Божий суд

«Як людям визначено один раз умерти, а потім суд…» (Євр. 9:27), – от лише деколи цей суд розпочинається ще за земного життя людини, так би мовити, Господь дає їй останній шанс визнати свою провину в численних гріхах, скоєних протягом земного життя, і покаятися в скоєному.

Як же виглядає цей суд? Відповісти на це запитання вкрай важко, якщо взагалі реально, адже до кожної людини в Господа індивідуальний підхід, і тому суд відбувається для кожного по-особливому. Проте можна відзначити спільну рису: у певний момент людина усвідомлює, що настав час «платити за рахунками», або ж висловлюючись біблійною мовою, отримати «посіяне». І усвідомлення цього і варто вважати початком суду. Божого суду.

Загалом, для багатьох людей настає такий момент, проте він може відбуватися не в певний, чітко обмежений період часу, а бути розтягнутим у часовому просторі, тобто певній людині доведеться переживати докори сумління, поневірятися, страждати, «розплачуватися» за скоєне протягом тривалого часу, цілком можливо роки чи десятиліття. Але вона буде усвідомлювати, за що її спіткали такі негаразди.

А може і не усвідомлювати, а лише нарікати на «тяжку» долю, і запитувати оточуючих, за «що так Господь вчинив зі мною?» Отже, суд Господній відбувається, Господь закликає людину задуматися над власним життям, над тим, що очікуватиме її у вічності, а людина… вперто не «помічає» Божих знаків, лише нарікає на життя, на оточуючих, на Бога, але точно не на себе, як на її думку, «жертву обставин». От і виходить, що багато людей таким чином «уникають» Божого суду тут, за земного життя, лише для того, щоб зіткнутися із суворою реальністю вже у вічності…

З подібним усвідомленням Божого суду зіткнувся наприкінці, фактично в останні години свого життя розбійник, який був розіп’ятий на Голгофському пагорбі поруч зі Спасителем. Загалом, розбійників було двоє, але лише один усвідомив реальність Божого суду: «Ми засуджені справедливо, бо достойне за діла наші одержали» (Лк. 23:41). Проте цього усвідомлення ще недостатньо, щоб стати прикладом покаяння для наступних поколінь. Розбійник зрозумів, що він винний особисто перед Богом, перед Його святими заповідями. Він відчув, що коїв не просто погані речі, а погані речі в Божих очах. З подібним поглядом на зло ми зустрічаємося в псалмах царя Давида: «Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе єдиного я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив» (Пс. 50:5,6).

Насправді не так важко визнати, принаймні перед самим собою, що згрішив, вчинив щось неправильно, перед кимсь завинив, або ж мав можливість зробити добру річ, комусь допомогти, але не зробив, не допоміг. Але, насправді, вкрай важко визнати, що завинив перед всесильним Богом: свідомо порушив Його заповідь, підступно вчинив з ближнім, якого Біблія закликає любити «як самого себе» (Лк. 10:27), не скористався можливістю проявити любов до ближнього конкретною справою. Одним словом, повівся як якийсь виродок, як іменував сам себе апостол Павло (див. 1Кор. 15:8). Погодьтеся, визнати подібне та іменувати себе подібним «титулом» може насправді не так вже багато людей.

На це спромігся розсудливий розбійник. Він без жодних виправдань виніс самому собі вирок, визнав, що покарання він цілком заслужив, і тоді зміг зауважити, що Ісус, розіп’ятий поруч з ним, «нічого лихого не вчинив» (Лк. 23:41). На таке здатен мало хто, хіба що тільки ті люди, які зазнали у своєму житті Божий суд і були готові прийняти заслужене покарання. Лише в такому випадку людям відкривається зовсім інший погляд на оточуючий світ, в якому центральне місце посідають не вони самі та їх егоїстичні інтереси, а Господь Бог і Його благий промисел. Такі люди стають по-справжньому являти до ближніх милосердя, щоб натомість відчути у своєму житті милосердя Боже. Як свого часу це сталося з розіп’ятим розбійником, який почув з Христових вуст: «Істинно кажу тобі: сьогодні ж будеш зі Мною в раю» (Лк. 23:43).

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docБожий суд


Ваш коментар:

Попередній запис

Спасіння розбійника, розіп’ятого з Ісусом

Одне з біблійних питань, що часто ставляться: «Як врятувався розбійник на хресті?». На нього буває два варіанти передбачуваних відповідей. Перший ... Читати далі

Наступний запис

Розбійник на хресті

Розбійник «сказав Ісусові: пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє! І сказав йому Ісус: істинно кажу тобі: сьогодні ж ... Читати далі