Молитва в’язня

Боже, чи я це витримаю?

Мені дуже не вистачає бодай трохи самотности! Бодай кілька хвилин денно, щоби на мене ніхто не дивився, не слухав, не хропів над головою, щоби вперто і невпинно не придушував мене своєю ПОСТІЙНОЮ ПРИСУТНІСТЮ.

Щораз частіше мені не вистачає запаху мого дому… Так, саме запаху. Фото мені можуть показати мої близькі. Вони часом навідуються до мене, і це додає мені сил. Та мені не вистачає (і я нічого не можу з цим зробити) цілої гамми запахів: речей і людей, страв і домашніх тварин, емоцій… Тієї гамми, яка єдина у своєму роді, і яка завжди асоціюватиметься в мене лише з рідним домом.

А ще мені не вистачає того, щоби підвестися і піти, куди очі дивляться. Отак просто йти… І слухати пташиний спів, а не лише вперте воркування в’язничних голубів. І дивитися, як цвітуть квіти, інші ніж сумні кущики братків на єдиній клумбі в’язничного подвір’я.

І ще мені не вистачає сутінків у церкві, тієї атмосфери, кольорових відблисків світла, яке потрапляє на стіни храму через кольорові вітражі. І хвилин ревної молитви, які я пам’ятаю з дитячих років. Молитви про добре серце. Про шляхетні вчинки. Просто, про любов: до Тебе і до ближніх.

Так, тепер я за всім цим сумую – за молитвою і за любов’ю, бо знаю, що якби я їх мав кілька років тому, то не опинився б у в’язниці.

Тепер я це знаю.

Боже, колись я вичитав у Книзі Псалмів слова, які хочу зараз сказати Тобі. Я не прошу Тебе про передчасне звільнення. Про це я проситиму людей. Я хочу попросити Тебе, аби Ти визволив «душу мою від губи неправдивої, від язика зрадливого» (Пс. 120:2). Бо справжня свобода – це звільнення людини від зла. І вибач мені, Боже, що я змушений був опинитися тут, щоби, врешті, це зрозуміти…

Попередній запис

Молитва немолодого кар’єриста

Господи, чи Ти мене чуєш? Це я – дитина нашого часу, в якому зовсім не цінують терпеливість та спокій... Ти ... Читати далі

Наступний запис

Молитва людини, яка втомлена собою

Мій Боже, це мене непокоїть: часто я почуваюся втомленим самим собою... Це дивно... Я не знав, що таке може бути. ... Читати далі