Що потрібно для молитви? Переважна більшість відповість, що для молитви необхідна віра. І це буде вірна відповідь, адже «без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, хто шукає Його, дає винагороду» (Євр. 11:6). Але не тільки віра необхідна для молитви. Для молитви ще потрібні час і бажання, точніше бажання і час, адже без бажання в людини для молитви завжди бракуватиме часу. Крім того, для молитви потрібна відвага. Саме так, відвага, адже молитва – це розмова з Всемогутнім Богом, а якщо є розмова, то треба мати відвагу на свої слова почути Божу відповідь. Але і це ще не все, що потрібне для молитви.
Для молитви потрібна вдячність Богові за все, що Він робить у нашому власному житті. Взагалі розмова з Богом, а молитва повинна мати саме такий формат, а зовсім не складатися з переліку скарг і прохань, має розпочинатися із слів прослави і вдячності, і шкода, що люди не знають або ж забувають про це. Це сильно ускладнює особисті стосунки з Богом, бо в такому випадку людина завжди помічатиме, що їй бракує, проте впритул не бачитиме те, що вона має. А такий підхід до життя сильно знецінює його, а в самої людини виробляє звичку бути завжди чимось невдоволеною і постійно на щось скаржитися. Певно, вам у житті траплялися такі люди… І щоб подібна сумна доля особисто не спіткала вас, треба привчити себе завжди молитися перед їжею, дякувати Богові за неї, тоді з часом у вас почнуть «відкриватися» очі на Божі благодіяння, якими Він постійно обдаровує вас.
І недаремно в розмові про молитву був згаданий примус. Деколи доводиться попри скепсис і небажання примушувати себе молитися Богові, робити це свого роду обов’язком. Подібні слова вас шокують? Але молитва насправді доволі тяжка праця і часом треба себе примушувати до неї, щоб досягти хоч якогось результату. Справжній молитовник не сприймає молитву як більшість людей: він асоціює її із справжньою боротьбою із самим собою, із спокусливими та надокучливими думками, які виринають під час молитви з глибин підсвідомості. Не цікаво, хто саме стоїть за подібними думками? Молитовники добре знають хто посилає їх. Але молитовний труд обмежується не тільки боротьбою з власною лінню і нав’язливими думками. Заважають молитися буденні і всякі невідкладні справи, оточуючі люди, напади сонливості, сумніви. Одним словом, коли по-справжньому стаєш на молитву, здається, весь світ постає проти неї…
Погодьтеся, щойно зображена картина сильно різниться від ідилічної картинки, яку часто малюють у своїй уяві люди, коли заходить мова про молитву: маленька дитинка (або старша людина) граціозно складають руки і заплющують очі… Ну що ж, хай такі ідеалісти спробують помолитися не для «галочки», а на результат, щоб нарешті в підсумку почути відповідь від Бога. Після подібного молитовного стояння думки про молитву в них кардинально зміняться …
Як можна здогадатися, це ще не все, що потрібне для молитви. Для молитви потрібна, просто вкрай необхідна… надія. Надія, що Бог обов’язково почує нас. «…Від скорботи походить терпіння, від терпіння – досвідченість, від досвідчености – надія, а надія не посоромить, тому що любов Божа влилась у серця наші Духом Святим, даним нам» (Рим. 5:3-5), – от так описав апостол Павло шлях молитовного воїна. Скорботи, викликані молитвою, терпіння, досвідченість – це теж необхідні складові молитви. Певно, більшість людей буде вражена від всіх цих «інгредієнтів», які необхідні для молитви. І через те не треба дивуватися, чому у всі часи завжди бракувало справжніх молитовників.
Але є ще один «інгредієнт», через який попри всі труднощі пов’язані з молитвою, на землі ще знаходяться справжні молитовники. Це мрія: «Не турбуйтесь ні про що, але завжди в молитві та проханні з подякою відкривайте свої бажання перед Богом» (Флп. 4:6). Богу цілком під силу виконати наші найфантастичніші і найпотаємніші мрії, і це не має дивувати, адже часто саме Він вкладає їх у наші серця, надихає нас на них і за допомогою плідної молитви втілює їх з часом.
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
«Інгредієнти» молитви
Ваш коментар: