Моліться за свою країну

Бог хоче, щоб ми, церква, вплинули на населену решту світу і його жителів через молитву.

«Ви – сіль землі. Якщо ж сіль втратить силу, то чим зробиш її солоною? Вона вже ні до чого не придатна, хіба що бути викинутою геть на потоптання людям» (Мф. 5:13).

У чому користь солі? Вона дає смак і зберігає продукти.

  • «Бо ми Христові пахощі Богові в тих, що спасаються‚ і в тих‚ що гинуть» (2Кор. 2:15).
  • «Господь сказав: якщо Я знайду в місті Содомі п’ятдесят праведників, то Я заради них пощаджу усе місце це» (Бут. 18:26).
  • «Отже, передусім благаю чинити молитви, моління, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, які начальствують, щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті» (1Тим. 2:1-2).

Хто такі ті, які начальствують? Це ваш президент, губернатор, сенатор, канцлер, ваша королева або король, міністри у вашому парламенті, мер, учителі і т. ін. Що ви робили для них востаннє – молилися за них або критикували їх?

Навіщо нам молитися за тих, хто перебуває при владі? Найбільш очевидну відповідь я знайшла в 1-му посланні до Тимофія: «Щоб провадити нам життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті» (1Тим. 2:2).

Чому Бог хоче тиші і порядку? За дуже зрозумілої причини: «Бо це добре і угодне Спасителеві нашому Богу, Який хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини» (1Тим. 2:3-4).

Це Його воля, бо це добре для поширення Євангелія: «І ось яке дерзновення ми маємо до Нього, що, коли просимо чого згідно волі Його, Він слухає нас. А коли ми знаємо, що Він слухає нас у всьому, чого б ми не просили, – знаємо й те, що, чого просимо, одержуємо від Нього» (1Ін. 5:14-15).

Відповідальність лежить на нас, а не на світі, бо, як християни, ми маємо засіб, щоб досягнути результатів, – це молитва.

Багато політичних лідерів приходять до висновку, що вони стикаються з проблемами, які вони не можуть вирішити. Ти можеш убити нескінченну кількість людей, але не розправишся з духовними силами, які стоять за ними.

  • «Бо наша боротьба не проти крови і плоті, а проти начальства, проти влади, проти світоправителів темряви віку цього, проти духів злоби піднебесних» (Еф. 6:12).
  • «Бо ми, будучи в плоті, не за плоттю воюємо. Зброя нашого воювання не плотська, але сильна Богом на зруйнування твердинь: нею руйнуємо задуми і всяке звеличування, що повстає проти пізнання Бога, і беремо в полон усякий помисел на послух Христу» (2Кор. 10:3-5).

Зброя нашої війни – не бомби і гвинтівки, тому що твердині є твердині Сатани. У нас інші вороги та інша зброя.

«Шукав Я у них людину, яка поставила б стіну і стала б переді Мною у проломі за цю землю, щоб Я не погубив її, але не знайшов» (Єз. 22:30).

Якщо нас здолали, то не через нестачу броні, але через те, що ми не змогли нею скористатися. Чи станеш ти в проломі заради людей своєї країни? Бог шукає ТЕБЕ.

«Але ось, торкнулася мене рука і поставила мене на коліна мої і на долоні рук моїх. І сказав він мені: “Даниїле, муже бажань! вникни у слова, які я скажу тобі, і стань прямо на ноги твої; бо до тебе я посланий нині”. Коли він сказав мені ці слова, я встав з трепетом. Але він сказав мені: “не бійся, Даниїле; з першого дня, як ти приготував серце твоє, щоб досягти розуміння і смирити себе перед Богом твоїм, слова твої почуті, і я прийшов би за словами твоїми» (Дан. 10:10-12).

Нехай нагадає нам Бог і дасть нам мужність і рішучість молитися за тих, хто при владі. Амінь!

Автор: Андреа Кіоулахоглоу

Попередній запис

Молитва: між Богом і ближнім

Авраам і три ангели, Джеймс Тіссо Усі ми пам’ятаємо відомий біблійний епізод, в якому Авраам клопоче ... Читати далі

Наступний запис

Молитися за народ

Пророк Ісая У Біблії сказано: «Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й ... Читати далі