10 травня – У безпеці

Переосмисливши свої припущення стосовно взаємин з Богом, я тепер бачу, що вони були необґрунтованими і примітивними. З дитинства я виніс образ Бога, як строгого учителя, що виставляє оцінки. Я переслідував ту ж мету, що і всі інші: отримати відмінну оцінку і заслужити схвалення учителя. Побешкетуй у класі – і тебе поставлять у далекий кут кімнати або відправлять до порожнього кабінету в кінці коридору.

Як виявилось, майже все в цій аналогії суперечить Біблії і тільки спотворює суть взаємин. Передусім, Боже схвалення залежить не від моєї «хорошої поведінки», а від Його благодаті. Я ніколи не зможу отримати оцінки, досить високі для того, щоб відповідати досконалим стандартам «учителя», – і, на щастя, мені цього і не треба робити.

Крім того, взаємини з Богом не встановлюються і не уриваються залежно від моєї поведінки. Бог не відправляє мене в порожній кабінет в кінці коридору, коли я неслухняний. Якраз зовсім навпаки. Періоди, коли я почуваю себе найдальше від Бога, можуть довести до відчаю, і це – нова відправна точка для благодаті. Коли Ілля, втікаючи від Бога, забився в печеру, він почув ніжний шепіт, який приніс розраду, а не докір. Йона теж зробив усе можливе, щоб втекти від Бога, але в нього нічого не вийшло. І саме в мить, коли Петро знаходився в найнижчій точці свого падіння, Ісус з любов’ю відновив його.

Я схильний проектувати на Бога своє розуміння механізмів людських взаємин, включаючи ту аксіому, що зрада назавжди руйнує стосунки. Проте, Бога зрада явно не лякає (чи, можливо, Він просто звик до неї). «На скелі оцій, – сказав Ісус нестабільному Петру, – побудую Я Церкву Свою». Як зауважив Лютер, ми завжди одночасно грішні, праведні і ті, що каються. Запропоновані нами нерішучі, незграбні прояви любові не можуть відповідати тому, чого хоче Бог, проте, як всякий батько, Він приймає те, що пропонують Його діти.

З книги «У пошуках невидимого Бога»

Попередній запис

9 травня – Обеззброюючи страх

Багато років я відчував величезний, явний страх перед образом суворого, осудливого Бога – отакого космічного Велетня. Хто захоче молитися такому ... Читати далі

Наступний запис

11 травня – Лікування молитвою

Я згадую період у нашому шлюбі, коли ми з Джанет сварилися із щонайменшого приводу. Ми все ще не з'ясували для ... Читати далі