17 червня – Усе добре

Бог наділив цей світ благими дарами, і те, як ми їх використовуємо, визначає, чи залишаться вони благими і чи приноситимуть задоволення або ні. Збалансоване життя подібне до верхової їзди, коли падіння в лівий бік є таким же небезпечним, як і падінням у правий. Захват їзди можна пережити, тільки залишаючись у сідлі.

Церкви, які я знав, у процесі зростання не демонстрували балансу в поводженні з Божими благими дарами. Вони з похмурими обличчями дивилися на задоволення і бажання. Мені знадобилися роки, щоб повірити в Бога, Який є усміхненим Джерелом усього доброго на цій планеті. «Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити. Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали», – сказав Ісус (примітно, що ці слова були адресовані релігійним правлячим колам). Він прийшов з іншого світу, щоб показати нам, як найкраще жити у світі цьому.

З часом християни набули репутації супротивників задоволень. Чим активніше ми відкидаємо природні бажання, тим більш «духовними» стаємо. Апостол Павло дуже суворо відзивався про подібних постачальників наддуховності, які, по суті, порочили благі Божі дари. Він називав їх «лицемірними неправдомовцями», це ті «хто одружуватися забороняє, наказує стримуватися від їжі, яку Бог створив на поживу з подякою віруючим та тим, хто правду пізнав. Кожне бо Боже твориво добре, і ніщо не негідне, що приймаємо з подякою».

Абсолютно очевидно, що Бог не створив нас з бажаннями тільки для того, щоб ми відкидали їх. Як наполегливо стверджував Павло, цей світ – Боже творіння. Бог, Який створив нас, подібно до люблячого батька, бажає нам найкращого, життя з подостатком.

Християнство не обіцяє вершин особистого задоволення – життя, що обертається навколо гедонізму. Замість цього, воно обіцяє життя, в якому усе знаходиться на своїх місцях (зведення воєдино, а не скорочення), коли ми сприймаємо задоволення відповідно до задуму нашого Творця. Без цього ми ризикуємо почати потурати своїм бажанням аж до самознищення, подібно до алкоголіка, який вирішує, скільки йому випити. Зловживання виникає тоді, коли ми ставимося до задоволення, як до самоцілі, а не до вказівника на щось більше. «Добрі бажання, які Ти дав мені, – досконалі, – молився Паскаль. – Будь же їх Метою, як Ти став їх Джерелом».

З книги «Відгомони іншого світу»

Попередній запис

16 червня – Прорахунок християнських письменників

Сьогодні християнські письменники немов стоять навшпиньках, намагаючись дивитися поверх Божого творіння. Воно – лише «матерія», негідна тієї уваги, яка приділяється ... Читати далі

Наступний запис

18 червня – Божа музика

Йоганн Себастьян Бах (1685-1750) Народившись у тіні замку Вартбург, в якому Мартін Лютер переклав Біблію німецькою ... Читати далі