Чи нешкідлива марихуана (думка лікаря)?

Ми часто чуємо висловлювання, на кшталт: «Треба узаконити марихуану. Вона не є наркотиком, до якого виникає звикання. Марихуана не підштовхує до використання серйозних наркотиків!» Ці слова можна почути сьогодні і від школярів, і від студентів, і від дорослих людей, і від державних чиновників.

Але чи так це насправді?

Щоб відповісти на це та інші питання про марихуану (чи коноплю), необхідно вникнути в природу марихуани і людей, споживаючих її. Багато хто вважає, що марихуана не викликає звикання і толерантності (тобто потреби з часом збільшувати дозу для досягнення бажаного ефекту); багато хто навіть стверджує, що марихуана менш шкідлива для організму, ніж сигаретний тютюн. Подібні твердження не враховують найважливіший фактор – людину, яка вживає цей наркотик. Щоб до кінця зрозуміти суть і дію цього наркотику, необхідно враховувати обидва фактори: як сам наркотик, так і людину, яка його вживає.

І. Чи шкідливий цей наркотик?

До недавнього часу вченим були відомі тільки декілька шкідливих ефектів цього наркотику (перші чотири з наведеного нижче списку):

  1. Він викликає роздратування слизової носоглотки, легенів і очей.
  2. Він викликає інтоксикацію, що за рівнем не поступається інтоксикацією алкоголем.
  3. Люди, які палять марихуану, з часом втрачають глибину і ясність розуму, а також
  4. Курці марихуани п’яніють швидше, ніж люди, які вживають алкоголь.

Питання: Чому від марихуани п’яніють швидше, ніж від алкоголю?

Відповідь: Бо для всмоктування алкоголю в кров потрібен певний час, тоді як отрута марихуани проникає відразу в кров з легенів під час паління.

Багато учених заявляють, що науці дуже мало відомо про цей наркотик. Проте зовсім нещодавно було виявлено, що марихуана не є таким вже нешкідливим наркотиком. Отже, продовжимо наш список:

  1. У Науково-дослідному Інституті Психіатрії Х’юстону в Техасі експерименти показали, що велика доза Тетра Гідро Канабінола (основний діючий компонент марихуани) викликає в організмі ефект, схожий з ефектом ЛСД (галюциноген). Таким чином, ми бачимо, що різниця між цими двома наркотиками полягає лише у величині дози.
  2. Інші експерименти показали, що при вживанні марихуани вагітною мавпою, Тетра Гідро Канабінол був виявлений не лише в крові матері, але і її дитинчати. Виявляється, плацента, що виконує захисну функцію під час вагітності, не в змозі оберегти зародок від згубного впливу цього наркотику.
  3. На додаток до негативних фізичних ефектів, було виявлено, що вживання марихуани викликає неадекватну поведінку і психічні захворювання. І хоча ці симптоми найчастіше виникають у людей, що користуються марихуаною вже тривалий час, все ж зафіксовані випадки гострих нападів психозу і божевілля після короткочасного вживання невеликої кількості марихуани.
  4. Слід зауважити, що одним з основних негативних ефектів будь-якого наркотику є відмирання нейронів кори головного мозку. І марихуана не є виключенням.

Чим більше учені вивчають цей наркотик, тим більше вони переконуються в його шкідливому впливі на здоров’я і психіку людини.

ІІ. Людський фактор

Зрозуміло, що суто теоретично людина може палити марихуану, не переходячи на інші наркотики. Але, насправді, усе йде зовсім по-іншому. Найчастіше, марихуана розкурюється в тісному колі однолітків, які передають косяк від однієї людини до іншої. Кожен з курців намагається затягнутися посильніше, щоб як можна сильніше відчути ефект наркотику. Кожен намагається «упіймати кайф» і потім похвалитися своїми відчуттями перед дружками. Тиск з боку друзів підштовхує до ще більших «героїчних» вчинків і експериментів. І, врешті-решт, може призвести до бажання спробувати інші, сильніші наркотики.

Крім того, треба не забувати, що наявність і паління марихуани є незаконною. Окрім цього, для поліції не є секретом, що люди, які забезпечують молодь марихуаною, також є розповсюджувачами інших наркотиків: різного роду стимулянтів (амфетаминів), ЛСД і героїну. Таким чином, коли людина стикається з розповсюджувачем марихуани, вона, таким чином, знайомиться з представником наркобізнесу. Саме тому марихуана є дверима у світ наркотиків.

Також помічене виникнення сильної психологічної залежності від цього наркотику, точного пояснення якої поки що немає. Швидше за все, це пояснюється тиском однолітків і бажанням підлітків здаватися дорослими і незалежними у власних очах і очах друзів. Для них здається, що вживання марихуани допоможе їм уникнути або вирішити власні проблеми (відхід від реальності). З часом паління марихуани стає звичкою. Коло друзів-курців стає другою сім’єю. І коли юнакові або дівчині тісне коло друзів-наркоманів пропонує перейти на сильніші наркотики, відмовитися буває практично неможливо.

Отже, чи є марихуана нешкідливою травичкою? – НІ.

Чи призводить паління марихуани до вживання інших наркотиків? – ТАК.

Останні дані про марихуану примушують серйозно замислитися про згубність цього наркотику.

За матеріалами сайту Біблійний дискусійний клуб

Попередній запис

Біблійний погляд на наркотики (закінчення)

І. Які два наркодилера згадуються в Біблії? Елима і Симон: «Пройшовши весь острів до Пафа, знайшли вони одного волхва, лжепророка, ... Читати далі

Наступний запис

Чому Християни не повинні користуватися наркотиками?

Давайте ж підсумуємо причини, через які християни не вживають і в жодному випадку не повинні вживати наркотичні речовини: Християнин – ... Читати далі