Молитва знеохоченого сорокарічного чоловіка

Господи, мені все частіше видається, що моя життєва ситуація вже ніколи не покращиться. «Краще вже було», – каже дехто. Сьогодні я змушений визнати, що вони мають рацію.

Мене обтяжує відчуття, що в моєму житті почався «завершальний період». Колись він таки мав прийти – це правда. І завжди буває так, що людина вперше переживає цей період, так само, як і інші періоди у своєму житті. І повинна навчитися мудро його прожити. А це нелегко, ой, нелегко…

Мій Господи, я повинен визнати ще ось що. Я відчуваю роздратування та якісь неприємні відчуття, коли дивлюся на молодих людей, які, з блиском в очах та виразним прагненням успіхів і слави на обличчях, пхаються поперед мене. І, а це найважливіше, багато з них таки досягають того, чого не вдалося досягти мені, і вже ніколи не вдасться. Через одну дуже просту причину: я вже надто старий (мій Боже, як це жахливо звучить: «надто старий»! Адже мені сповнилося лише сорок!..).

А вони, оті молодші, просто мають трохи більше щастя. Вони народилися в кращий час, у них більше можливостей, бо комунізм вже закінчився, і ніщо не обмежує їхню свободу, ніщо не забороняє робити їм свій життєвий вибір. І через оту дрібку щастя я злюся на них. Так, я знаю, це огидно і непорядно, коли сорокарічний чоловік заздрить молодшим, які мають повне право «кидатися в безодню життя». Адже в їхньому віці я був таким самим. Та я не можу нічого зробити з цим відчуттям.

Тому, мій Господи, ревно благаю Тебе: допоможи мені. Допоможи мені старітися спокійніше, лагідніше, тепліше. Допоможи мені входити в «зрілий» вік з більшою гідністю. Адже це смішно і, водночас, сумно: знеохочений чоловік з безліччю претензій та скарг… А колись давно мудрець Сирах застерігав: «Заздрість і гнів позбавляють віку, а журба завчасно старість приводить» (Сир. 31:24). Навіщо мені ота «передчасна старість»? Хіба не краще жити і якомога довше зберігати душевну молодість?

А крім цього: «Бо чесна старість не в довголітті і не міряється числом років. Розумність людям за сивий волос править, і вік старечий – це життя не осквернене» (Муд. 4:8-9).

Мій Боже, прошу Тебе про таку мудрість.

Попередній запис

Молитва заздрісника

Господи, я мушу зізнатися Тобі, що грішу одним з головних гріхів. І в мене немає ані крихти сумніву щодо цього. ... Читати далі

Наступний запис

Молитва людини, переповненої страхом та скрупульозністю

Господи, зі своєю проблемою я можу прийти лише до Тебе, адже Ти супроводжуєш мене в цій боротьбі зі самого початку. ... Читати далі