Етап другий: Основа спасіння – його фундамент

Продовження, початок

«Ніхто бо не може покласти іншої основи, окрім покладеної, а вона – Ісус Христос» (1Кор. 3:11).

Спасіння дається тільки по благодаті, і тільки в Христі

Скільки людей за дві тисячі років намагалися покласти іншу основу, окрім покладеної, «а вона – Ісус Христос». Навіть ми, які увірували, були відроджені і стали дітьми Божими, скільки разів, на жаль, забуваємо про те, що, окрім Ісуса Христа, ніхто і ніщо не може бути нашою основою для спасіння. Ніхто і ніщо, бо спасіння – це справа Божої благодаті і милості. Це не можуть бути наші справи, улюблені люди, хороші і дуже хороші вчинки, наша мудрість, сили, благочестя. Також не може бути проповідник або служитель, апостол Павло, ні майбутнє або минуле, ні добра поведінка або духовне зростання – ніщо не може бути нашою основою для спасіння душі. Спасіння – це не наша заслуга, але заслуга Ісуса.

Нас не можуть виправдати найкращі людські наміри і найгіркіші сльози, а також найважчі праці, пости або великі справи. Не зможуть виправдати і врятувати кращі досягнення людства не лише у світі, але і в релігійних колах. Нас може виправдати і виправдовує тільки Спаситель Ісус. Він Сам є основою нашого спасіння і наріжним каменем нашого нового життя з Богом. Бог нас усиновляє і дає нам народження згори. Він стає нашим Отцем, дає новий духовний початок. І усе це відбувається в Месії, у Христі.

Це – істина, це – правда. Це – абсолютна правда. І хоча є люди, які цією істиною зловживають, прикриваючи за цими переконаннями свою лінь, недбальство, гордість і умисні гріхи, проте, істина свідчить наступне: ми рятуємося тільки завдяки тому, що зробив Ісус Христос. Крапка. Рятуємося Їм Самим. У Ньому ми знаходимо життя і надію. Від Нього отримуємо джерело нових натхнень і прощення усіх наших гріхів. Він – Примиритель між нами і Небесним Отцем. Не лише рятуємося Ним, але і живемо, завдяки Ісусові. Це є найвірніша основа. Він – Виноградна Лоза для гілок, якими є врятовані люди. Це є твердий фундамент. І якщо хтось до цього щось додає або виймає, то ризикує серйозно вступити в конфлікт із Самим Богом. Знаєте чому? Бо: «Я знаю, що все, що Бог робить, воно зостається навіки, до того не можна нічого додати, і з того не можна нічого відняти, і Бог так зробив, щоб боялись Його!» (Еккл. 3:14).

Бог усе робить ідеально

Мудрий Соломон у своєму житті пізнав, що до того, що робить Бог, нічого додати і відняти. Це абсолютно і досконало і є Його шедевром і справою, яку Він не дозволить змінювати, спотворювати або пристосовувати під себе. Це має залишитися таким, яким його задумав і зробив Сам Бог у Христі. Я маю на увазі саму суть Євангелія, в якому говориться, що ми рятуємося тільки смертю Месії і Його воскресінням з мертвих. Син Божий – це шлях у небеса. Ісус є наш захист і жертва заміщення за гріхи наші, оскільки ранами Його, каже пророк Ісая, ми зцілилися від нашого беззаконня, злочинів, порочної залежності і влади гріха. Алілуя!

Єдиною правильною реакцією на це є щира хвала, дяка, присвячення, сердечний захват, любов у відповідь і благоговіння, тобто трепетна радість від Господньої присутності в нашому житті. На цьому зводиться усе вчення Нового Заповіту і є присутнім великий сенс і значення. Тому Павло каже: «А щодо мене, то нехай нічим не хвалюся, хіба тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, що ним розп’ятий світ для мене, а я для світу» (Гал. 6:14).

Цим він хотів сказати, що моє спасіння від початку і до кінця, від Альфи до Омеги було здійснене через смерть Господа мого Ісуса Христа на хресті. Тому я не хочу нічим іншим хвалитися, окрім Агнця Божого, Який віддав за мене Свою душу.

Приклади Старого Заповіту

Після того, як Бог дав Мойсеєві Десять заповідей на Сінайській горі, Він дав йому цікаву заповідь відносно жертовника: «А коли зробиш Мені жертівника з каменів, то не будеш будувати його з обтесаних, бо ти підносив би над ним знаряддя своє, і занечистив би його» (Вих. 20:25).

Іншими словами, Бог йому сказав: «Мойсею, не роби Мені жертовника з тесаного обробленого каміння, якого торкалася людська рука. І хоча такий жертовник може виглядати набагато красивіше і привабливіше, ти все-таки зроби його так, як Я тобі повелів: «бо ти підносив би над ним знаряддя своє, і занечистив би його».

Як усім відомо, жертовник є прообразом Голгофського хреста, на якому була принесена велика і свята жертва, завдяки якій людина не лише отримує прощення своїх гріхів, але і звільнення від провини засудження і прийдешнього суду. У цій заповіді говорилося, що як тільки на камені жертовника накладеш людською рукою зміни, ти його занечистиш. Це свідчить про те, якщо люди перекручують істину про спасіння, умовчують про неї, або щось до неї додають, цим її оскверняють. І навіть якщо цей жертовник є грубим, непоказним, непереконливим, скривавленим кров’ю і непривабливим, саме він несе зцілення, перемогу і життя з лишком, відкриваючи двері в самісіньке небо, тому що шлях до вічної слави, спасіння від гріха і пекла завжди лежить через страждання і хрест Христові. Саме місце розп’яття, як ніщо інше, проповідує цю істину. Алілуя! Саме це лежить в основі істинного і біблійного спасіння людини.

Приблизно те ж саме Бог казав Мойсеєві в Книзі Второзаконня: «І станеться, коли ви перейдете Йордан, поставите те каміння, що я наказую вам сьогодні, на горі Евал, і повапните їх вапном. І збудуєш там жертівника для Господа, Бога свого, жертівника з каміння, не піднесеш над ними заліза» (Втор. 27:4-5).

Не спотворюй Божого плану спасіння!

Тобто не обробляй їх за своїм задумом залізним знаряддям або інструментом (сказав Господь), а залишай це каміння таким, як воно є. Цей жертовник є прообразом Голгофи.

Цим Бог хотів показати, що зміна, зменшення або збільшення до жертви Ісуса Христа як до жертви, принесеної на жертовнику усієї землі, загрожує порушенням Його святої справи.

Є багато хороших, правильних і корисних речей, пов’язаних з християнською етикою, поведінкою, дисципліною, порядком у зібраннях, влаштуванням богослужіння. І це чудові речі. Вони дуже потрібні церкві. Багато біблійних текстів говорять нам про це і учать, яка Божа воля в цих питаннях. Але якщо вони собою закривають жертву Ісуса Христа (при неправильному тлумаченні Біблії), за допомогою Якого ми залучаємося до Бога, і починають вселяти нам (під неправильним кутом), що недостатньо того, що Ісус зробив для нашого спокутування, то ми починаємо глибоко помилятися.

У 11-му Псалмі написано: «Як основи зруйновано, що тоді праведний зробить?» (3-й вірш).

Праведник по вірі потребує міцної основи

Це свідчить про те, що праведник без основи нічого корисного не може зробити. Без неї він духовно паралізований. Основа – важлива частина життя людини, яка живе вірою і нею рятується, бо сила праведника закладена в його основі. Це також свідчить про те, що праведник стає життєздатним і плідним, завдяки основі, на якій зводиться його життя. Духовна зрілість, водійство Святим Духом, користь життя і дія дарів виходять з основи праведника.

Основа – це те, що тримає праведника і дає йому можливість функціонувати в тілі Месії, бути світлом і сіллю, працювати на Небесне Царство. А основа, як ми вже говорили і читали, є Ісус Христос, тобто сама Його Особа, образ Якого видно у врятованих людях. І якщо людина хоче чинити за духом, зростати в Богові, приносити плід, бути корисною для оточення, рухатися шляхом Христовим і бути духовною, із самого початку необхідно покласти найвірнішу основу. Без знання певних речей, пов’язаних із спокутуванням кров’ю Ісуса Христа, нічого не вийде, бо неможливо почати школу з 8-го класу. Неможливо стати професором, не закінчивши університет, або звести будинок, починаючи будівництво з даху або навіть стін. Має бути покладена тверда основа, фундамент. Так само неможливо досягти неба і стати зрілим вірним, обійшовши Голгофський хрест або зменшуючи його значення.

Отже, друге, що важливе в справі спасіння – ця основа, або фундамент, на якому людина духовно розвивається і в цьому стані творить Церкву.

Попередній запис

Божий заклик до покаяння

Продовження, початок Давайте розглянемо три приклади, в яких звучить заклик до покаяння. Подивимося, як про це говорив Іван Христитель: «Тими ж ... Читати далі

Наступний запис

Етап третій: Ознаки спасіння врятованої людини

Закінчення, початок Третьою річчю, пов’язаною з біблійним розумінням спасіння, є його прояв або ознаки. Врятована людина або ні, доводять не ... Читати далі