5 травня – Частини тіла

Як ми можемо відчути Божу любов зараз, коли Ісус вознісся до Отця? Одна з відповідей у Новому Заповіті обертається навколо «тіла Христового» – загадкового виразу, що використовується більше тридцяти разів. Павло звернув на нього особливий акцент як на узагальнювальному образі Церкви. Ісус, йдучи, передав Свою місію недосконалим, невмілим чоловікам і жінкам. Узявши на Себе роль Голови Церкви, Він поклав завдання рук, ніг, вух, очей і голосу на нестабільних учнів – і на нас з вами.

Уважне читання чотирьох Євангелій показує, що в Ісуса на думці із самого початку було це нове призначення. Знаючи, що Його час на землі короткий, Він проголосив місію, що йде далі, ніж навіть Його смерть і воскресіння. «Побудую Я Церкву Свою, – оголосив Ісус, – і сили адові не переможуть її» (Матвія 16:18).

Рішення Ісуса діяти як невидима Голова великого Тіла, що складається з безлічі членів, впливає на наше ставлення до страждань. Це має на увазі, що Він часто покладається на нас у тому, що ми допомагатимемо один одному переносити скорботу. Поняття «Тіла Христове» добре відбиває суть нашого покликання: показувати в тілі, яке Христос, особливо тим, хто перебуває в нужді.

Очевидно, апостол Павло мав на увазі щось подібне цьому процесу, коли написав: «[Бог,] що в усякій скорботі Він нас потішає, щоб змогли потішати й ми тих, що в усякій скорботі знаходяться, тією потіхою, якою потішує Бог нас самих. Бо поскільки намножуються в нас терпіння Христові, так через Христа й потішення наше намножується» (2Кор. 1:4,5). Павло застосовував цей принцип на практиці упродовж усього свого служіння, збираючи пожертвування для потерпілих з голоду, відправляючи помічників у проблемні регіони, визнаючи дари вірних, як дари від Самого Бога.

З книги «Де Бог, коли я страждаю?»

Попередній запис

4 травня – Тінь небес

Відгомони іншого світу лунають навіть серед тих, хто обмежує свій світогляд лише матеріальним світом. Учені, не наважуючись згадувати про Бога ... Читати далі

Наступний запис

6 травня – Делегування

«Недолік» пізнання Бога через Святого Духа полягає в тому, що Бог, делегуючи місію Церкви, дійсно передав її. У результаті, багато ... Читати далі