Як молитися за Україну в цей період часу?

Кожна свідома людина розуміє, що зараз в Україні не стільки вирішується питання східної чи західної інтеграції, скільки відбувається процес духовного, морального і демократичного пробудження і становлення нас як гідної нації.

Кожна свідомо віруюча людина розуміє, що долі народів і царів спрямовуються передусім Господом, і щира молитва грає в цьому величезну роль. Наше небесне громадянство вище за земне, і, будучи християнами, ми повинні залишатися сіллю землі, містом на горі і світлом для світу – усе це говорить про позицію впливу Божественною суттю і силою. У цей складний і суперечливий час ми повинні зберігати свої душі чистими, допомагати іншим у цьому, ревно молитися і бути активними громадянами свого народу.

Нижче запропоновані місця Писання для молитви, спрямовані на найбільш нагальну нужду України. Слово Боже – молот і меч у нашій молитві!

«Візьміть із собою молитовні слова і зверніться до Господа; говоріть Йому: відніми всяке беззаконня і прийми на благо, і ми принесемо жертву вуст наших» (Ос. 14:3)

 • Дан. 2:20-22: Затвердження Божого панування над народом України і усіма змінами у владі і часах
 • 1Тим. 2:1-4: За усіх людей України і за всі начальства, щоб Бог дав Україні порятунок, пізнання істини і спокійне життя в чистоті і благочесті
 • Діян. 17:26-27: Щоб український народ у цей час своєї історії в першу чергу звертався до Бога і знаходив Його
 • Мих. 6:8: Щоб для людей України і усіх начальств вищими цілями були справедливість, милосердя і шукання Бога
 • Пр. 16:12: Щоб всяке беззаконня і несправедливість були мерзенністю для можновладців
 • Пр. 25:5: Щоб від влади був усунений всякий, хто чиннить несправедливо, і щоб в Україні утверджувалася праведна влада
 • Вих. 22:28: Щоб народ не проклинав і не лихословив вищестоящу владу
 • Рим. 12:19: Щоб ніхто не діяв з помсти або ненависті
 • Мк. 8:36: Щоб не пошкодити своїй душі в прагненні завоювати політичний вплив
 • Пс. 2:9-10: Щоб судді і влада країни напоумилися і служили Господові із страхом Божим
 • Пр. 24:3-4: Щоб країна творилася з мудрістю, розумінням і умінням
 • Мф. 12:25: Щоб народ України не був розділений, не був спустошений і встояв
 • Пр. 21:30: Щоб усі ради і плани укладалися в згоді з Божою волею для народу України
 • Пс. 10:5: Щоб угодні Богові перетворення в Україні відбувалися мирним шляхом, без пригноблення, насильства і кровопролиття

Вірші, які ми можемо використовувати в молитві за свою країну

Ми покликані Богом молитися за свою країну, бо наш Бог за Своєї великої любові і милості хоче рятувати від погибелі не лише людей окремо, але і цілі народи.

«Шукав Я у них людину, яка поставила б стіну і стала б переді Мною у проломі за цю землю, щоб Я не погубив її, але не знайшов» (Єз. 22:30) – сказано в Біблії.

Тут зібрані місця Писання, які ми можемо використовувати, молячись за свою країну. Під час молитви можна замість слова Єрусалим використовувати назву міста, в якому ти живеш, а замість слова Ізраїль – назви твоєї країни.

Покаяння за гріхи свого народу

«…Молю Тебе, Господи Боже великий і дивний, що зберігаєш завіт і милість до тих, які люблять Тебе і виконують повеління Твої! Згрішили ми, чинили беззаконно, діяли нечестиво, були впертими і відступили від заповідей Твоїх і від постанов Твоїх; і не слухали рабів Твоїх, пророків, які Твоїм ім’ям говорили царям нашим, і вельможам нашим, і батькам нашим, і всьому народу країни. У Тебе, Господи, правда, а у нас на лицях сором… Господи! у нас на лицях сором, у царів наших, у князів наших і у батьків наших, тому що ми згрішили перед Тобою. А у Господа Бога нашого милосердя і прощення, бо ми збурилися проти Нього… І весь Ізраїль переступив (уся наша країна переступила) закон Твій і відвернувся, щоб не слухати гласу Твого; і за те вилилися на нас прокляття і клятва… Господи! за всією правдою Твоєю нехай відвернеться гнів Твій і обурення Твоє від града Твого, Єрусалима (мого міста), від святої гори Твоєї; бо за гріхи наші і беззаконня батьків наших Єрусалим (моя країна) і народ Твій зневажають усі, хто оточує нас. І нині почуй, Боже наш, молитву раба Твого і моління його і споглянь світлим лицем Твоїм на спустошене святилище Твоє, заради Тебе, Господи. Прихили, Боже мій, вухо Твоє і почуй, відкрий очі Твої і споглянь на спустошення наші і на місто, на якому наречене ім’я Твоє; бо ми приносимо моління наші перед Тобою, уповаючи не на праведність нашу, але на Твоє велике милосердя. Господи! почуй; Господи! прости; Господи! зваж і вчини, не зволікай заради Тебе Самого, Боже мій, бо Твоє ім’я наречене на місті Твоєму (моєму місті) і на народі Твоєму (моєму народі)» (Дан. 9:4-19).

Прохання про порятунок і допомогу:

 • «Визволи мене (мою країну) і спаси мене від руки синів чужих, що їхні уста говорять марноту, а правиця їхня повна неправди» (Пс. 143:11).
 • «Коли країна відступить від закону, тоді багато в ній начальників; а при розумному і знаючому мужі вона довговічна…» (Пр. 28:2)
 • «Коли примножуються праведники, веселиться народ, а коли панує нечестивий, народ стогне…» (Пр. 29:2)
 • «Цар правосуддям утверджує землю, а хто любить подарунки, розоряє її…» (Пр. 29:4)
 • «Серце царя – у руці Господа, як потоки вод: куди захоче, туди Він направляє його» (Пр. 21:1)
 • «Отже, нині зрозумійте, царі, навчіться, всі судді землі. Служіть Господу зі страхом і радійте [Йому] з трепетом» (Пс. 2:10,11).
 • «Прожени кощунника, і віддалиться розбрат, і припиняться сварка і лайка…» (Пр. 22:10)
 • «Віддали неправедного від царя, і престіл його утвердиться правдою» (Пр. 25:5).

Молитва про відновлення країни і народу

«Хто чув таке? хто бачив подібне до цього? чи виникала країна в один день? чи народжувався народ в один раз, як Сион, ледь почав пологами мучитися, породив синів своїх? Чи доведу Я до пологів, і не дам народити? – говорить Господь. Або, даючи силу народити, чи закрию утробу? – говорить Бог твій. Звеселіться з Єрусалимом (з вашою країною) і радійте за нього усі, хто любить його! радійте з ним радістю усі, хто сумував за нього, щоб вам годуватися і насичуватися від сосків утішення його, упиватися і насолоджуватися перенасиченням слави його. Бо так говорить Господь: ось, Я направляю до нього мир як ріку, і багатство народів – як потік, що розливається для насолоди вашої; на руках будуть носити вас і на колінах пестити. Як утішає когось мати його, так утішу Я вас, і ви будете втішені в Єрусалимі (у вашій країні). І побачите це, і зрадіє серце ваше, і кістки ваші розцвітуть, як молода зелень, і відкриється рука Господа рабам Його, а на ворогів Своїх Він розгнівається… Бо Я знаю діяння їх і думки їх; і ось, прийду зібрати всі народи і язики, і вони прийдуть і побачать славу Мою» (Іс. 66:8-18).

Проголошувати обіцяння Божі для своєї країни

«…Живу Я, – говорить Господь Бог: не хочу смерти грішника, але щоб грішник навернувся від путі свого і живий був» (Єз. 33:11).

«…ось, Я Сам знайду овець Моїх і огляну їхЗагублену розшукаю і вкрадену поверну, і поранену перев’яжу, і хвору зміцню, а розжирілу і буйну знищу; буду пасти їх за правдою… Ось, Я буду судити між вівцею і вівцею, між бараном і козлом. Хіба мало вам того, що пасетеся на доброму пасовищі, а тим часом решту на пасовищі вашому топчете ногами вашими, п’єте чисту воду, а решту каламутите ногами вашими, так що вівці Мої повинні годуватися тим, що потоптане ногами вашими, і пити те, що скаламучене ногами вашими? Тому так говорить їм Господь Бог: ось, Я Сам буду судити між вівцею повною й вівцею худою. Оскільки ви штовхаєте боком і плечем, і рогами своїми б’єте всіх слабких, доки не виштовхнете їх геть, – то Я спасу овець Моїх, і їх не будуть уже розкрадати, і буду судити між вівцею і вівцею

І укладу з ними завіт миру і прожену з землі лютих звірів, так що безпечно будуть жити у степу і спати у лісах. Дарую їм і околицям пагорба Мого благословення, і дощ буду посилати у свій час; це будуть дощі благословення. І польове дерево буде давати плід свій, і земля буде давати плоди свої; і будуть вони безпечні на землі своїй, і пізнають, що Я Господь, коли скрушу зв’язки ярма їх і визволю їх від руки поневолювачів їхІ вирощу у них насадження славне, і не будуть уже гинути від голоду на землі і терпіти посоромлення від народів» (Єз. 34:11,16-22,25-29).

Пророчі слова, які можна проголошувати на свою країну

«Восстань, світися, Єрусалиме (моя країна), бо прийшло світло твоє, і слава Господня зійшла над тобою. Бо ось, темрява покриє землю, і морок – народи; а над тобою засяє Господь, і слава Його явиться над тобою. І прийдуть народи до світла твого, і царі – до сяйва, яке сходить над тобою. Зведи очі твої і подивися навколо: усі вони збираються, йдуть до тебе; сини твої здалеку йдуть і дочок твоїх на руках несуть. Тоді побачиш, і зрадієш, і затремтить і розшириться серце твоє, тому що багатство моря повернеться до тебе, надбання народів прийде до тебе.

Замість міді буду доставляти тобі золото, і замість заліза срібло, і замість дерева мідь, і замість каменів залізо; і поставлю правителем твоїм мир і наглядачами твоїми – правду. Не чутно буде більше насильства в землі твоїй, спустошення і руйнування – у краях твоїх; і будеш називати стіни твої спасінням і ворота твої – славою. Не буде уже сонце служити тобі світлом денним, і сяйво місяця – світити тобі; але Господь буде тобі вічним світлом, і Бог твій – славою твоєю. Не зайде уже сонце твоє, і місяць твій не сховається, бо Господь буде для тебе вічним світлом, і закінчаться дні сумування твого. І народ твій весь буде праведний, навіки успадкує землю, – паросток насадження Мого, справу рук Моїх, для прославляння Мого» (Іс. 60:1-5,17-21).

«Нехай сини наші будуть як розквітлі рослини у молодості своїй; і дочки наші нехай будуть прибрані й прикрашені, як стовп у царських палатах. Нехай житниці наші будуть повні і всяким хлібом багаті. Нехай множаться тисячами вівці на пасовищах наших. Нехай воли наші будуть ситі, і не буде ні розкрадання, ні пропажі, ні стогону на вулицях наших. Блаженний народ, у якого все це є. Блаженний народ, у якого Господь – Бог його» (Пс. 143:12-15).

За начальства і владу

«Ось, Цар (президент) буде царювати за правдою, і князі (депутати, міністри) будуть правити за законом; і кожен з них буде як захист від вітру і покрив від негоди, як джерела вод у степу, як тінь від високої скелі у землі спраглій. І очі тих, що бачать, не будуть закриватися, і вуха тих, що чують, будуть слухати. І серце легковажних буде вміти міркувати; і недорікуваті будуть говорити ясно. Невігласа уже не будуть називати шановним, і про підступного не скажуть, що він чесний» (Іс. 32:1-5).

За матеріалами сайту https://dolua.org

Попередній запис

Чи покарав Господь Україну?

У подіях, які розвиваються в Україні і навколо неї за останні вісім років, дехто вбачає покарання Господнє, дехто прямо запитує ... Читати далі

Наступний запис

Молитва за народи

Обґрунтування молитви про чужі народи У нас своє оточення, у нас свій народ. Навіщо мені молитися за чужі народи? Виникало ... Читати далі