9 травня – Обеззброюючи страх

Багато років я відчував величезний, явний страх перед образом суворого, осудливого Бога – отакого космічного Велетня. Хто захоче молитися такому Богові? Як я міг прагнути до близьких взаємин з настільки страхітливим партнером? З часом мої лінії оборони рушилися одна за одною в міру того, як я переживав благодать, зустрічав наставників, які заслуговували на довіру, і, найголовніше, – пізнавав Ісуса.

Для фундаменталіста, що зціляється, потрібна сміливість, щоб повірити в те, що Євангеліє – це дійсно Блага звістка від Бога, Який є любов. Я шукав наставників, які вірили в цей фундаментальний і, у той же час, рідко усвідомлюваний факт віри. Впродовж десяти років я всюди йшов за лікарем Полом Брендом, що несе зцілення і благодать одним з найбільш зневажених людей на планеті – хворим на проказу індусам нижчої касти. Іноді ми молилися разом, і мене не переставала вражати простота його віри. Лікар Бренд демонстрував дух подяки, навіть працюючи на майже жебрацьку зарплату в дуже складних умовах. Наближення старості він сприймав не із страхом, а з передчуттям. Навіть наприкінці життя він сприймав смерть, як повернення додому, – кульмінацію, а не кінець.

Ще одним наставником, який заслуговував на мою довіру, був Генрі Новен. Його життя завжди демонструвало, що істинний Божий образ заспокоює, а не викликає страх. Незважаючи на власні внутрішні страхи, Новен сподівався на Божий характер. Він зрозумів, що «від страху не треба втікати. Його слід відчути, здолати його тиск і поглянути прямо йому в обличчя… Тому, я молюся, хоча і не знаю, як молитися».

Мене вражає, що багато з піднесених молитов апостола Павла містяться в посланнях, написаних у в’язниці. Молитва була для Павла способом піднятися над страхом перед існуючими обставинами до радикального сподівання на ніжну Божу турботу. Подібним же чином, служителі і борці за громадянські права в 1960-х роках використовували час тюремного ув’язнення для гучної молитви і співу гімнів. Скептики можуть сприймати такі молитви як найгірший із способів заперечення реальності. Вірні ж бачать у них віру в реальність, яка перевершує обставини і обеззброює страх.

З книги «Молитва. Чи здатна молитва змінити життя?»

Попередній запис

8 травня – Два голоси

Генрі Нувен Одного разу я відвідав Генрі Новена – знаменитого психолога і богослова, що в минулому ... Читати далі

Наступний запис

10 травня – У безпеці

Переосмисливши свої припущення стосовно взаємин з Богом, я тепер бачу, що вони були необґрунтованими і примітивними. З дитинства я виніс ... Читати далі