Нам треба молитися за спасіння усіх людей всюди

Джон Нокс молився: «Боже, дай мені мою Шотландію». Давид Лівінгстон молився: «Дай мені Африку». Хадсон Тейлор просив: «Дай мені Китай». Усі ці люди мали розуміння, що йде набагато далі за власні обмежені межі. Ймовірно, Джон Веслі узагальнив усі їх висловлювання, включаючи свої власні, оголосивши: «Весь світ – моя паства!»

Якщо «так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного» (Ін. 3:16) за цей світ, тоді ми повинні молитися про це. Бог сказав: «Проси у Мене, і дам Тобі народи у спадщину Твою і краї землі у володіння Твоє» (Пс. 2:8).

Нам слід молитися за власне місто. Хоча Іона не був корінним жителем Ниневії, місто стало – «його», коли «було слово Господнє до Іони, сина Амафиїного: встань, іди у Ниневію, місто велике, і проповідуй у ньому, бо злодіяння його дійшли до Мене» (Іон. 1:1,2).

Коли, врешті-решт, Іона послухався того, що повелів Бог, тисячі навернулися до Господа – усе завдяки одній людині, яка послухалася голосу Божого, що промовив до неї в молитві.

Ісус молився за Єрусалим: «Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків і камінням побиваєш посланих до тебе! Скільки разів хотів Я зібрати дітей твоїх, як птах збирає пташенят своїх під крила, і ви не схотіли!» (Мф. 23:37).

Ти колись плакав за місто? Чи молився ти, щоб жителі міста навернулися до живого Бога? Молитва за місто, безумовно, входить у план, який Ісус мав на увазі, сказавши: «І будете Моїми свідками в Єрусалимі» (Діян. 1:8). Віднеси слова Ісуса до себе, підміняючи назву власного міста або селища.

Молися за свою країну. Безумовно, Америка стала великою країною за допомогою молитов перших поселенців нашої країни. Навіть виникнення і відкриття нашої землі можна приписати нашому небесному Отцю. Христофор Колумб повірив, що Бог направив його в Новий Світ.

У своєму бортовому журналі він писав: «Саме Господь вклав у мій розум (я міг відчувати Його руку над собою) переконаність у тому, що є можливість плисти звідси до Індії. Поза сумнівом, таке натхнення прийшло від Святого Духа, тому що Він утішав мене проблиском надихаючих ідей зі Святого Письма».

Почитавши будь-яких старозавітних пророків, ти побачиш, як вони жадали, щоб їх народ, Ізраїль, навернувся до Бога. Нині, якщо якась країна потребує молитви, так це точно Америка. Молитва за церкви, школи, наших матерів і батьків, дітей має стати надзвичайно важливою справою.

Молися, щоб діти були захищені від гріха, що поширюється в школах та інститутах. Ти молишся за свою країну?

Нам треба молитися за захист від ворогів. Яків сказав: «Боже отця мого Авраама і Боже отця мого Ісаака… визволи мене від руки брата мого, від руки Ісава, тому що я боюся його, щоб він, прийшовши, не убив мене [і] матері з дітьми» (Бут. 32:9-11).

Мойсей молився за перемогу над ворогами Ізраїлю. Цар Давид багато разів молився про перемогу в битвах, в яких він воював. Нам слід молитися за нашу країну. Молися, щоб був мир на її кордонах. Молися, щоб молоді хлопці не пішли на війну. Молися, щоб ми були захищені від загрози ядерного знищення.

Нам слід молитися за працівників, які служать Ісусу. Ми чуємо багато жартів про «легке» життя служителів, євангелістів і місіонерів. Мій друже, будь ласка, заради Ісуса не бери участь у таких помилках, що виставляють на посміховисько служителів. Я не знаю вимогливішої праці, ніж служіння нашому Цареві. Бог не суворий наглядач, але ті, хто серйозно відноситься до Царства, зрозуміли, що їх робота ніколи не може бути завершена.

Часто ці великі чоловіки і жінки надто багато працюють, надто багато довгих годин буквально повністю викладаються заради Євангелія. Навіщо вони вичерпують свої сили? Бо немає нікого, щоб встати в проломі і допомогти їм.

Молися за пасторів. Молися за євангелістів. Молися за місіонерів. Молися за працівників церкви. Молися за учителів недільної школи. Молися, щоб більше допомоги прийшло, щоб вони могли ще ефективніше ділитися Благою звісткою. «Тоді говорить до учеників Своїх: жнива багато, а женців замало. Тож благайте Господаря жнива, щоб вислав женців на жниво Своє» (Мф. 9:37,38). Молися за усіх, хто бере участь у поширені Євангелія Царства. Допоможи їм нести їх величезний тягар.

Нам треба молитися за керівників країни. «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують, щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті» (1Тим. 2:1,2).

Здійснюй молитви також за суддів, інші законодавчі та правоохоронні органи і окремих людей. Молися за губернаторів, мерів міст і законодавців. Щодня молися за цих та інших людей, які перебувають при владі, перераховуючи їх по іменах. Ми можемо змінити свою країну молитвами.

За матеріалами сайту https://studepedia.org

Попередній запис

Молитва за народи

Обґрунтування молитви про чужі народи У нас своє оточення, у нас свій народ. Навіщо мені молитися за чужі народи? Виникало ... Читати далі

Наступний запис

Як навчитися любити ближніх?

«І ось один законник встав і, спокушаючи Його, сказав: Учителю, що зробити мені, щоб успадкувати життя вічне? Він же сказав ... Читати далі