Проти легалізації зброї

Знову, вже в котрий раз, в Україні почали говорити про легалізацію зброї. Легалізацію, на яку багато людей покладає незмірну кількість своїх надій: сподіваються що з допомогою зброї вдасться подолати корупцію, захиститися від злодіїв та грабіжників, помститися «мажорам», і чого приховувати, унеможливити в наступному російську агресію. Сподівання усі ці марні, а така жадана зброя цілком ймовірно може принести неабияку шкоду тим самим людям, які так сильно сподіваються, що легалізація зброї допоможе вирішити безліч їх проблем. Не вірите? Розберемося по пунктам: спочатку про марність цих сподівань, а потім – про цілком реальну шкоду.

Унеможливити російську агресію найкраще може зникнення рф з політичної мапи світу, в інших випадках це державне утворення постійно погрожуватиме Україні, а повсюдне насичення українського населення стрілецькою зброєю не зупинить злочинне керівництво рф від його намірів знищити (підкорити) Неньку. Зате зброя являтиме серйозну небезпеку для самого населення, але про це згодом. Крім того, якщо мова пішла про російську агресію, стрілецька зброя безсильна проти бронетехніки, авіації та крилатих ракет. Чи розпочати продаж населенню противотанкових засобів? Погодьтеся, це ж не вихід.

«Захиститися від злодіїв та грабіжників», – люди, які так вважають, чомусь забувають, що поширення зброї значно полегшить її придбання потенційним злодіям і грабіжникам. І в такому випадку ми опинимося в умовах Дикого Заходу, де правим виявлявся той, хто спритніше користувався зброєю… Хіба цього хочуть прихильники легалізації зброї? І стосовно «мажорів» ситуація теж буде не такою райдужною, яку собі малюють в уяві люди: адже часто на місце цього «мажора» можуть виявитися саме вони. Не вірите? В Україні багато людей, для яких телефон за п’ять тисяч гривень (саме п’ять, а не п’ятдесят) – це реально предмет розкоші, а його власник відразу потрапляє в розряд «мажорів». А з плином бойових дій таких знедолених людей ставатиме всі більше, які просто заради виживання будуть готові на все…

І не повірите, корупцію зброєю теж не можна буде здолати. У Китаї масово страчують корупціонерів. До того ж показово, на стадіонах, але корупція з Китаю нікуди не ділася. І з чого люди взяли, якщо десь, колись застрелять якогось чиновника за хабара, то решта чиновників перестане їх брати? – Так, з марних надій. Єдиний шлях подолання корупції в Україні, це коли для пересічних громадян стане неприйнятною корупція, коли люди свідомо відмовляться «рішати». Саме тоді і тільки тоді громадяни почнуть обирати на державні посади людей, які не заплямували себе усілякими корупційними «схемами» і буде проводитися на постійній основі громадський контроль над чиновниками. У такому випадку корупція зійде фактично нанівець, в іншому разі – це лише марні ілюзії. І легалізація зброї тут ніяк не допоможе.

А тепер про ризики, до того ж цілком реальні, що несе громадянам, як тим, хто виступає за, так і тим, хто виступає проти легалізація зброї. Передусім, в Україні спостерігається масовий психоз з усіма сумними наслідками, і цьому не треба дивуватися із зрозумілих причин. Але хто говорить, думає про це? Практично ніхто. А як ви вважаєте, що зі зброєю будуть робити психічно неврівноважені люди? Та що завгодно. Наприклад, у більш благополучних США насилля із застосуванням зброї досягло циклопічних масштабів, там зокрема в 2013 році почали вести статистику щодо інцидентів зі зброєю в школах. Відтоді зафіксували, що такі інциденти відбувались в середньому 48 (!) разів на рік, тобто, практично щотижня. У 2014, 2015 та 2017 роках відбувалося більше зареєстрованих інцидентів зі зброєю в школах США, ніж є тижнів у році. Про це повідомляє міжнародний статистичний портал Statista. Дані за 2018 рік – станом на середину лютого:

Статистика не включає випадки пронесення зброї до шкіл та доступу до зброї неповнолітніми, якщо зі зброї не було зроблено пострілів. Вона також не включає пострілів поблизу шкіл, навіть якщо стріляли школярі або були жертви серед школярів.

І з чого взяли прихильники легалізації зброї, особливо із ситуацією з масовими психічними розладами, які як цунамі накриють нашу країну, що наші навчальні заклади омине така сумна доля? А окрім навчальних закладів є торгово-розважальні центри, банки, магазини та ще багато місць масового скупчення людей. Хто їх захистить від свавілля  божевільних?

І на останок. Стосовно користування зброєю. Як не дивно, про це теж забувають. У нас більшість людей свідомо не хоче користуватися інструкціями та правилами техніки безпеки. І з чого взяли прихильники легалізації зброї, що ті самі люди почнуть поводитися належним чином із зброєю? Та в нас з таким підходом до зброї від нещасних випадків загине людей більше, ніж від усіх видів пограбувань. Як мовиться, і війни жодної не треба.

Як підсумок, звісно, це наша особиста думка, легалізація зброї в країні, велика (якщо не значна) частина населення якої перебуває в психозі – це дуже небезпечне рішення з вкрай непередбачуваними наслідками. Рішення, яке в жодній мірі не вирішить наявних проблем, проте створить безліч нових.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docПроти легалізації зброї


Ваш коментар:

Попередній запис

Увірувати і довіритися

Багато людей хочуть стислості і зрозумілості. І якщо про те зайшла мова, щоб коротко підсумувати ставлення більшості людей до Бога, ... Читати далі

Наступний запис

Прості та доступні засоби

Недаремно в попередньому дописі була зачеплена тема легалізації зброї в Україні, а точніше надмірних сподівань, які на неї покладають люди. ... Читати далі