш час. Як часто ми чули й чуємо сьогодні: «Слава героям», «Слава Україні», «Слава Бердичеву». В той час, коли люди мали б говорити: «Слава Богу за Україну, за героїв, які віддали своє життя, за Бердичів і т. д.», і тоді Бог, Який може все, ставить усе на своє місце. Наш народ не має благословення, лише з однієї причини: люди замінили славу Божу на славу людську, і це є великий гріх. Прокляття над народом і країною, в якій ми з вами живемо, бо ослухались повеління Самого Бога: «Не роби собі ідола і ніякого зображення того, що на небі вгорі і що на землі внизу, і що у водах нижче землі, не поклоняйся їм і не служи їм; тому що Я Господь, Бог твій, Бог ревнитель, Той, що карає за провину батьків дітей до третього і четвертого роду» (Втор. 5:8,9).

Біблія дає нам чіткі й наочні приклади того, що ставалось з людьми, які привласнили собі славу і возвеличували себе до рівня Бога. В Діях Святих Апостолів описана історія про царя Ірода, який перед людьми возніс себе і люди віддавали йому славу, а не Богу. Зненацька зійшов Ангел і вразив його, і черви з’їли царя за те, що він не віддав славу Богу, а привласнив її собі. Господь ставить царів, Він їх і знімає, тому кожна людина має бути мудрою, мати вдячне серце, бачити в усьому милість Божу і віддавати славу Богу.

У книзі пророка Даниїла, цар Навуходоносор, який возвеличив себе до рівня Бога, поставив величезний пам’ятник. Він видав наказ, щоб люди поклонялись йому, а хто цього не робитиме, тих живими будуть спалювати в печі. Але як часто люди забувають, що вони є лише творіння Боже. Це сталось і з Навуходоносором: він став, як тварина, відлучений від царства і людей, блукав із тваринами по полях і їв траву разом з ними, до того часу, доки не визнав, що над ним є Всевишній Бог, Якому належить уся слава і хвала. Коли прийшло щире покаяння в серці царя і покорився Богу, він знову був призначений на царювання.

Слово Боже дає нам зрозуміти, що «всяка слава людська як цвіт на траві; як засохне трава, і цвіт її одпаде; Слово ж Господнє перебуває повік» (1Пет. 1:24). Біблія дає багато повчальних прикладів. Люди, які упокорювались перед Богом, віддавали усю славу Богу, Бог їх підіймав вище, а ті, які самі себе возносили та привласнювали собі славу, Бог їх знімав. У Своїх промовах до народу Ісус завжди казав: «Хто має вуха, нехай почує». В іншому місці написано: «Будьте не тільки слухачами, які скоро забувають, але і виконувачами слова». Я вірю в те, що люди будуть робити набагато менше помилок у своєму житті, коли будуть керовані істиною Слова Божого, і Слово допоможе звільнитись їм від усілякої неправди. Вся слава Богу!

За матеріалами сайту https://noviichas.com.ua

Попередній запис

Прослава милосердя

Якщо виникне нагальна потреба визначити стосунки з Богом одним реченням, то найкраще для цього підійде найбільша заповідь Закону Божого: «Люби ... Читати далі

Наступний запис

Навіщо славити Бога?

«Бо всяка плоть як трава, і всяка слава людська як цвіт на траві; як засохне трава, і цвіт її одпаде; ... Читати далі