18 травня – Докорінна перебудова

Я рідко прокидаюся уранці, сповнений вірою. Замість цього я почуваю себе схожим на ту тропічну рибку, що живе в мене в акваріумі з морською водою. Вона виділяє отруту і на ніч обволікає нею себе, після чого спокійно спить, немов у мішку, не боячись, що її потурбують сусіди. Проте щоранку ця рибка прокидається в каламутній отруйній хмарі. Так і моя віра за ніч зазвичай випаровується, і я прокидаюся в отруйній хмарі сумнівів.

«Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?» – запитує Павло в коринтян. Якщо усередині мене живе Сам Бог, то чи не маю я прокидатися з усвідомленням цього факту і жити, постійно пам’ятаючи про нього упродовж усього дня? На жаль, зі мною так не відбувається.

В іншому місці Павло сказав, що Бог «назнаменував нас, і в наші серця дав завдаток Духа». Після пересадки органу лікарі повинні застосовувати спеціальні препарати, щоб подавити імунну систему, інакше тіло відторгне нову частину. Я прийшов до розуміння, що Святий Дух – це сила, що живе усередині мене, яка не дозволяє мені відторгнути імплантовану Богом нову суть. Моя духовна імунна система потребує щоденних нагадувань про те, що Божа присутність – невід’ємна частина мене, а не якийсь чужий об’єкт.

Прийняття нової суті вимагає вольового рішення. Павло радить нам скинути з себе людину стародавню та зодягнутися в нову. Ми «одягаємо свій розум» подібно до того, як щодня відкриваємо шафу і вибираємо, що одягнути. Я виявив, що цей процес вимагає рішучого зусилля.

Замість того, щоб кидатися від одного завдання до другого, на мить зупиніться і усвідомте час між ними. Перш, ніж набрати номер телефону, зупиніться і подумайте про людину до якої збираєтеся зателефонувати. Прочитавши щось у книзі, зупиніться і поміркуйте, до чого вона вас направила. Подивившись телепередачу, зупиніться і поставте собі питання: що вона принесла у ваше життя? Перш, ніж читати Біблію, зупиніться і попросіть Бога про духовну увагу.

З книги «У пошуках невидимого Бога»

Попередній запис

17 травня – Святі дурні

Бог часто здійснює Свої задуми через «святих дурнів» – мрійників, які кидаються вперед з безглуздою вірою, тоді як я підходжу ... Читати далі

Наступний запис

19 травня – Втрачений дар?

Від одного мого друга, який несе служіння серед низів суспільства в Чикаго, я почув таку історію: До мене прийшла одна ... Читати далі