6 травня – Делегування

«Недолік» пізнання Бога через Святого Духа полягає в тому, що Бог, делегуючи місію Церкви, дійсно передав її. У результаті, багато людей, що відкидають Бога, насправді відкидають не Його, а Його карикатуру, якою є Церква. Безумовно, Церква зіграла провідну роль у сфері правосуддя, літератури, медицини, освіти і громадянських прав. Проте, на наш вічний сором, світ, що спостерігає за нами, судить про Бога по Церкві, історія якої також містить хрестові походи, інквізицію, антисемітизм, пригноблення жінок і підтримку работоргівлі.

Особисто мені набагато простіше прийняти факт перебування Бога в Ісусі з Назарету, ніж у собі самому і в людях, які відвідують мою помісну церкву. Проте, Новий Заповіт наполягає на тому, що Божий план із самого початку реалізовувався за схемою: не послідовність ефектних втручань, а поступове делегування місії недосконалим людським істотам. Ісус цілеспрямовано пішов на смерть, щоб ми, Його Церква, могли зайняти Його місце. Те, що Ісус приніс лише небагатьом – зцілення, благодать, надію, Благу звістку про Божу любов, – Його послідовники тепер можуть донести усім. «Коли зерно пшеничне, як у землю впаде, не помре, то одне зостається, – пояснив Він, – як умре ж, плід рясний принесе».

Боже рішення відступити всередину меж людської оболонки, зглянутися до життя усередині звичайних піхотинців гарантує, що всі іноді сумніватимуться в Ньому, а багато – і зовсім Його відкинуть. Цей план також гарантує, що Царство поширюватиметься повільно і тяжко, а Бог, виявляючи приголомшливу витримку, не стане цьому опиратися. Церкві знадобилося 18 віків, щоб об’єднатися в боротьбі проти рабства, але навіть тоді було багато супротивників. Як і раніше процвітають бідність, війни та дискримінація, і в багатьох місцях церква практично нічого не робить, щоб це змінити.

Питання, що ставляться нами, Бог нерідко повертає нам же. Ми благаємо, щоб Бог «зійшов вниз», і неохоче визнаємо, що Бог вже тут, усередині нас, і те, що Він здійснює на землі, багато в чому відповідає тому, чим займається Церква. Іншими словами, головний «недолік» пізнання Бога як Духа, – це історія Церкви… і наша з вами духовна біографія.

 З книги «У пошуках невидимого Бога»

Попередній запис

5 травня – Частини тіла

Як ми можемо відчути Божу любов зараз, коли Ісус вознісся до Отця? Одна з відповідей у Новому Заповіті обертається навколо ... Читати далі

Наступний запис

7 травня – Тест краси

Я зустрічав свідоцтва Божої присутності в найнесподіваніших місцях. Під час поїздки в Непал один лікар організував для нас з дружиною ... Читати далі