Молитва за уряд і владу

Молитва змінює стан речей. Вона може навіть «рухати гори» (Мк. 11:23-24).

Молитва така важлива, що Ісус мав звичку регулярно молитися рано вранці до сходу сонця (Мк. 1:35). Його найважливішою справою сьогодні є клопотання за нас на небесах (Рим. 8:34).

Молитва змінює нас. Вона змінює нашу волю: «Не як Я хочу, а як Ти» (Мф. 26:39). Вона видаляє наш гріх («І прости нам провини наші»), наше непрощення («як і ми прощаємо винуватцям нашим») і атаки проти нас (Мф. 6:12-13).

Молитва змінює світ навколо нас. Вона приносить волю небес на землю (Мф. 6:10). Вона рухає ангельськими силами, щоб змінювати історію (Дан. 9:20-23; Одкр. 8:2-5). Вона може навіть зупинити сонце (Ісус Навин 10:11-13).

Ми покликані молитися за усіх людей, але особливо за лідерів уряду і тих, хто при владі. «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують» (1Тим. 2:1-2). Це питання стратегічної важливості.

Ми не можемо молитися особисто за кожну людину у світі. Тому, очевидно, що ми молитимемося за тих, хто чинить найбільший вплив на інших людей. Коли ми молимося за державних лідерів, ми по суті молимося за усіх людей цього народу.

Уявіть, як ви могли б змінити цілий світ своїм маленьким вкладом – лише 15 хвилин щодня, – посиленої, сповненої віри молитвою за ключових людей в уряді, бізнесі, релігії і ЗМІ. Моліться за тих, хто формує думки інших людей.

Наші молитви можуть вплинути на їх рішення. Є один ключ, як молитися за них: Притчі 21:1 стверджують: «Серце царя – у руці Господа, як потоки вод: куди захоче, туди Він направляє його». Відповідно до наших молитов, Бог може вплинути на світових лідерів, які у свою чергу вплинуть на тих, хто їх оточує.

Я хочу підбадьорити вас вибрати декілька ключових лідерів, і зосереджено молитися за них щодня. Бог схилить їх, поверне їх, наверне їх, направить на ухвалення правильних рішень, і вони діятимуть з Його волі, навіть якщо самі не зрозуміють, як це сталося. Це дуже ефективна тактика зміни світу до кращого.

Автор: Ашер Інтрейтер

Як нам правильно молитися за начальства і владу

Біблія не лише надихає нас посилено молитися за наші обставини, але і в Біблії також особливо підкреслюється, що молитва є важливою діяльністю для підтримки і впливу на нашу владу.

Павло писав у 1 Тимофія: «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують» (1Тим. 2:1-2).

Павло закликав християн використовувати цей потужний інструмент в ім’я зусиль урядових лідерів із забезпечення безпечних, надійних і мирних умов життя. Але він також пов’язує ці молитви з їх очікуваним потенційним результатом: «Щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті» (1Тим. 2:2-3).

У своєму заклику молитися за «усіх тих, хто при владі», Павло запропонував декілька конкретних підходів, які ми можемо використовувати: молитви, прохання, моління і подяки.

Молитви – це спілкування між нами і Богом. У кращому разі молитви – це двосторонні розмови. Коли Ви говорите з Богом про президента або інших лідерів, поділіться з Ним своєю думкою про людей, за яких молитеся. Назвіть їх конкретно по імені. Просіть Бога дати Вам співчуття і терпіння, якщо Вас турбує те, що вони роблять.

Прохання – це запити від чийогось імені. Якщо Вас турбує конкретне питання або проблема, яка пов’язана з впливом або контролем президента чи іншого лідера, попросіть Бога дати цьому лідерові прозорливість і мудрість, щоб керувати так, щоб забезпечити справедливість для тих, кого це стосуватиметься, незалежно від того, який буде результат.

Моління схожі на прохання, але мають на увазі активніше або інтенсивніше ставлення до Вашого прохання. Моління – це спроба посередництва чи узгодження можливого результату. Моління від імені лідера може бути інтенсивнішим, ніж просте прохання, оскільки запит може включати невідкладну проблему, близьку Вам або близькій Вам людині.

Подяки дають вам можливість виразити вдячність за те, що президент або інші лідери роблять «правильно». Писання навіть заповідає, що ми «повинні за усе дякувати» 1Сол. 5:18. Іноді це складно, бо може бути важко виразити вдячність за ті рішення, які іноді доводиться приймати лідерам.

Коли Ви не знаєте, як молитися за владу, корисно завжди мати певні вірші з Біблії, які можуть направляти Ваші молитви. От деякі з них:

  • 1-ша Царів 3:9 – Нам треба молитися Богові про те, щоб представники влади приймали рішення, які відповідають інтересам нації і громадян.
  • 2-га Хронік 1:1 – Були наділені мудрістю і знанням.
  • Ездри 6:10 – Були здоровими і перебували в безпеці.
  • Римлян 13:4 – Підтримували високі стандарти праведності.
  • Єремії 29:7 – Прагнули до миру і процвітання суспільства.
  • Якова 1:27 – Піклувалися про тих, хто має потребу.
  • Галатів 6:10 – Прагнули забезпечити краще життя для тих, хто під їх керівництвом.
  • Притчі 21:1 – Щоб воля Божа виконувалася через їх керівництво.

Chrіstіan Headlіnes

Попередній запис

Молитви за наших керівників і за владу

Біблія учить нас молитися за уряд країн, в яких ми живемо. Молитви за наших керівників і за владу. «Отже, передусім ... Читати далі

Наступний запис

Молитовний приклад

«Передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують» (1Тим. 2:1,2), – ... Читати далі