Біблійний погляд на наркотики

Дехто помилково вважає, що Біблія абсолютно нічого не говорить про наркотики. Такі люди міркують таким чином: «Оскільки в біблійні часи не було наркотиків, що існують сьогодні, то Біблія нічого про них і не каже».

Ми пропонуємо вам звернутися до Слова Божого і з’ясувати, що ж Господь може нам повідати із сторінок Священного Писання про наркотики і Своє ставлення до них.

У циклі статей, що присвячені біблійному погляду на наркотики, ми з вами з’ясуємо наступне:

  1. Які п’ять наркотиків згадуються в Біблії?
  2. Як і для чого наркотики використовувалися в древні часи?
  3. Які два наркодилера згадуються в Біблії?
  4. Які наркотики пропонували Ісусові, і як Він до цього поставився?
  5. Чи нешкідлива марихуана (думка лікаря)? Чому Християни не повинні користуватися наркотиками?

Які п’ять наркотиків згадуються в Біблії?

У Біблії згадується п’ять дуже сильних наркотиків, три з яких по силі дії сильніше, ніж ЛСД: (1) полин, (2) болиголов, (3) жовч, (4) смирна і (5) мандрагора.

  1. Полин (гіркота, гірка трава)

А. Єврейське слово: «la’anah».

«Він переситив мене гіркотою, напоїв мене полиномПомисли про моє страждання і біду мою, про полин і жовч» (Плач Єремії 3:15,19); «О, ви, що суд перетворюєте на отруту і правду кидаєте на землю! Ви тим часом суд перетворюєте на отруту і плід правди на гіркоту» (Амос 5:7; 6:12); «але наслідки від неї гіркі, як полинь» (Пр. 5:4); Єр. 9:15; Втор. 29:18; Єр. 23:15

Б. Грецьке слово: «apsіnthos» має той же сенс, що і єврейський еквівалент «la’anah» і асоціюється з гіркотою. З гіркої трави полин (декілька різновидів якої росте в Палестині і зараз) робиться міцний п’янкий напій (на кшталт самогону).

У Новому Завіті це слово зустрічається в Одкровенні 8:10-11: «Третій ангел затрубив, і впала з неба велика зірка, що палала подібно до світильника, і впала на третю частину рік і на джерела вод. Ім’я цієї зірки “полин”; і третя частина вод стала, як полин, і багато з людей померло від вод, тому що вони стали гіркі».

  1. Болиголов (найчастіше перекладається як отрута)

Єврейське слово: «rosh» використовується в Біблії найчастіше для позначення отруйної субстанції або просто отрути, включаючи зміїну отруту:

«Бо виноград їх від виноградної лози содомської і з полів гоморрських; ягоди їх ягоди отруйні, грона їх гіркі; вино їх отрута драконів і згубна отрута аспидів» (Втор. 32:32-33). «Говорять слова пусті, клянуться неправдиво, укладають союзи; за те з’явиться суд над ними, як отруйна трава на борознах поля» (Ос. 10:4), «Зміїну отруту він ссе» (Іов 20:16). (Також згадується в наступних місцях: Втор. 29:18; Єр. 8:14; Єр. 9:15; Амос 6:12; Єр. 23:15).

  1. Мандрагора

Єврейське слово: «dudaіm»; що перекладається як «трава любові», згадується в Біблії лише пару разів: у Бутті 30:14-16 і в Пісні Пісень 7:13. Учені сходяться на думці, що в обох віршах йдеться про плоди Мандрагори, які також називаються «Яблуками Содому» або «яблуками любові». Араби також називають ці плоди «яблуками Сатани». Відомо, що коріння Мандрагори, що є чимось середнім між яблуком і картоплею, має світло-оранжевий колір і йому притаманні стимулюючі і наркотичні властивості. Ця рослина і зараз росте в районі Єрусалиму та в інших частинах Палестини.

  1. Жовч

А. Єврейські слова: «mererah» (Іов 16:13) і «merorah» (Іов 20:14,25) походять від одного кореня, значення якого – «гіркота». Тому найчастіше ці слова перекладаються як «жовч» (людини або тварини). В Іові 20:14 жовчю аспідів названа зміїна отрута, бо отрута цих істот є похідною їхньої жовчі.

«Помисли про моє страждання і біду мою, про полин і жовч» (Плач 3:19);

Б. Грецьке слово: «chole» також означає жовч:

«І коли прийшли на місце, яке зветься Голгофа, що значить Лобне місце, дали Йому пити оцет, змішаний з жовчю; і, покуштувавши, не схотів пити» (Мф. 27:33-34). Цей вірш є сповненням пророцтва, записаного в Псалтирі 68:22: «І дали в їжу мені жовч і у спрагу мою напоїли мене оцтом» (порівняйте з Мф. 27:48: «І зараз же один з них побіг, взяв губку, намочив оцтом і, настромивши на тростину, давав Йому пити»). Більшість богословів вважають, що в напій додавалася не сама жовч, а подібна до неї за гірким смаком речовина – смирна.

  1. Смирна

Грецьке слово: «smurnіzo» означає змішати із смирною, тобто наповнити гіркотою, посилити (як наркотик): «І привели Його на місце Голгофу, що означає Лобне місце. І давали Йому пити вино зі смирною; але Він не прийняв» (Мк. 15:22-23).

Як відомо, перед стратою Римляни давали злочинцям пити вино, розбавлене наркотичними добавками, щоб полегшити їх страждання. Смирна і була такою добавкою. Вона притуплювала біль страждань. Римляни користувалися під час страти подібними напоями не з милосердя до підсудного, а тому що їм було легше розправлятися з людьми, які перебувають у стані наркотичного сп’яніння. Ісус кілька разів відкинув запропонований Йому напій. Йому було необхідно дотримати повну ясність розуму і відчути увесь біль страждань за наші гріхи.

Це відповідає на питання: «Де Ісусові запропонували наркотики, від яких Він відмовився?»

Відповідь: Під час розп’яття на хресті: Мф. 27:34, Мк. 15:23.

Як, ким і для чого наркотики використовувалися в древні часи?

Було б безглуздим заявляти наступне: «Раз Бог створив «травку» (чи іншу рослину або хімічний елемент, з якого виробляються наркотики), то наркотики є святими». Це те ж саме, що сказати: «Раз Бог створив змій, то давайте дозволимо їм нам усіх перекусати». Чи… «Бог створив круті схили, так давайте з них стрибати вниз головою!».

Люди не повинні вживати нічого, що може помутити їх розум і внести пітьму і метушню в їхні серця. Наркотики «відключають» здатність розуму приймати здорові рішення, пригнічують людську волю і відкривають двері до окультизму та одержимості. Коли людська воля пригнічена, темні сили без зусиль можуть оволодіти людиною. Ось чому Біблія суворо забороняє використання наркотичних речовин.

«Діла плотські явні: це – перелюб, блуд, нечистота, безсоромність, ідолослужіння, чародійство, ворожнеча, чвари, заздрість, гнів, розбрат, незгоди‚ (спокуси), єресі, ненависть, убивство, пияцтво, безчинство і таке інше. Попереджаю вас, як і раніше попереджав, що ті, хто так роблять, Царства Божого не успадкують» (Гал. 5:19-21).

Зверніть увагу на слово «чародійство» (чаклунство). Чи відомо вам, що грецьке слово, перекладене як «чародійство», – «pharmakeіa». Саме від цього слова пішло слово «фармакологія» – наука про ліки. У буквальному перекладі це слово означає наступне: «здійснювати подорожі в інший світ за допомогою наркотиків».

Наркотики і різного роду зілля традиційно використовувалися відьмами, чаклунами, ворожками і сатаністами під час їх ритуалів, мета яких полягала в досягненні глибокого трансу, який би дозволив їм вступити в тісне спілкування з демонами.

Справа в тому, що бісам важко опанувати людину, яка перебуває при здоровому глузді. Легше опанувати людину з пригніченою волею. Наркотики якраз і виконують цю функцію, приводячи людину в стан безвільного послуху бісам.

За матеріалами сайту Біблійний дискусійний клуб

Попередній запис

Небезпечна самовпевненість

Багато людей між алкоголізмом і наркоманією ставлять знак рівняння, сильно не замислюючись про відмінності між цими двома людськими недугами. А ... Читати далі

Наступний запис

Біблійний погляд на наркотики (закінчення)

І. Які два наркодилера згадуються в Біблії? Елима і Симон: «Пройшовши весь острів до Пафа, знайшли вони одного волхва, лжепророка, ... Читати далі