Етап третій: Ознаки спасіння врятованої людини

Закінчення, початок

Третьою річчю, пов’язаною з біблійним розумінням спасіння, є його прояв або ознаки. Врятована людина або ні, доводять не її слова, не знання богослов’я або уміння вписуватися в церковну атмосферу, а її ходіння перед Богом. Добре, звичайно, якщо людина розбирається в богослов’ї і стає на практиці частиною помісної церкви, але усе це має бути плодом врятованої людини, а не просто захопленням. Вплив спасіння обов’язково позначатиметься на її практичному повсякденному житті, і це буде хорошим свідченням, що в життя цієї душі прийшло спасіння.

Ісус сказав, що будь-яке дерево пізнається за плодами. Іншими словами, вірним доказом того, що людина дійсно врятована і має віру, є змінене життя, спрямоване до Бога. У врятованої людини спостерігаються сліди Божої благодаті і присутність Його впливу. Ви не можете назвати людину живою, поки не побачите в ній ознаки життя. Якщо вона дійсно жива, від неї поширюватимуться пахощі нового життя врятованого серця. Її нове життя не просто буде хобі, а церква – клубом, куди можна піти раз на тиждень для «розваги», а природним життям у благодаті і бажаним виконанням волі Божої. Тому Іван писав: «А що ми пізнали Його, пізнаємо це з того, коли заповіді Його додержуємо. Хто говорить: Пізнав я Його, але не додержує Його заповідів, той неправдомовець, і немає в нім правди! А хто додержує Його слово, у тому Божа любов справді вдосконалилась. Із того ми пізнаємо, що в Нім пробуваємо» (1Ів. 2:3-5).

Виконання Божої волі і заповідей є доказом того, що людина перебуває в Христі і має спасіння

Це певна перевірка на істинність навернення. У цьому проявляється спасіння людини. Ми повинні жити доброчесним життям не через те, що цим рятуємося, а через те, що ми вже врятовані. Це – явна ознака живого вірного.

Якщо кажемо, що ми – діти Божі, тоді подумаємо, Чий образ повинні в собі нести і виражати? Звичайно ж, образ Божий, образ Христовий. І єдиний шлях до цього лежить через терпіння, сподівання, співрозп’яття, роздум, молитовне життя, залучення до Бога, пізнання Христа, присвячення себе на справу Його і застосування Божого слова у своєму житті, як написано: «Будьте ж виконавцями слова, а не слухачами самими, що себе самих обманюють. Бо хто слухач слова, а не виконавець, той подібний людині, що риси обличчя свого розглядає у дзеркалі, бо розгляне себе та й відійде, і зараз забуде, яка вона є. А хто заглядає в закон досконалий, закон волі, і в нім пробуває, той не буде забудько слухач, але виконавець діла, і він буде блаженний у діянні своїм!» (Як. 1:22-25).

У цьому і проявляється на практиці наше спасіння і відроджене життя, що продиктоване і керується Святим Духом. І тут слід сказати усім: не бійтеся, йдіть вперед! Прагніть до перемоги над сумнівами і смутком! Нехай Боже Слово буде для вас насущним хлібом! Проходячи через труднощі, зростайте! Сподівайтеся на Бога і вірте Його обіцянням! Моліться і будьте частиною помісної церкви врятованих людей! Наповнюйтеся Духом! Працюйте разом з іншими братами і сестрами! Бог, почавши у вас Свою роботу, здійснюватиме її навіть до дня пришестя Ісуса Христа! Поглядайте на славу Господню і завжди думайте про Його любов до вас! Будьте для Бога відкриті! Не сумуйте, якщо спіткнулися! Сповідуйтеся, якщо впали! Вставайте! Я теж падав не один десяток разів, і Бог допомагав мені вставати. Пророк Єремія каже: «Хіба падають і не встають? Хіба хто відступить, то вже не вертається?» (Єр. 8:4б).

Продовжуйте молитися! Радійте, своєму спасінню! Сподівайтеся на Господа! Славте Бога! Будьте Йому за усе вдячні! Довіртеся Йому! Покладайтеся не на себе і усе своє, а на Нього! Уникайте нарікання!

Необхідно вчитися жити для Бога, бо якщо людина не вчиться жити для Нього, то вчиться жити для сатани. І, якщо не прагне бути світлом, то залишається бути пітьмою. Якщо не йде вперед, то повільно або швидко покотиться назад. Щоб з нашим Богом пройти це життя з максимальним успіхом і плодом, для цього потрібна віра, ревнощі, мужність, сміливість, надія і правильна мета в ім’я істини. Нехай допоможе нам у цьому Господь!

«Тож не будемо спати, як інші, а пильнуймо та будьмо тверезі! Ті бо, що сплять – сплять уночі, а ті, що напиваються – вночі напиваються. А ми, що належимо дневі, будьмо тверезі, зодягнувшися в броню віри й любови, та в шолом надії спасіння, бо Бог нас не призначив на гнів, але щоб спасіння одержали Господом нашим Ісусом Христом, що помер був за нас, щоб, чи пильнуємо ми чи спимо, укупі з Ним ми жили» (1Сол. 5:6-10).

Отже, нове життя, яке має свої прояви і ознаки, – це життя разом з Христом. Іншими словами, прояв спасіння на практиці в повсякденному житті є Божа присутність у нас, Його перебування в нашому серці. Але це не просто красиві слова або фрази, а життя освячення, де людина перетворюватиметься. У такому становищі ми починаємо ставати глиняними посудинами, що несуть у собі скарб. Цим скарбом є Христос, Який живе в нас Своїм Святим Духом. Ми покликані до того, щоб, переживши дві перші стадії, стати живою скинією Бога, що пересувається, і храмом Святого Духа: «Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?» (1Кор. 3:16).

Боже одкровення відносно нашого спасіння має розплющити наші очі

Це має прийти до нас на рівні одкровення. Щоб побачити красу Божого одкровення про спасіння, наші очі повинні достатньо розплющитися, тоді ми скуштуємо велике блаженство, яке міститься в ходінні за Духом, і дізнаємося, яка слава відкриється в тих, хто є чадом Живого Бога. У такому положенні не примушуватимемо себе йти за Богом і служити Йому під якимсь примусом. Добровільно віддавшись у руки Святого Духа, ми цього просто самі забажаємо. У нас буде бажання пізнавати свого Творця, ми вчитимемося слухати Його голос. Під гнітом спокус і труднощів іноді нам здаватиметься, що ми загублені і залишені, але знову і знову піднімаючись, відчуватимемо блаженство людей, що перебувають у заповіті з Богом.

І кінцевий результат, мета і намір Бога полягатиме в тому, щоб у нас відобразився Його Син Ісус. Святий Дух веде нас від дитинства до досконалості, від недосвідченості – до зрілості. І наше найбільше благословення і покликання полягає в тому, щоб жити з Христом, працювати з Ним і допомагати іншим. Наша доля як Божих дітей – уранці вставати і увечері лягати разом з Христом. У цій долі є великий сенс і славний кінець у Царстві Божому, бо попереду на нас чекає вічне небо і нагорода. Щоб ми скоріше могли туди йти, повинні зрозуміти, що суть вічності полягає в тому, що якщо туди входять, назад вже не повертаються. Увійшовши до вічної радості, там і залишаються, а якщо – у вічну погибель, то з цієї миті для таких людей вона стає вічним місцеперебуванням і реальною дійсністю. Але щоб її уникнути, Бог визначив спасіння, про яке ми міркували, роздумуючи про те, що воно з себе являє.

Апостол Петро закликає нас до твердості, щоб не коливатися і щоб нас ніщо не похитнуло: «Тому, браття, тим більше дбайте чинити міцним своє покликання та вибрання, бо, роблячи так, ви ніколи не спіткнетесь» (2Пет. 1:10).

Нехай допоможе нам у цьому Господь!

Отже, давайте підведемо підсумок, що полягає в трьох речах, з яких у нас має скластися правильне розуміння біблійного спасіння.

  1. Перше – умова спасіння, або його передумова, що виражається в покаянні і вірі.
  2. Друге – основа або його фундамент, яким є Сам Ісус Христос.
  3. Третє – вираження спасіння і його ознаки, що проявляються через посвячене, практичне життя посвячення, духовне зростання, де матиме місце ходіння Духом.

Ми не повинні плутати або змішувати ці поняття, але цілком побачити послідовну картину і зрозуміти її. Це надасть нам розуміння, що передує спасінню, на чому воно базується і будується, і, нарешті, у чому воно проявляється.

Нехай прославиться в усьому цьому ім’я Ісуса Христа. Амінь!

08.06.2011.

Попередній запис

Етап другий: Основа спасіння – його фундамент

Продовження, початок «Ніхто бо не може покласти іншої основи, окрім покладеної, а вона – Ісус Христос» (1Кор. 3:11). Спасіння дається тільки ... Читати далі

Наступний запис

Схильність до хвастощів

Спершу звернемося до Послання до коринтян і побачимо, чому з сердець віруючих людей пропадає велике бажання і почуття хвалитися Богом, ... Читати далі