У пошуках Божого слова

Без надії на Бога ми не зможемо в калейдоскопі подій, що вирують навколо нас, побачити Його турботи особисто про нас – нам лише здаватиметься, що це просто збіг обставин: сьогодні нам пощастило, а завтра – ні. Без надії на Бога, без віри в Його благий промисел, у силу Його слова, нам здаватиметься, що все, що відбувається навколо нас, це лише низка якихось незв’язних подій. А насправді, у цьому начебто суцільному хаосі, прихований Божий благий промисел, який відкриється людям у просторі часу. А доки нам залишається вірити та надіятися на це, попри все, щоб нам не свідчили обставини і не казали люди.

Поки є надія на Бога, ми здатні здолати будь-які труднощі, адже «все можливе віруючому» (Мк. 9:23). Поки є надія на Бога і Його благий промисел – нам ще рано зневірятися. І це твердження в жодному разі не самозаспокоєння чи безглузде повторення, що «все буде гаразд». Ні, не буде, так само як від постійного промовляння слова «халва», у роті солодше не стане. Бажання замало, потрібні віра і надія на Бога. А цього неможливо досягнути без знання, постійного перебування в Слові Божому: бо «віра від слухання, а слухання від слова Божого» (Рим. 10:17). Ну, ясна річ, і виконання прочитаного (почутого), адже «як тіло без духу мертве, так і віра без діл мертва» (Як. 2:26).

А от з читанням, а тим більше виконанням, у багатьох людей – біда. Тому не варто дивуватися, чому навколо нас стільки зневірених людей, попри їх заяви, що вони начебто вірять у Бога. Якби ці люди вірили, тоді їх не долали настільки відчай і сумніви. А так бачимо навколо себе просто епідемію зневіри і марних сподівань на людей, державу, міжнародні інституції навіть у тих випадках, в яких вони в принципі людям не в змозі допомогти. А Бог залишається тим часом поза фокусом уваги цих людей.

«Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить, одержує, і хто шукає, знаходить, і тому, хто стукає, відчиняють» (Мф. 7:7,8), – запевняє всіх нас Господь Ісус Христос. А як люди можуть одержати те, якщо не просять? Як можуть знайти те, чого не шукають? Як їм відчинять – якщо вони не стукають? – Відповідь зрозуміла: ніяк. І залишається багатьом людям лише нарікати на життя і чекати на «усмішку долі» (або ж запевняти себе, «що все буде гаразд»). Чесно кажучи, така собі стратегія… Куди краще, надіятися на Бога Живого.

Але тривале ігнорування Слова Божого може мати і куди гірші наслідки, окрім недоотримання різноманітних життєвих благ. Про це попереджає нас, знову ж таки, та сама Біблія: «Ось настають дні, – говорить Господь Бог, – коли Я пошлю на землю голод, – не голод хліба, не спрагу води, але спрагу слухання слів Господніх. І будуть ходити від моря до моря і блукати від півночі до сходу, шукаючи слова Господнього, і не знайдуть його» (Амос 8:11,12). А якщо колись (борони, Боже) настане така ситуація, от тоді… навіть пізно буде впадати у відчай, адже залишившись без Божого Слова, люди фактично залишаться без Його підтримки. І от тоді дійсно всім буде не переливки, від чого всіх нас упаси, Боже.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docУ пошуках Божого слова


Ваш коментар:

Попередній запис

Шукати допомоги в Господа

Взагалі роздумувати про надію на Бога є сенс у мирний час, або коли в людини із здоров’ям (тілесним і душевним), ... Читати далі

Наступний запис

Слова розради

А сьогодні хотілося б сказати кілька слів розради людям, які звикли розраховувати виключно на власні сили. У жодному разі не ... Читати далі