Користь Інтернету

Про духовну шкоду, яку несе глобальна мережа Інтернет, не каже хіба що лінивий. І про так звані «Інтернет-гріхи», які виникають часто-густо через уявну анонімність у Мережі, теж говорять багато. Проте в християнському середовищі доволі рідко можна почути, яку користь може принести Інтернет. Хоча, чого приховувати, безліч вірних користується цією Мережею, але чомусь мало хто ділиться тим, яку користь отримує від неї. Усе більше про негатив і небезпеку, яку несе людям Інтернет…

Загалом, подібне ставлення спостерігається в багатьох вірних до світу. Але тут варто уточнити, що саме поняття «світ» у Біблії має два визначення: світ, як система цінностей, і саме цю систему цінностей і осуджує Біблія, як чужу, а то і відверто ворожу до неї, та фізичний світ, як місце тимчасового перебування вірних, доки вони не повернуться в Небесну батьківщину (див. Флп. 3:20). Але тимчасовий – зовсім не означає другорядний і неважливий, адже саме від нашої поведінки в цьому земному світі залежатимете наша доля у вічності. Саме це мав на увазі Господь Ісус Христос у Своїй притчі про Страшний суд (див. Мф. 25:31-46).

Так що не можна зневажати і відкидати видимий світ, та й взагалі як можна його відкидати, якщо ми в ньому власне перебуваємо? Адже ми піклуємося про власне тіло, тоді чому хтось тримається думки, що треба зневажати і відкидати фізичний світ? Здається, таке мислення суперечливе або ж взагалі абсурдне, проте багато вірних тримаються стосовно фізичного світу саме такої думки. На кшталт начальника синагоги, який «обурюючись, що Ісус зцілив» скорчену жінку «в суботу, сказав народові: є шість днів, в які дозволено робити; в ті і приходьте зцілятися, а не в день суботній» (Лк. 13:14). Сам же він, за словами Христовими, піклувався у священну суботу про худобу, проте обурювався фактом зцілення, явним проявом Божого піклування, нещасної людини!

Можливо, хтось і не побачить у наведеному біблійному прикладі аналогії, яка викриває лицемірство деяких вірних, а можливо, люди просто не розрізняють (не здогадуються), що поняття «світ» у Біблії має два визначення, які варто було б розрізняти, а не таврувати все підряд. Недаремно ж Біблія попереджає про небезпеку поспішного судження: «Тому не судіть нічого передчасно…» (1Кор. 4:5), доки Господь не прояснить з тих чи інших питань. Виходячи з цього можна припустити, що причиною того, чому вірні, користуючись Інтернетом, лише вказують на його негативні сторони, проте не зауважують його позитивних сторін, полягає в їх вкрай скептичному, а деколи ворожому ставленні загалом до світу. За принципом, «нема чого його хвалити».

Але ця думка не вірна, бо Біблія окрім явного попередження про небезпеку світу, як наприклад, «Не любіть світу, ні того, що в світі: хто любить світ, у тому немає любові Отчої» (1Ін. 2:15), також закликає нас до вдячності за всі Божі дари: «За все дякуйте: бо така щодо вас воля Божа у Христі Ісусі» (1Сол. 5:18). Так що, звісно за бажання, можна побачити і в Інтернеті ряд переваг і бути вдячними за них Богові. Які ж саме переваги має Інтернет?

Передусім, у пошуку і доступності інформації: ми настільки звикли до цього, що цієї переваги просто не помічаємо, а дехто навіть і не знає, як було раніше важко знайти потрібну інформацію будь-якого напрямку та з будь-якої галузі знань. Крім того, всесвітня Мережа руйнує кордони між країнами та скорочує відстані, що полегшує спілкування (або ж взагалі робить можливим) з іншими людьми. І найголовніше, як на нашу думку, Інтернет дає можливість нести Благу звістку в будь-який куточок земної кулі, для будь-якої кількості людей!

У цьому випадку дійсно збуваються Христові слова: «Істинно, істинно кажу вам: хто вірує в Мене, діла, які творю Я, і він створить, і більше цих створить» (Ін. 14:12). Погодьтесь, сучасна Інтернет-аудиторія значно перевищує кількість Христових слухачів-співвітчизників. От тільки чи користуємося ми цією можливістю або ж вважаємо Інтернет загрозою для власної духовності?

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docКористь Інтернету


Ваш коментар:

Попередній запис

Уявна безкарність

Основна причина так званих «Інтернет-гріхів» полягає в уявній безкарності, адже користуючись анонімністю, яку надає Інтернет, люди можуть дозволити собі такі ... Читати далі

Наступний запис

Секрет сімейного щастя

Секрет сімейного щастя. «А от спробуйте мій фірмовий пиріг!» – «Ах! А що ти туди кладеш?» – «А це мій ... Читати далі