Як слід готуватися до посту?

Перше, що я хотів би сказати про приготування до посту – це настрій, з яким слід входити в піст. Від нього великою мірою залежить, буде піст успішним чи ні. Ми повинні підходити до посту з позитивним ставленням: «Це Божа воля для мене. Бог благословить мене, якщо я пощу відповідно до Його волі».

По-перше, я вірю, що в цьому Божа воля, бо про це свідчить Писання. Нам не треба мати особливих почуттів або одкровень про те, щоб постити – це Божа воля для нас, тому що Біблія ясно учить про це. Адже нам не потрібне особливе одкровення про те, що волею Божою для нас є молитва, оскільки Біблія недвозначно каже про це. Люди, які чекають спеціальне одкровення про щось, що відкрите в Біблії, рідко отримують таке особливе одкровення і тому випадають з волі Божої.

По-друге, Бог винагороджує нас у посту, якщо ми шукаємо Його з правильними мотивами і біблійним шляхом. У Євангелії від Матвія 6:17-18 Ісус сказав: «А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі». Це дуже ясне обіцяння. Коли ви постите правильним чином, з правильними мотивами, Бог явним чином віддасть вам. А якщо ви не постите, пам’ятайте, що ви позбавляєте себе подяки, тому що Бог не може вам віддати, якщо ви не виконуєте Його умов.

У Посланні до Євреїв 11:6 викладений засадничий принцип наближення до Бога: «Догодити ж без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду». Коли ми приходимо до Бога, Біблія каже, що ми повинні приходити до Нього з вірою. Немає іншої основи для нашого навернення до Нього, і коли ми приходимо до Бога на цій підставі, ми повинні вірити: 1) Бог є (вірити, що Він існує), і 2) Він віддає тим, хто старанно шукає Його. Якщо ви старанно шукаєте Бога, Він віддасть вам – це гарантовано! Можливо, Він не завжди віддасть вам саме таким чином, на який ви чекаєте, але ваша нагорода не загубиться, якщо ви старанно шукаєте Його.

У 58-му розділі Книги пророка Ісаї ми знайдемо низку обіцянок для тих, хто постить відповідно до волі Божої. Вірш 8: «Засяє тоді, мов досвітня зоря, твоє світло, і хутко шкірою рана твоя заросте, і твоя справедливість ходитиме перед тобою, а слава Господня сторожею задньою!» Вірш 9: «Тоді кликати будеш і Господь відповість, будеш кликати і Він скаже: Ось Я!» Вірш 11: «І буде Господь тебе завжди провадити, і душу твою нагодує в посуху, кості твої позміцняє, і ти станеш, немов той напоєний сад, і мов джерело те, що води його не всихають!». Вірш 12: «Руїни відвічні сини твої позабудовують, постувиш основи довічні, і будуть тебе називати: Замуровник пролому, направник шляхів для поселення!».

Я вибрав невеликий список особливих обіцянь тим, хто постить відповідно до Божої волі: (1) світло, (2) здоров’я, (3) праведність, (4) слава, (5) відповідь на молитву, (6) постійне водійство, (7) задоволення, (8) оновлення, (9) успішна і плідна праця, (10) відновлення. На мій погляд, будь-який християнин, що не бажає цих благословень, – просто безглуздий. Усе це обіцяно тим, хто постить відповідно до волі Божої. Коли ми починаємо постити з позитивним ставленням віри – «ми робимо те, чому учить Біблія; слухняні ясній волі Божій; і віримо, що Сам Бог віддасть нам» – то можемо чекати цих особливих благословень, перерахованих у 58-му розділі Книги пророка Ісаї.

Потім, нам треба правильно ставитися до нашого власного тіла. Багато християн має неправильне ставлення до тіла. У них склалося враження, що тіло це лише неминуче зло, з яким їм доводиться миритися на землі. Але настане той день, коли вони, нарешті, розлучаться з ним. Вони не хочуть приділяти надто багато уваги і часу своєму тілу, вважаючи це недуховним. Я не знаходжу, що Біблія учить такому ставленню до тіла. І хочу прочитати вам лише два вірші. «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!» (1Кор. 6:19-20).

Біблія учить, що наше фізичне тіло – це храм Святого Духа, і що коли Ісус пролив Свою Кров і помер на хресті, Він спокутував не лише наш дух і нашу душу, але і наше тіло. Ціною Своєї Крові Він викупив нас повністю, і ми належимо Йому цілком: духом, душею і тілом. Він має реальну зацікавленість у нашому тілі і особливу мету для нашого тіла. Нашому тілу належить бути храмом для Святого Духа. Воно має стати житлом Святого Духа. Біблія каже, що Бог не мешкає в рукотворних храмах. Ми зможемо побудувати церкву, синагогу, скинію – усе, що завгодно, але Бог не мешкатиме там. Бог обрав для мешкання тіла тих, хто вірить у Нього. Тому моє тіло має дуже важливу функцію. Це резиденція Святого Духа, і я вірю, що Богові угодне, щоб я намагався підтримувати своє тіло в ннайкращому стані. Воно має бути здоровим, сильним і здатним робити те, що Бог побажає.

Крім того, у Посланні до Римлян 6:13 Павло говорить нам про наші фізичні члени: «І не віддавайте членів своїх гріхові за знаряддя неправедности, але віддавайте себе Богові, як ожилих із мертвих, а члени ваші Богові за знаряддя праведности». Тому різні члени мого фізичного тіла призначені бути інструментами або знаряддями, які Бог може використовувати. Вони належать не мені, вони належать Богові. Я надаю їх Йому. Наскільки я розумію, це логічно і ясно, що Бог хоче бачити Свої інструменти в хорошому стані. Він не хоче, щоб вони були слабкими або розбитими. Він хоче, щоб наші тіла були здоровими. Він хоче, щоб члени нашого тіла були сильними, ефективними і активними, бо це члени Христові та інструменти Божі, які Він вживає для Своїх цілей на землі. У певному значенні, Христос не має іншого тіла на землі, окрім наших тіл. Наші тіла – це інструменти, які Він застосовує для здійснення Його волі на землі. І я переконався, що Бог чекає від нас, що ми будемо, наскільки можливо, підтримувати здоровий і сильний стан своїх тих.

Я переконаний, що піст – це дуже практичний спосіб зробити і утримувати наші тіла здоровими. Багато фізичних та інших проблем вирішилися б, якби християни навчилися постити практичним і здоровим чином. Одна з цілей того, що я збираюся вам сказати – допомогти вам постити з максимальною користю для вашого тіла. Бачачи те, як християни Америки поводяться зі своїми тілами, особливе те, що вони їдять, я мимоволі задаюся питанням: «Що було б з їх автомобілями, якби вони поводилися з ними з такою ж недбалістю, неуцтвом і легковажністю, як вони поводяться з власними тілами?» Маю сказати, що машини більшості з них давно б вийшли з ладу! Наші тіла більш багатостраждальні, ніж наші автомобілі. Особисто я вважаю, що елементарний здоровий глузд підказує нам, що слід поводитися зі своїм тілом, принаймні, з такою ж турботою і увагою, з яким ви поводитеся з власним авто. А насправді, з набагато більшою увагою, оскільки за декілька тисяч ви зможете купити нову машину, але за жодні гроші ви не купите нове тіло. Ви не зможете купити навіть одне око. Цінність здорового тіла неможливо виміряти грошима. Одна з основних проблем християн полягає в тому, що вони просто не розуміють значущості здорового тіла.

Звичайно ж, вам слід бути обережними, якщо ви маєте певні проблеми із здоров’ям, наприклад, діабет або туберкульоз, або якщо проходите певний цикл лікування. У такому разі вам слід проконсультуватися з вашим лікарем і прийняти його поради про те, слід вам постити чи ні. Деякі люди не можуть постити. Наприклад, діабетики, які повинні підтримувати у своєму тілі певний рівень речовин та їх співвідношення. Вважаю, що в таких випадках інші християни повинні постити за тих, хто не може.

Попередній запис

Як правильно постити

Давайте разом з вами розглянемо питання: «Як правильно постити» – не духовне вчення, а певні практичні сторони посту. Багато людей ... Читати далі

Наступний запис

Що є метою посту?

Давайте поговоримо про мету посту. Хтось одного разу сказав: «Якщо ти цілишся в нікуди, то, будь упевнений, ти туди і ... Читати далі