Що таке Слава Божа?

Щоб зрозуміти, що таке слава Божа, ми спочатку побачимо, що означає це слово. Якщо ми подивимося в словник івриту, «Слава» зазвичай виглядає як (Шехіна), що означає присутність або блиск Бога, походить від дієслова dwell або resіde. Відповідно до цієї концепції шехіна відноситься до обителі Бога. У грецькій мові Нового Завіту вживається слово doxa і означає блиск, честь, слава.

З іншого боку, Королівська іспанська академія (RAE) визначає його як стан повного, незрівнянного і незрозумілого щастя, яке викликається присутністю Бога. Біблія описує славу Божу як щось казкове, надприродне, вічне, необмежене, могутнє і невимовне, тобто з властивостями і характером Бога. Слава Божа є проявом сили Слова Божого і діє як зцілення, спасіння, звільнення, радість тощо.

Слава Божа – це Його присутність, що діє в нашому житті, сама сила Божа, що діє в нас і виконує Свою мету в кожній людині відповідно до її плану.

Як проявляється Божа слава?

Біблія містить кілька прикладів людей, які бачили проявлення слави Божу, як-от Мойсей, Єзекиїль, три пастухи Вифлеєму, Стефан, серед інших, кожен з них міг засвідчити це по-різному,

У випадку з Мойсеєм він бачив це як велику хмару, що накрила гору Синай (див. Вих. 24:16-18), слава Божа після сходу на гору кличе Мойсея, щоб він також насолоджувався Його присутністю.

Так, у Виході 33 Бог промовляв до Мойсея з хмарного стовпа, сказавши йому, що Його присутність буде з ізраїльтянами. У цьому ж розділі також розповідається, що Бог говорив з Мойсеєм «віч-на-віч», але коли Мойсей попросив побачити славу Божу, Господь сказав йому, що він не може бачити Його обличчя, інакше він помре. Отже, Мойсей сховався в ущелині скелі, і Господь накрив його Своєю рукою, аж поки він не проходив повз. Потім Він зняв Свою руку, і Мойсей тільки побачив Його спину. Це говорить нам, що слава Божа надто велика і велична, щоб людина могла її повністю побачити.

Єзекиїль бачив її як хмару над херувимом на порозі дверей, і подвір’я наповнилося яскравістю, як сказано в Єзекиїля 10:4. Ця сама хмара з’являється в 2 Хронік 5:14.

Побачили її три вифлеємські пастухи, коли їм з’явився ангел Господній, і слава оточувала їх, як блиск, і боялися (див. Лк. 2:9).

Книга Дій розповідає нам прекрасну історію у випадку зі Стефаном, який, просто дивлячись на небо, міг побачити славу Божу та Ісуса праворуч (див. Діян. 7:55).

Відсутність слави Божої

«Тому що всі згрішили і позбавлені слави Божої» (Рим. 3:23),

Ми всі згрішили, насправді всі ми маємо в собі первородний гріх, скоєного Адамом і Євою під час вживання плодів з дерева добра і зла, спокушених змієм, як сказано в книзі Бут. 3. І, як ми читали в попередньому вірші, усі грішники знедолені або звільнені від своєї слави. Але якщо всі ми грішники, то як ми будемо мати славу Божу в нашому житті?

У Римлян 5:8 сказано, що Бог зі Своєю величезною любов’ю до нас послав Ісуса Христа, щоб заплатити та очистити всі наші гріхи Своєю дорогоцінною кров’ю. Через жертву, яку Ісус приніс на хресті, ми освячені, тобто ми були відділені від гріха, щоб присвятити себе Богу.

Слово Боже каже в Ін. 1:14, що Слово, Яке стало тілом, оселилося між нами, і ми бачили славу Його, славу Отця. Ісус показав нам славу Господа, у кожному чуді та в кожній дії ми бачимо, як Він навчав нас силі Отця.

Його прояв у нашому житті

Коли ми говоримо про святу славу Божу, ми маємо на увазі те відчуття спасіння, сили, святості та радості, яке ми маємо в момент, коли наше серце відчуває присутність Святого Духа. Що як би ми не намагалися визначити це відчуття цієї радості та повноти в нашому житті, ми не можемо зробити це словами, і в кожній людині воно різне.

«Святий, Святий, Святий Господь Саваоф! уся земля повна слави Його!» (Іс. 6:3)

Слово Боже в цьому вірші відкриває нам, що вся земля сповнена Його присутності. Від створення Бог наповнив небо і землю Своєю величчю, як стверджує псалмоспівець у Пс. 19:1.

Це також з’являється в Авакума 2:14, кажучи, що земля буде наповнена знанням слави Господньої, як води покривають море. Але чи замислювалися ви коли-небудь, як ви можете побачити цю присутність у своєму житті?

Віра в Нього – це ключ

Щоб побачити, як це проявляється в нашому житті, необхідно мати віру. Як сказано в Ін. 11:40, сам Ісус дав нам ключ до прославлення: «Чи не сказав Я тобі, що, коли будеш вірувати, побачиш славу Божу?»

Слово Боже в Ін. 2:11 каже нам, що Ісус виявив Свою славу учням, які увірували в Нього.

Усі чудеса, які чинив Ісус, мали щось спільне, усі вони мали віру. Яскравий приклад можна побачити в Мф. 9:20-22, коли хвора на течію крові жінка підійшла до Нього і доторкнулася до Його плаща, таким чином зцілена своєю вірою, як каже Господь у цих віршах.

У Мф. 9:28-29 Ісус зцілює двох сліпців і запитує їх: «Як ви думаєте, Я можу це зробити?» Коли чоловіки сказали йому «так», у них відкрилися очі.

Таким чином ми можемо прочитати в Євангелії від Мк. 2:5, що Ісус, бачачи віру, яку мав розслаблений, сказав йому, що його гріхи прощені, і людина була зцілена.

Отже, віра є невід’ємною складовою, щоб мати можливість бачити славу Божу в нашому житті, тому що без віри неможливо догодити Богу.

Як воно сяє в моєму житті?

Важливо пояснити, що слава Божа не те саме, що помазання Святого Духа. Тому що помазання – це те, що готує нас і дає нам силу отримати славу Божу.

Слава Божа змінює все на краще, змушує дивитися на речі з іншого боку, зцілює хворих, знімає з вас тягарі, робить неможливе можливим, наповнює нас миром, дає нам сили у важкі часи. Чудово відчувати Його присутність, це світло змушує нас сяяти, як каже нам Слово Боже: «Восстань, світися, [Єрусалиме], бо прийшло світло твоє, і слава Господня зійшла над тобою. Бо ось, темрява покриє землю, і морок – народи; а над тобою засяє Господь, і слава Його явиться над тобою» (Іс. 60:1-2).

Це прекрасна обіцянка, яку Господь дає нам у Своєму слові, з Ним ми світимо, навіть коли перебуваємо в темряві. Слово Господнє каже нам про те саме в 2Кор. 4:6, каже, що Він послав темряву, щоб засяяло світло наших сердець для просвітлення пізнання Його слави.

Відображення Христа в нашому житті виходить далеко за межі зовнішнього вигляду. Це означає духовно сяяти Його славою зсередини, це відчуття миру і святості.

За матеріалами сайту https://www.postposmo.com

Попередній запис

4 - Ставлення людей до Божої слави

Невіруючі люди не бачать Бога, споглядаючи Його славу в природі. До того ж, як виразився Павло, усі люди через гріх ... Читати далі

Наступний запис

Прослава милосердя

Якщо виникне нагальна потреба визначити стосунки з Богом одним реченням, то найкраще для цього підійде найбільша заповідь Закону Божого: «Люби ... Читати далі