Сутність наркоманії

Розпочавши в попередніх дописах мову про людей, які не споживаючи наркотиків, все одно так чи інакше є залежними від них, слід завершити її, спробувавши дати відповідь на питання: чому саме одні люди розпочинають споживати це отруйне зілля, а інші – виробляти та збувати його.

У першому випадку однією з основних причин є нудьга та намагання втекти від реальності. На доказ цієї гіпотези, можемо навести такий цікавий факт: люди не у всі часи вживали наркотичні речовини. Принаймні, багато народів ще до недавнього часу не стикалися з проблемою масової наркоманії, тепер же – це сувора реальність. Що ж сталося в останні часи, що люди масово почали вживати наркотики і таким чином втікати від реальності? Хіба так все кепсько в цьому світі, що варто зруйнувати власне життя, щоб на якусь коротку мить поринути в яскравий світ емоцій?

«Весь світ лежить у злі» (1Ін. 5:19), – написав майже два тисячоліття тому євангеліст Іоанн Богослов, і як свідчить історія, з тих часів мало що змінилося: світ загруз у злі. Проте, слід зауважити, що в ті не менш складні часи не було масової наркоманії, як це відбувається зараз. Отже, справа не в складності часів, а в ставленні маси людей до оточуючої дійсності. Раніше люди сприймали усілякі негаразди та труднощі як саме собою зрозумілу річ, як невід’ємну частину повсякденного життя.

Ще два століття тому людство не знало, що таке знеболювальне, ми ж взагалі не терпітимемо навіть найменшого болю. Користуючись багатьма благами цивілізації, про які наші предки навіть мріяти не могли, ми зовсім не цінуємо їх, сприймаємо їх як щось належне. А таке невдячне ставлення в підсумку породжує доволі критичний погляд на життя: людина бачить лише те, що їй бракує, впритул не помічаючи те, чим вона володіє. Так для багатьох людей на планеті триразове харчування на день – це нездійснення мрія, а багато хто з нас скаржиться, що йому набридла вся їжа, і він шукає нових гастрономічних смаків… І так у всьому, з чим стикається сучасна людина.

Такий підхід до життя породжує хронічне невдоволення оточуючою дійсністю, через що багато людей кидаються від цього «набридлого» життя в наркотичний вир. Дехто ж кидається в гонитву за шаленими грошами, які приносить продаж наркотиків, тим самим стаючи залежним і від грошей і від наркотиків, прирікаючи себе на рабське служіння їм.

Звичайно, щойно наведена картина охоплює не всіх людей, що є залежними від наркотиків. Проте в неї вписується значна частина наших співвітчизників, які не можуть полишити цього рабства. Гріх поневолив їх, і скинути це гріховне ярмо здатен лише Господь. Звісно, якщо це захочуть самі люди. Проте більшості з них куди краще їхнє наявне життя, ніж життя з Господом, куди краще гріховне ярмо, ніж свобода в Богові, куди краще вічна смерть, ніж вічне життя.

Так що основна причина масової наркоманії полягає не у важких життєвих обставинах, явних чи вигаданих, а в самій зіпсутій гріхом людській природі, що в наш час набуло вигляду масового розповсюдження наркоманії. Проте можна не сумніватися, що в майбутньому гріх проявить себе іншим, можливо ще не відомим для нас чином.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСутність наркоманії


Ваш коментар:

Попередній запис

Наркозалежні від грошей

Розпочавши в попередньому дописі розмову про залежних від наркозалежних людей, не можна не пригадати ще одну групу людей, які хоча ... Читати далі