Секрет сімейного щастя

Секрет сімейного щастя. «А от спробуйте мій фірмовий пиріг!» – «Ах! А що ти туди кладеш?» – «А це мій фірмовий секрет!»

Сміх сміхом, але в кожного, напевно, є свій секрет щастя. І як це ні банально звучить, головний секрет – це із самого початку знайти собі людину, яка тобі призначена.

Знайти людину, яка була б призначена, щоб у тебе з нею склалося сімейне життя, у ньому завжди була любов, – у принципі, це знайти самого себе, розібратися, хто я, хто мені потрібний. Це дуже важко, і рідко в кого, особливо в юності, виходить, бо дуже багато всього бушує в крові, у голові, у житті. Важко розібратися в собі самому, хто мені потрібний і чи потрібний.

Ще один дуже важливий секрет сімейного щастя – старатися не дуже себе шкодувати. У цьому ж секрет пияцтва – у самошкодуванні. Коли людина починає себе шкодувати – цей стан протилежний жертовності.

У той же час ми знаємо, що, як нас учать святі, як нам показує наше щоденне життя, починаючи з дзвінка будильника і закінчуючи нашим падінням у те ж ліжко після робочого дня, на будь-якій надмірності легко грає дух нечистий. Тобто будь-що, навіть найкращу надмірність, легко можна втілити в зло.

Тому надмірна жертовність теж має свої страшні наслідки. Почуття міри в готовності йти на ризик, у жертовності і самошкодуванні – в усьому цьому секрет сімейного щастя і полягає.

А найголовніше – це любов. Без любові шлюб – це гріх і злочин, у будь-яких сенсах.

А любов – це вже Божий секрет. Це в Нього слід запитувати, звідки вона береться і куди іноді дівається.

Автор: священик Сергій Круглов

Попередній запис

Користь Інтернету

Про духовну шкоду, яку несе глобальна мережа Інтернет, не каже хіба що лінивий. І про так звані «Інтернет-гріхи», які виникають ... Читати далі

Наступний запис

Можливість вибору

У попередніх дописах мова йшла про небезпеку і про користь Інтернету. Але в декого може з’явитися питання: а що в ... Читати далі