Як щодо неприємних фізичних реакцій?

Ми підійшли до питання про неприємні фізичні реакції, які турбують деяких людей. Через сучасний спосіб життя деякі люди відчуватимуть різні види фізичних реакцій у початковій стадії посту. Найпоширеніші – це головні болі (які можуть бути досить гострими), запаморочення і нудота. Я не медичний експерт, але люди, які вивчають реакції тіла з медичної точки зору, кажуть, що в більшості випадків та енергія кровообігу, яка зазвичай витрачалася на перетравлювання їжі, під час посту вивільняється для очищення усього людського організму. Наприклад, якщо ви великий любитель кави, то, цілком імовірно, що у вас під час посту будуть головні болі. Цим розплачуються любителі кави за свою прихильність. Я не пропоную вам відмовитися від кави, я просто кажу, що, можливо, вам доведеться пережити подібну реакцію під час посту.

Більшість з нас не усвідомлює, що процес травлення – це важка робота. Якщо ви їсте важку їжу, то велика частина вашої фізичної енергії впродовж години або двох витрачається на перетравлювання спожитої їжі. Через це кровообіг не може бути активним в інших частинах вашого тіла. Щоб переконатися в цьому ви можете піти поплавати відразу після ситного обіду – ваші ноги або руки може звести судома. Чому? Бо ваша кров спрямована на шлунок, щоб перетравити їжу. Але після того, як ваша їжа перетравлена, ви зможете плавати і не боятися судоми. Іншими словами, кров звільнена для іншої діяльності. Коли ви починаєте постити один день, то даєте своїй крові додаткове вивільнення для виконання очисного процесу, якого потребує ваш організм, але який ніколи не робився, оскільки уся енергія вашої крові постійно витрачалася на перетравлювання їжі.

Переїсти означає просто знизити міру своєї фізичної енергії. Коли ви їсте більше ніж потрібно, то ви просто завантажуєте свій організм непотрібною роботою перетравлювання зайвої кількості їжі, не кажучи про інші негативні наслідки переїдання. Тому ваш організм вже не здатен виконати багато що інше, що необхідно зробити. Особисто я переконався, що після прийому важкої їжі, я не можу проповідувати на належному рівні. Мені треба, щонайменше, година або дві для перерви між їжею і проповіддю, оскільки моя кров спрямована не на мозок, а на шлунок. У мене не буде необхідної ясності розуму.

Отже, у деяких людей, особливо в сучасному суспільстві, у результаті посту можуть виникнути найрізноманітніші фізичні реакції. Подякуйте за них Богові (якщо ви знайдете в собі досить віри на це): «Дякую Тобі, Боже, за мій головний біль. Я розумію, що зараз моя кровоносна система робить те, що необхідно було зробити вже дуже давно!» Не припиняйте свій піст. Якщо ви зробите це, ви дозволите дияволові перемогти вас. Даниїл сказав одного разу: «І звернув я своє обличчя до Господа Бога, прохати з молитвою та з благаннями, у пості» (Дан. 9:3). Вам до Нього слід звернути своє обличчя, коли ви постите. Краще налаштувати себе на те, щоб пройти до кінця, оскільки якщо залишити можливість здатися і з’їсти свою порцію, тоді диявол буде увесь час поруч, тримаючи в руках тацю з цією їжею. Якщо ви твердо вирішите сьогодні більше не їсти і виключите цю можливість зі своєї свідомості, то вам буде набагато простіше.

При настанні часу, коли ви зазвичай приймаєте їжу, ви можете відчути муки голоду. Але насправді це відбувається не через гостру необхідність прийняти їжу, але через звичку, яка виробилася у вашого шлунку. Приблизно за годину ви виявите, що від ваших мук голоду нічого не залишилося, попри те, що ви не з’їли ні шматочка. Отже, це лише звичка. Просто ваш шлунок був заведений подібно до будильника на таку дію. Якщо хочете обдурити свій шлунок, то випийте пару склянок води. Коли ви наповните ваш шлунок, він заспокоїться. Він подумає, що отримав трохи їжі і припинить протестувати.

Якщо ці фізичні реакції долатимуть вас, спробуйте залишити усе, лягти і відпочити. Це непогано і для вас самого. Якщо ви на роботі і не можете собі дозволити цього, то вам слід вибрати інший спосіб або інший день для посту. Якщо ваші фізичні реакції стануть настільки інтенсивними, що ви не зможете терпіти, то я порадив би вам зробити перерву в посту, дати організму відновитися, а потім спробувати знову. Можливо, ви будете абсолютно здивовані цього разу, що у вас майже не виникнуть якісь реакції.

Піст оголяє наші проблеми – духовні і фізичні. Тому коли виявляться ваші проблеми, не звинувачуйте піст. Замість цього дякуйте Богові, що піст відкрив вашу проблему, яка і без того вже існувала. Якщо розкриті постом проблеми – емоційні, духовні або фізичні – виявляться дуже серйозними, то, я гадаю, вам слід поділитися цим з досвідченою людиною – церковним служителем або лікарем.

Попередній запис

Як довго слід постити?

Тепер ми підійшли до питання вибору тривалості посту. Моя порада: не починайте з тривалого посту. Не починайте з тижня, двох ... Читати далі

Наступний запис

Як отримати максимум фізичної користі з посту?

Якщо ви хочете отримати максимум фізичної користі зі свого посту, то ось декілька порад, які вам допоможуть. Більше відпочивайте. Виділите ... Читати далі