Молитви за наших керівників і за владу

Біблія учить нас молитися за уряд країн, в яких ми живемо.

Молитви за наших керівників і за владу.

«Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують, щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті» (1Тим. 2:1-2).

У цих словах ми знаходимо ясне напучення апостола до того, щоб молитися за усіх людей. Включаючи і уряди країн, в яких ми живемо. Це може здатися безнадійним завданням, коли ми бачимо тих, хто перебуває при владі і тих, хто прагне до неї. Ми можемо запитати себе, як можуть допомогти молитви за, можливо, безбожних і гордовитих людей, які не бажають, щоб Бог керував ними? Як тоді можуть допомогти молитви? І про що нам молитися? Чи може Бог управляти владою, використовуючи таких людей? Яка мета цих молитов, до яких перестерігає нас цей вірш?

Павло і багато інших праведників упродовж багатьох століть, знали, що Бог слухає молитви богобоязливих людей. Яків пише про Іллю: «Ілля був чоловік подібний до нас, а помолився молитвою, щоб не було дощу, і не було дощу на землі три роки і шість місяців. І знову помолився, і небо дало дощ, і земля зростила плід свій» (Як. 5:17-18).

Богобоязливі люди не повинні сидіти склавши руки, і приймати усе, що відбувається навколо. Ми повинні вести боротьбу у своїх молитвах за наших керівників і за нашу країну! Незалежно від того, хто керує нею. Ми читаємо в Притчах 21:1: «Серце царя – у руці Господа, як потоки вод: куди захоче, туди Він направляє його». «Очі Господа оглядають усю землю, щоб підтримувати тих, чиє серце цілком віддане Йому» (2Хр. 16:9). Яків каже: «І не маєте, бо не просите» (Як. 4:2). Павло перестерігає церкви молитися за тих, хто при владі, щоб Бог міг діяти через тих, хто служить Йому. Ми повинні боротися в цьому безбожному світі. Якщо ми не станемо на захист того, що є правильним, хто тоді зробить це?

Ми знаємо, що Бог всемогутній, і може зробити усе, що Йому угодне. Проте це не означає, що ми маємо бути фаталістами з цієї причини. У Біблії багато прикладів того, що Бог змінив Свої плани через молитви. Він вирішив знищити Ізраїль після того, як вони згрішили, зробивши золотого тельця, але Мойсей звернувся до Бога, благаючи Його: «Нехай не розпалюється, Господи, гнів Твій на народ Твій, який Ти вивів із землі Єгипетської силою великою і рукою міцною, щоб єгиптяни не говорили: на погибель Він вивів їх, щоб убити їх у горах і винищити їх з лиця землі; відверни полум’яний гнів Твій і відміни знищення народу Твого; пом’яни Авраама, Ісаака й Ізраїля [Якова], рабів Твоїх, яким клявся Ти Собою, говорячи: примножуючи розмножу сім’я ваше, як зірки небесні, і всю землю цю, про яку Я сказав, дам сімені вашому, і будуть володіти [нею] вічно. І відмінив Господь зло, про яке сказав, що наведе його на народ Свій» (Вих. 32:11-14).

Тому важливо не забувати напучення Павла і молитися за наших керівників, просячи Бога управляти їх шляхами. Ми можемо просити Бога сприяти і направляти усе так, щоб ми могли провадити «життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті». Ми можемо, приміром, молитися про те, щоб не були ухвалені закони, які послужили б перешкодою для проведення християнських зібрань, або які б сприяли розтлінню моралі нашого суспільства. Ми можемо просити Бога захистити нашу країну і потурбуватися про безпеку наших рідних і близьких, наших сімей. Ми можемо бути упевнені, що Бог чує наші молитви і керує усім тим, що відбувається в країні, в якій ми живемо.

Автор: Стів Ленк

Попередній запис

Молитися за народ

Пророк Ісая У Біблії сказано: «Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й ... Читати далі

Наступний запис

Молитва за уряд і владу

Молитва змінює стан речей. Вона може навіть «рухати гори» (Мк. 11:23-24). Молитва така важлива, що Ісус мав звичку регулярно молитися ... Читати далі