Моліться за тих, хто при владі

Сьогодні я хочу поговорити з вами про ті молитовні веління, виконання яких Бог чекає від нас, незалежно від того, хто зараз при владі.

Ми повинні молитися за тих, хто при владі згідно з настановою апостола Павла з 1Тим. 2:1-3: «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують, щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті, бо це добре і угодне Спасителеві нашому Богу».

У цих віршах Павло дає нам шість молитовних велінь, виконання яких Бог чекає від нас. У цьому уривку Писання він наводить чіткі принципи, яким ми повинні слідувати під час молитви. Замість того щоб бігти до Бога із звинуваченнями, скаргами, невдоволенням, протестами і сльозами, ми повинні обрати конструктивний підхід до молитви, який виклав Павло.

  1. Правильне розташування

Павло починає словами: «Отже, передусім благаю чинити молитви». Слово «молитви» є перекладом грецького deіsіs, яке описує ставлення людини, яка прохає царя. Право з’являтися перед престолом царя було великим привілеєм у стародавньому світі, тому, коли людина наближалася до царя, вона демонструвала повагу і вдячність за цей привілей.

Коли Павло починає викладати свої вказівки відносно того, як слід молитися, він нагадує нам про ту поставу, яку нам слід зайняти, коли ми наближаємося до Бога. Перш ніж ми вимовимо хоч би одне слово молитви, у своєму серці ми повинні чітко усвідомлювати, що нам наданий величезний привілей входити в присутність Божу. Незалежно від думок, які рояться в нашій голові, або невдоволення, яке могло причаїтися в нашому серці, нам треба входити в Божу присутність з серцями, наповненими повагою і вдячністю. Тому перше, що ми повинні зробити, щоб приготуватися молитися за наших начальників і наш уряд, це потурбуватися про правильне розташування серця.

  1. Молитва особистого присвячення

Далі Павло пише: «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління». Слово «прохання» грецькою proseuche, означає обмін, здачу або капітуляцію, і зображує людину, яка входить у Божу присутність, щоб у першочерговому порядку освятити себе.

Отже, Павло стверджує, що наш перший обов’язок як вірних, перш ніж ми вимовимо прохання або скаргу відносно інших – перш ніж ми взагалі щось вимовимо – це увійти до Божої присутності, привести в порядок наше розташування серця і думки перед Ним. Потім з чистим серцем ми можемо прийняти Його думки і дізнатися Його шляхи. Коли ми молимося за інших з правильним розташуванням – наші слова починають відбивати серце Отця замість наших власних переваг і думок.

Ми повинні усе підпорядкувати Богові і силі Його Духа, перш ніж щось сказати Йому в молитві.

  1. Молитва-клопотання за інших

Коли вірний розібрався зі своїм неправильним розташуванням і приділив час посвяченню, Павло пише про те, що робити далі: «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання».

Слово «моління» є грецьким словом huperentugchano, яке означає звертатися до Бога на захист когось іншого. Коли ви привели в порядок своє розташування і присвятили себе Божій волі, ви знаходитеся в становищі, щоб просити Бога про когось іншого.

Можливо, ви відчуваєте, що Дух Святий веде вас молитися за когось, хто нездатен сам за себе помолитися, наприклад, за новонаверненого вірного, який просто не знає, як ефективно молитися, або за урядових лідерів, чий духовний стан і нерозсудливі рішення негативно впливають на величезну кількість людей. Іншими словами, ви відчуваєте, що Святий Дух веде вас зайняти позицію клопотання і направити свої молитви на конкретну людину або ситуацію. І якщо ви переконалися, що у вашому серці немає жодних перешкод, то ви можете молитися за інших, залишаючись вільними від егоїстичних мотивів або неправильного розташування.

  1. Молитва подяки

Павло продовжує свій список молитовних вказівок словами: «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки». Згідно з цим віршем вам треба вимовляти слова вдячності, коли ви перебуваєте в Божій присутності. Слово «подяки», яке є формою грецького слова eucharіstos, описує серце, переповнене вдячністю.

Давайте будемо відвертими – складно бути вдячним, коли в серці таїться невдоволення і жалість! Бог знає це. Тому Він наставляє нас дозволити вдячності текти з нашого серця, і це змінить «внутрішню атмосферу», поки ми молимося.

Отже, перш ніж виражати невдоволення вашим керівником – або кимсь ще – спочатку приділіть час тому, щоб подумати про те, за що ви можете бути вдячними відносно цієї людини. Це змінить ваш настрій і зробить вашу молитву куди ефективнішою. І будьте спокійні – Бог оцінить зміну вашого розташування!

  1. Молитва за кожного

Павло продовжує: «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей». Слово «всіх» означає, що ми не повинні віддавати комусь перевагу або бути виборчими відносно того, про кого молитися. Це хороший тест, якщо є хтось, про кого ви, на вашу думку, не можете молитися, швидше за все, це вказує на проблемне розташування вашого серця, яке необхідно присвятити Господові. Дуже важливо це зрозуміти, тому що нездатність молитися про когось відкриває глибоку потребу в змінах у вас самих.

  1. Молитва за урядових керівників

Далі Павло каже, що ми повинні молитися «за царів». Якщо хто і потребував молитви, так це неврятовані правителі, які займали високе становище і володіли силою і владою в І ст.! Але Павло розширює ці небесні вказівки словами, що ми повинні молитися за усіх, «які начальствують». Слово «начальствують», грецькою huperarche, описує видних державних чиновників. Замисліться про це. Це означає, що ми повинні молитися за усіх видних державних чиновників – навіть за тих, які нам байдужі! Павло пояснює нам причину: «…щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті, бо це добре і угодне Спасителеві нашому Богу».

Більшість віруючих часів Нового Завіту не мали права голосувати і робили те, що могли робити, наслідуючи шість вказівок Павла відносно молитви. Я упевнений, що якби їм надали право голосувати, вони б кинулися до виборчих урн. Але єдиним голосуванням, яким вони могли скористатися, була молитва – тому вони молилися! Після того, як їх правителі утверджувалися в силі і більше нічого не можна було змінити, перші вірні дуже серйозно бралися за молитву. І, кінець кінцем, сила цих молитов приносила куди вагоміші зміни, ніж можуть зробити будь-які вибори!

Пам’ятайте, що люди, які опинилися біля влади, перебувають там завдяки демократичній системі, яка їх обрала. Вони представляють вибір людей, які їх туди поставили. Якщо ж ми не задоволені результатом, через декілька років у нас знову з’явиться можливість вплинути на ситуацію.

Проте найбільш серйозний ефект буде тоді, коли ми увійдемо до Божої присутності і владою, даною нам Ім’ям Ісуса виконаємо шість молитовних вказівок, даних Святим Духом Церкві через апостола Павла!

За матеріалами сайту https://ignc.org

Попередній запис

Молитовний приклад

«Передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують» (1Тим. 2:1,2), – ... Читати далі

Наступний запис

Боже, дай мені мою Шотландію, або я помру

Джон Нокс (1510-1572) Можливо, більш ніж за усе інше, Джон Нокс відомий своєю молитвою: «Боже, дай ... Читати далі