Слухати й навертатися (Лк. 11:29-32)

Ніневітяни стануть на суд із цим родом, і засудять його, вони бо покаялися через Йонину проповідь. А тут ось Хтось більший, ніж Йона!

Соломон – це цар, який є уособленням найбільшої мудрости. Ісус каже, що є кимось більшим від Соломона. Йона – це один з пророків. Ісус твердить, що є кимось більшим від нього. Цариця півдня прибуває, щоб слухати й учитися в Соломона, як скромна учениця. Мешканці Ніневії навертаються під впливом діяльности Йони, незважаючи на те, що це пророк з чужої, ворожої країни, який служить чужому Богові.

До Того, хто більший за царів і пророків, також тягнуться юрби людей, але більшість із них не думають про те, щоб чогось в Ісуса навчитися. Воліють побачити якесь чудо, про яке потім розповідатимуть, як про фокуси. Немає мови й про якесь навернення. Ми, сини Авраама, маємо навертатися? Це несерйозно.

«Рід лукавий» – це сильно сказано. Ці слова звучать безжально й шмагають, наче батіг, але є цілком заслуженими. Живімо так, щоб їх не почути. Не вважаймо себе мудрішими та святішими за Господа Бога. Слухаймо Його та визнаймо, що завжди потребуємо навернення.

Попередній запис

«Не наближайся, Ісусе, до мого життя» (Лк. 11:29-32)

Ніневітяни стануть на суд із цим родом, і засудять його. Захоплюємося Ісусом і шануємо Його. Беззаперечно став елементом нашої культури. ... Читати далі

Наступний запис

Дезодорант побожности (Лк. 11:37-41)

Чистите зовнішність кухля та миски, а ваше нутро повне здирства та кривди! Щодня перед нами постає воістину екзистенційний вибір: митися ... Читати далі